Rekvalifikační a vzdělávací centrum Praha 

Cvičitel Nordic Walkingu  Masér  Cvičitel lyžování 

Zobrazit archiv aktualit

Aktuálně

NW školení župních vedoucích cvičitelek Sokola v Tyršově domě

 O víkendu v neděli 18.10. 2015 proběhlo v Tyršově domě školení župních cvičitelek Sokolské jednoty, jehož součásti v programu byl i Nordic Walking.

Předsezónní lyžařské soustředění na Hinterstoderu - Rakousko 5. - 7.12. 2015

 Předsezónní lyžařské soustředění na Hinterstoderu

5.12 - 7.12. 2015  sobota - pondělí 

 

Propozice:

 

Odjezd v sobotu 5.12. 2015 v 6:00 hod. z Kubovy Huti z horního parkoviště (u obchodu)

                          okolo 9:00 h příjezd do Hintru - a nástup na svah - odpoledne ubytování

                                                                                                                   na Vorderstoderu

neděle  - celý den na kopci - do cca 16:00 hod.

pondělí  - ráno balení a vystěhování z penzionu - celý den na kopci - cca v 16:00 hod. odjezd na Kubovu Huť

 

příjezd okolo 20:00 hod. na Kubovu Huť na horní parkoviště

  

Jízdné na vlecích na jeden den cca 38,-Euro 

Ubytování u Elvíry na Vorderstoderu - možností výběru z těchto variant:

Cena se snidani:                        24 EUR/os/noc

Cena bez snidane :                    18 EUR/os/noc

 

Cena bez snidane a povleceni:  14 EUR/os/noc 

Záloha na ubytování ve Vordestoderu : 500,- Kč / osoba a pobyt 

= Pozor NUTNÉ UHRADIT NEJPOZDĚJI DO STŘEDY 18.11. 2015 =

 

 

Dopravu budeme řešit podle počtu přihlášených - nejspíš vlastními silami s ohledem na dostupnost penzionu.

 

Doporučujeme pojištění na cesty do zahraničí včetně rizikových sportů (lyžování a snowboard)

 

 

 

Bližší informace:

 

Ivan Blecha - 736 687 425    (Horská služba) - příjem zálohy = 500,-Kč - hotově

 

Jirka Bartošík - 777 327 490 (Lyžařská škola) nebo na mail:  mgr@iol.cz 

- příjem zálohy = 500,-Kč  -  bezhotovostně na účet u České Spořitelny - 383 110 193 / 0800

jako Variabilní Symbol uveďte číslo Vašeho mobilu a do poznámky jméno a přijmení

 

NordicWalking Tour 2015 - Praha - Divoká Šárka

 

Nordic Walking Tour – 24. 10. 2015 Divoká Šárka

Sportovně turistická akce pro celou rodinu, včetně seniorů.

 

Kondiční chůze s holemi ve stylu Nordic Walking v krásném a zdravém prostředí příměstského parku pod odborným vedením instruktorů a možnosti zapůjčení speciálních NW holí. 

 

 … po dvouleté přestávce se zastavení projektu Nordic walking tour opět vrací do krásného prostředí Divoké Šárky v Praze

 …V sobotu 24. října 2015  se bude konat v Praze – Divoké Šárce další zastavení celorepublikového projektu Nordic Walking Tour 2015 pořádaný Českým klubem Nordic Walkingu ve spolupráci s Rekvalifikačním a vzdělávacím centrem Praha.

Nazujte sportovní obuv, vezměte s sebou rodinu, děti, přátele a kamarády a pojďte se s námi projít krásně podzimně zbarvenou Divokou Šárkou na dvou trasách 6 a 8 km. 

Registrace účastníků začíná až od 12 hodin v Restauraci Aritma Praha, Nad lávkou 672/5, Praha.

Ve 13.30 hodin všichni vyrazí po skupinách na pochod.

Předpokládaný návrat je plánován kolem 16. hodiny.

Po té bude následovat tradiční tombola a ukončení akce.

 

 

Jiří Bartošík

 

Seminář cvičitelů NW 20.-21.9.2014

 
[NW seminář 21. 9. 2014]

Ozdravný pobyt - červenec 2014

 Ve spolupráci s NutriAcademy a Centrem zdraví a krásy EVENTY Kroměříž proběhl na Šumavě pilotni projekt ozdravného detoxikačního pobytového programu se zajímavými výsledky.

Stručně: 

- za týden intenzivního dietního a pohybového programu došlo u zúčastněných osob k odbourání tukové tkáně v rozsahu 2 -  3 kg, což představovalo cca 3% - 5% celkové hmotnosti těla a to bez subjektivního pocitu ztrádání

- ve stejné době byl zaznamenám prokazatelný nárůst svaloviny o cca 1 kg, tedy o cca 1,7% z celkové hmotnosti.

Vliv na celkovou kondici organizmu, především s ohledem na psychickou pohodu, byl subjektivně hodnocen kladně všemi účastníky.

 


[Ozdravný pobyt červenec 2014]

 

 

 

Co bylo součástí programu:

- dietní program zásadotvorné stravy, ovšem v neredukovaném množství, tedy bez pocitu    hladovění

- doplňující procedury a terapie na podporu vyčištění jednotlivých orgánů těla a ve finále  celého organizmu

-  řízený pohybový režim dávkovaný s ohledem na individuální dispozice účastníků

- individuelní konzultace a edukativní rozhovory s odborným nutričním koučem 

- praktické semináře přípravy a vaření stravy, která léčí a uzdravuje

Velké testování lyžařského vybavení v rakouském Soeldenu

 Začátkem listopadu 2013 se v rakouském zimním středisku Soelden konala velká předsezónní akce, kterou pořádali výrobci a prodejci lyžařského a snowboardového vybavení. Předváděli na ní především nové modely pro zimu 2013 - 2014. Tato již tradiční show, na které se prezentují především největší hráči  segmentu zimní sportovní výzbroje a výstroje, včetně módního oblečení a doplňků, má stále čím dál tím více přiznivců ze strany odborné i laické veřejnosti.

Letos se na testování především lyží a lyžařské výzbroje vydala skupinka složená ze zástupců Ski areálu Kubova Huť, Horské služby Šumava, Lyžařské školy a Rekvalifikačního a vzdělávacího centra.

Základním předpokladem správné pohody na sněhu bývá počasí a to se nám vydařilo. Ubytování bylo také zajištěno kvalitně a tak panovala všeobecná spokojenost.

Na krásně zasněžených a upravených sjezdových tratích byla radost zkoušet novinky od renomovaných výrobců a srovnávat vlastnosti testovaných párů lyží a následně si vyměňovat své dojmy s kolegy přímo na svahu.

Bylo zajímavé a poučné zjištění, že ačkoli se ve většině případů jednalo skutečně o špičkové produkty, tak nepanovala úplná shoda při konečném hodnocení jednotlivých modelů. Skutečně záleží na stylu jízdy a preferencích každého z nás. Je ovšem radostné konstatovat, že mezi světovou špičkou nezapadl český výrobce "Sporten", který v Soeldenu měl svůj stánek, dokonce na atraktivním místě a se svojí novou nabídkou pro příští rok určitě zaujal. Na základě vlastních zkušeností jej můžeme s čistým svědomím doporučovat.

Takže, pokud to napřesrok zase výjde, tak se budeme těšit .... !!!

 

NORDIC WALKING TOUR 2013 v Prokopském údolí v Praze - 19. října 2013

 NORDIC WALKING TOUR 2013 pokračuje další akcí podzimní části, rádi vás uvítáme 19. října 2013 v Prokopském údolí v Praze

 

Máme tady krásné babí léto, tak proč se nejít projít?.... Neváhejte nazujte sportovní obuv,vezměte s sebou rodinu, děti, přátele a kamarády a pojďte se s námi projít! Seriál akcí Nordic Walking Tour 2013 pokračuje... Registrace účastníků začíná již od 11 hodin v prostoru občerstvení  V Údolí a ve 12.30 hodin všichni vyrazí na pochod, který povede krásnou přírodou Prokopského a Dalejského údolí. Nordic walking je sport pro širokou veřejnost a trasu v délce 4 nebo 9 km ujde každý! Trasy budou různých obtížností a samozřejmě budou vhodné i pro rodiny s menšími dětmi

 

Na místě bude opět půjčovna holí, instruktoři, kteří vám poradí se správným pohybem, nabídka sportovních potřeb, prezentace partnerů tour a spousta lákavých cen v tombole. Po krásné zdravé vycházce můžete posedět v útulné hospůdce V Údolí, kde je velmi příjemná nabídka všeho dobrého a skvělá obsluha.

 

A pokud vám nevyjde procházka ani v tomto termínu, budeme se těšit na setkání s vámi na dalších akcích Nordic Walking Tour 2013, o kterých se více dozvíte na www.cknw.cz, www.nordicwalkingtour.cz.

 

 

Co nám média nesdělí ...., ale co už řada z nás tuší !!!

 

Žaloba na farmaucetické korporace

Následující řádky obsahují výňatky z oficiální žaloby, již podal u Mezinárodního soudního dvora v Haagu MUDr. Matthias Rath a ostatní.

Dr. Rath v úvodním resumé píše:

Tato žaloba přináší před Mezinárodní soudní dvůr (ICC) ty největší zločiny, které kdy byly spáchány v dějinách lidstva. Žalovaní jsou obviňováni ze zraňování a smrti miliónů lidí kvůli "obchodu s chorobami", ....

Obžalovaní vědí, že budou za tyto zločiny voláni k odpovědnosti, a proto spustili globální kampaň k podkopání autority ICC za účelem vyhnout se mezinárodnímu právu a pokračovat ve svých zločinech ke škodě všeho lidstva.

Z tohoto důvodu musí být tato žaloba podaná ICC považována za krajně naléhavou. Každá fyzická osoba a každá vláda je tímto vyzvána účastnit se na této žalobě s cílem jednou provždy skoncovat s těmito zločiny.

ÚVOD:

Ve 20. století vybudovaný farmaceutický průmysl byl organizován s cílem dosáhnout kontroly systémů zdravotní péče po celém světě systematickým nahrazováním přirozených nepatentovatelných terapií patentovatelnými, a proto výnosnými syntetickými léky. Tento průmysl se nerozvinul sám od sebe. U jeho počátků stojí investiční záměr hrstky nejbohatších podnikatelů, kteří bez nejmenších výčitek svědomí vědomě definovali lidské tělo jako vlastní tržiště za účelem zmnožení svého majetku.

Řídící silou tohoto investičního průmyslu byla Rockefeller Group. Ta na přelomu 19. na 20. století již kontrolovala více než 90% petrochemického obchodu ve Spojených státech a hledala nové globální investiční příležitosti. Další investiční seskupení aktivní v této oblasti se vytvořilo kolem této Rothschildovy finanční skupiny.

Základy farmaceutického podnikání

Obvinění mají na svědomí úmrtí stovek milionů lidí, kteří nepřestávají umírat na kardiovaskulární choroby, rakovinu a další nemoci, jimž může být předcházeno a mohly být do značné míry již dávno eliminovány.

K předčasné smrti milionů lidí nedochází v důsledku shod okolností ani nedbalostí. 

Je úmyslná a systematicky organizovaná ve prospěch farmaceutického průmyslu a jeho investorů s jediným účelem - expanze globálního odbytu léčiv v hodnotě trilionů dolarů.

Tržištěm farmaceutického průmyslu je lidské tělo a návratnost jeho investic závisí na prodlužování a rozšíření nemocí. Jeho zisky závisí na patentovatelnosti léků, které z něj dělají nejvýnosnější podnikání na Zemi.

Na rozdíl od toho prevence či vymýcení nějaké choroby významně zužuje nebo úplně eliminuje poptávku po farmaceutických drogách. Farmaceutické korporace proto systematicky maří prevenci a likvidaci chorob.

Aby mohly páchat tyto zločiny, užívají farmaceutické korporace labyrint plný vykonavatelů a spoluviníků ve vědě, v medicíně, hromadných sdělovacích prostředcích a politice. Vlády všech států jsou manipulovány nebo mnohdy dokonce řízeny lobbyisty a bývalými manažery farmaceutického průmyslu. Legislativa všech států je po desetiletí korumpována a zneužívaná k obhajování zájmů mnohatrilionového dolarového "obchodu s nemocemi", čímž je ohroženo zdraví a životy stovek milionů nic netušících nemocných a národů.

Výchozí podmínkou růstu farmaceutického průmyslu coby úspěšného investičního podnikání bylo vyloučení konkurence bezpečných přirozených terapií, jelikož nejsou patentovatelné a skýtají nevelké marže. Přirozené terapie navíc mohou efektivně pomáhat předcházet nemocem a eliminovat je kvůli své základní roli v buněčném metabolismu.

Výsledkem této systematické eliminace přirozených zdravotních terapií bylo převzetí systémů zdravotní péče ve většině zemí světa a miliony lidí a téměř všechny národy se tak dostaly do závislosti na farmaceutickém průmyslu a jeho investičních obchodech.

Farmaceutický průmysl jako organizovaný podvod

Farmaceutický průmysl nabízí milionům pacientů "zdraví" - ale toto očekávání neplní. Namísto toho poskytuje produkty, které pouze mírní symptomy zatímco podporují chorobu v pozadí jako předpoklad pokračujícího obchodu. K zakrytí tohoto podvodu, tento průmysl používá dvakrát více peněz, než vynakládá na výzkum příštích léčebných terapií.

Tento organizovaný podvod je jedinou příčinou, proč tento investiční obchod za strategicky navrženou kouřovou clonou "dobrodinců" lidstva přetrval téměř století. Kriminální praktiky tohoto průmyslu drží životy 6 miliard lidí a ekonomiky většiny zemí světa jako rukojmí.

Demaskování farmaceutického "obchodu s nemocemi"

V uplynulých deseti letech jsem usiloval o demaskování organizovaných podvodů tohoto největšího investičního průmyslu na zemi. Poukazoval jsem na to, že největší překážkou zlepšování zdraví lidí na naši planetě je samotný farmaceutický průmysl - a jeho povaha coby investičního průmyslu žijícího z rozšiřování spektra nemocí.

Jako vědec jsem byl ve výhodě při pátrání po skutečných příčinách kardiovaskulárních chorob a dalších chronických onemocnění.Společně s kolegy jsem byl nápomocen při dokumentování účinných, přirozených a nepatentovatelných alternativ k farmaceutickému "obchodu s chorobami". Objev přirozených molekul optimalizujících buněčný metabolismus umožní lidstvu předcházet a do značné míry eliminovat většinu nejběžnějších současných chorob, včetně kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny a mnoha jiných.

Pharma-kartel po desítiletí vyvíjel maximální úsilí při ochraně svého globálního podnikání s patentovanými drogami a zákazech rozšiřování konkurenčních nepatentovatelných léčebných alternativ.Tyto snaha na mezinárodní úrovni vedla kproniknutí do Evropského parlamentu a zneužívání Světové zdravotnické organizace a dalších institucí Spojených národů.

Nyní, poté když byl největší investiční průmysl na Zemi odhalen jako organizovaný podvod - obtížený desetitisíci záručních soudních procesů - získalo na neodkladnosti bezprostřední prosazení globálních zákonů na ochranu tohoto průmyslu k zakrytí těchto zločinů a zajištění trvalé kontroly nad investičním "obchodem s chorobami" a tím i celosvětově nad lidským zdravím.

Výňatek z první důkazní části žaloby

1. Důkazy o genocidě a dalších zločinech proti lidskosti spáchaných v souvislosti s farmaceutickým "obchodem s nemocemi"

Uvedené specifické důkazy prokazují, že obvinění jsou odpovědní za záměrné udržování a rozšiřování chorob s cílem vyvolat nové choroby a rozšiřují použití léčiv, kdysi registrovaných pro jedinou chorobu, na tolik dalších onemocnění, jak je jen možné.

K dosažení těchto strategických cílů obvinění v globálním rozsahu navrhli, realizovali, řídili a organizovali podvodné obchodní schéma, jehož ekonomický dopad nemá obdoby v celé lidské historii.

1.1. Úmyslné rozšiřování (spektra) chorob

V následujícím specifickém důkazu ukazujeme, že obvinění vědomě udržují a rozšiřují současná nejběžnější onemocnění navzdory tomu, že by těmto chorobám mohlo být efektivně předcházeno a mohly by být z velké části vymýceny, což by zachránilo milióny životů.

1.1.1. Koronární srdeční choroby

Základní příčinou chorob srdeční tepny a infarktů je strukturální oslabení a narušená funkce arteriální stěny, což se - podobně jako kurděje - projeví při dlouhodobém nedostatku vitamínů a dalších nepostradatelných živin.

Farmaceutické přístupy k prevenci a léčbě kardiovaskulárních onemocnění však tyto příčiny úmyslně ignorují a raději se zaměřují na ošetřování symptomů, jako například snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Zatímco se záměrně vystříhají léčby onemocnění, kvůli níž jsou prodávány, vyvolávají škodlivé vedlejší účinky těchto farmaceutických drog nová onemocnění. Celkový celosvětový počet obětí kardiovaskulárních chorob v důsledku těchto úmyslných zločinů obviněných představuje více než 12 miliónů životů ročně.

1.1.2. Vysoký krevní tlak

Základní příčinou vysokého krevního tlaku je zvýšené namáhání arteriálních stěn kvůli nedostatku nepostradatelných živin v buňkách arteriálních hladkých svalů, vedoucí k zužování průměru artérie a zvyšování krevního tlaku. je K dispozici je velké množství klinických studií dokumentujících výhody použití nepatentovatelných stopových prvků, především aminokyseliny argininu a hořčíku. Tyto napraví výchozí nedostatek v miliónech buněk cévních stěn, které se uvolní a se zvětšujícím se průměrem cév dojde k opětovné normalizaci krevního tlaku,

Farmaceutické drogy prodávané k ošetření vysokého krevního tlaku se opět záměrně zaměřují jen na ošetření symptomů. Například, beta-blokátory redukující počet srdečních tepů a diuretika zmenšující krevní objem. Tyto farmaceutické drogy záměrně obcházejí odstranění "křeči" v cévních stěnách, která je základní příčinou vysokého krevního tlaku. Zatímco vědomě obcházejí vyléčení onemocnění, mají dlouhodobé škodlivé vedlejší účinky, potenciálně vyvolávající velké množství nových onemocnění a tím poptávku po nových lécích.

Přímým důsledkem tohoto postupu obviněných zůstává po celém světě několik set miliónů nevyléčených pacientů s vysokým krevním tlakem a počtu jejich obětí každodenně přibývá.

1.1.3. Selhání srdce

Základní příčinou srdečních selhání je nedostatek buněčných biokatalyzátorů, určitých vitamínů, minerálů, carnitinu, koenzymu Q10 a dalších bioenergetických nosičů v miliónech svalových buněk srdce. To má za následek oslabení čerpací funkce srdce a hromadění vody v těle.

Farmaceutické přístupy vědomě ignorují tuto skutečnost a soustřeďují se opět jen na symptomy. Diuretika prodávaná k zabránění selháním srdce vylučují nejen v těle nahromaděnou vodu, ale vypláchnou i vitamíny, minerály a další ve vodě rozpustné nosiče bioenergie. Farmaceutické drogy prodávané proti selhání srdce tudíž toto onemocnění ve skutečnosti zhoršují a mají na svědomí omezené životní očekávání pacientů se srdečními vadami, jakmile je nasazena léčba diuretiky.

Zatímco úmyslně obcházejí léčení příčin onemocnění, tyto farmaceutické drogy odplaví z těla podstatné živiny, čímž zhorší výchozí příčinu onemocnění. V přímém důsledku tohoto postupu obviněných zůstává celosvětově nevyléčeno a nakonec předčasně zemře přes sto miliónů pacientů se srdečními vadami.

1.1.4. Nepravidelný srdeční tep

Základní příčinou nepravidelného pulsu je nedostatek stopových prvků, vitamínů, minerálů, ubiquinonu (koenzym Q 10) a dalších nosičů bioenergie v miliónech elektrických svalových buněk srdce. Toto má za následek narušení vytváření nebo přenosu elektrických impulsů potřebných pro normální srdeční tep. Nedávná dvojitá slepá studie kontrolovaná placebem jednoznačné prokázala, že terapeutické použití stopových prvků je efektivní, spolehlivé a skýtá způsob jak obnovit výchozí zdravé podmínky při nepravidelném tlukotu srdce.

V kontrastu s tím, farmaceutický přístup k léčení nepravidelného srdečního tepu tyto skutečnosti vědomě ignoruje a místo toho se zaměřuje jen na symptomy. Drogy prodávané k upravení této poruchy mnohdy nepravidelný srdeční tep zhorší, způsobí srdeční zástavu a předčasné úmrtí pacientů.

Před desetiletím spisovatel Thomas Moore v knize "Deadly Medicine" zdokumentoval případ, kdy jedna z nových tříd léků proti arytmii přivodila jen v USA větší počet úmrtí, než bylo US ztrát na životech ve vietnamské válce. Přímým důsledkem těchto postupů obviněných je, že celosvětově zůstává nevyléčeno přes sto milionů pacientů se srdeční arytmií a počtu jejich obětí každodenně přibývá.

1.1.5. Rakovina

Rakovina byla ještě donedávna považovaná za rozsudek smrti. Nedávné pokroky v přirozené buněčné medicíně to ale podstatně změnily. Nyní už je očividné, že rovněž v případě této choroby byl lékařský výzkum nepatentovatelných terapií vědomě zanedbáván a obviněnými vyloučen ve prospěch neúčinných drog,které epidemii rakoviny, jednoho z jejich nejlukrativnějších obchodů, umožnily pokračovat. Kvůli mimořádnému rozsahu a dopadu těchto zločinů, spáchaných obviněnými v souvislosti s epidemií rakoviny, si je prezentujeme ve větších podrobnostech.

Skutečnost, že se všechny typy rakoviny rozšiřují v těle stejným způsobem: za využití trávících enzymů - kolagenů (collagenázy, metalloproteinázy), je vědecký fakt. Tyto enzymy lze blokovat, a tím zabránit rozšíření rakovinných buněk, terapeutickým použitím přirozené aminokyseliny, lysinu, a to zejména společně s jiným, rovněž nepatentovatelným stopovým prvkem. na tento léčebný přístup reagují všechny druhy doposud studované rakoviny, včetně rakoviny prsu, prostaty, karcinomů, rakoviny plic, rakoviny kůže, fibroblastomů, synoviální rakoviny a všech dalších forem nádorů.

Jediným důvodem proč tento zásadní objev nebyl v medicíně dále prozkoumán a celosvětově použit k vyléčení pacientů postižených rakovinou je skutečnost, že tyto substance nejsou patentovatelné, a proto docilují jen nízkých tržních marží.Ještě mnohem důležitější ale je, že jakékoli efektivní potírání libovolného onemocnění nakonec povede k jeho vymýcení - a tím i k zániku mnohatriliónového dolarového trhu s farmaceutickými drogami.

Farmaceutické drogy prodávané pacientům trpícím rakovinou jsou obzvlášť podvodné a zlovolné. Pod záminkou ošetřování rakoviny jsou pacientům pod krycím názvem "chemoterapie" aplikovány toxické substance, včetně derivátů yperitu.Skutečnost, že tyto toxické směsi zničí také miliony jejich zdravých tělesných buněk je vědomě zakalkulována.

Se znalostí těchto skutečností, byly tedy vědomě vzaty v úvahu následující důsledky: rakovina v první řadě zůstane celosvětovou epidemií, poskytující výnosnou bázi dlouhodobému obchodu vynášejícímu trilióny dolarů. Za druhé, soustavná aplikace toxických prostředků formou chemoterapie vyvolává u rakovinových pacientů přijímajících tyto toxické substance epidemii nových chorob.

V důsledku této strategie je produkce farmaceutických drog pro ošetřování nebezpečných vedlejších účinků chemoterapeutických léčiv - včetně infekcí, zánětů, krvácení, selhání různých orgánů, atd. - ještě lukrativnější než obchod se samotnými chemoterapeutiky. Obvinění tudíž aplikují organizovaný podvodný postup ke škodě stovek milionům rakovinových pacientů s jediným úmyslem: jde o jejich finanční obohacení.

1.1.6. AIDS a další infekční nemoci

V přístupu k jedné z nejvražednějších epidemií v lidské historii, AIDS, je aplikováno podobné, promyšlené podvodné schéma. Vědecké studie již 10 před lety ukázaly, že vitamin C může snížit schopnost replikace HIV-viru o více než 99%. Tento fakt obvinění dobře znají už přes deset let.

Obvinění prokazatelně záměrně ignorovali a obešli tento spolehlivý, nicméně nepatentovatelný, léčebný postup a vyvinuli proti AIDS patentované drogy s těžkými vedlejšími účinky. Navíc jsou tato léčiva kvůli přemrštěným licenčním poplatkům nedostupná velké většině lidí na této planetě. Obvinění jsou vinni ohrožením životů a zapříčiněním smrti stovek miliónů lidí v Africe, Jižní Americe, Asii a všech ostatních regionech světa v důsledku jejich zločinného obchodního plánu.

Obdobným způsobem bojkotují informaci, že jediným a nejdůležitějším opatřením zvyšujícím imunitu vůči infekčním onemocněním je optimální přísun vitamínů B6, B12, kyseliny listové a určitých dalších nepostradatelných živin. Vědecky podloženou skutečností je, že tyto biokatalyzátory buněčného metabolismu zvyšují produkci leukocytů, které jsou hlavní zbraní našeho těla vůči libovolné infekci. Systematickým zadržováním této informace, obzvlášť stovkám miliónů dětí a dospělých v rozvojovém světě, farmaceutický průmysl vědomě ohrozil životy stovek milionů lidí v těchto oblastech. Všichni obvinění ví, že v těchto oblastech světa si sotva kdo může dovolit léčbu jejich farmaky a zemře.

Zadržování životně důležitých informací o přirozených nepatentovatelných alternativách, sloužících k prevenci a potírání infekčních onemocnění, vede nejen k zbytečnému úmrtí milionů lidí, ale také ke krachu ekonomik mnoha rozvojových zemí.Přímým důsledkem je další dramatické zhoršování již existující nerovnováhy nynější světové ekonomiky. Tyto země jsou vědomě hnány do konfliktu, v němž mohou jen prohrát.

1.1.7. Ostatní nemoci

Zdravotním problémem stejně tak nepřestávají být i jiná, degenerativní, zánětlivá, infekční a mnoho jiných současných nejběžnějších onemocnění, protože je obvinění definovali a ochraňují jako tržiště svého zločinného "obchodu s nemocemi".

1.2. DOKLADY O KRIMINÁLNÍCH OBCHODNÍCH PRAKTIKÁCH OBVINĚNÝCH

1.2.1 Úmyslná expanze chorob a vyvolávání nových onemocnění u pacientů za účelem rozšíření trhu s farmaceutickými drogami

Pro rozšíření odbytu jsou obviněnými vyráběny a po zralé úvaze i přes známé škodlivé vedlejší účinky prodávány níže uvedené skupiny léků. Tímto zločinným jednáním obvinění pod záminkou boje proti stávajícím vědomě vyvolávají nová onemocnění. Okolnost, že nové nemoci vyvolané vedlejšími účinky těchto drog se projeví až po mnoha letech je využívána jako dodatečné krytí této záludné praxe.

Drogy snižující hladinu cholesterolu, obzvlášť statiny a fibráty, jsou ve velkém prodávány pod záminkou prevence kardiovaskulárních chorob. Je známo, že tyto léky, v dávkách běžně podávaných miliónům pacientů na celém světě, indukují rakovinu.

Chemoterapeutické drogy k údajné léčbě rakoviny. Ve skutečnosti vyvolávají sérii těžkých vedlejších účinků, z nichžnejobvyklejším je spuštění nové rakoviny. Komplexní zločinné marketingové schéma spojené s chemoterapií může fungovat jen proto, že obvinění označili rakovinu za rozsudek smrti - a dokonce už i pár měsíců přežívání pacienta na chemoterapii je obviněnými prodáváno jako senzační úspěch.

Aspirin je hromadně prodáván pod falešnou záminkou prevence proti infarktům a mrtvicím, přičemž je známo, že dlouhodobé užívání tohoto léku je příčinou destrukce kolagenů, a proto postupně zvyšuje riziko infarktů a mrtvičných záchvatů, včetně jiných onemocnění, jako žaludečních vředů a krvácení do žaludku.

Protizánětlivé léky jsou užívány proti bolestem a zánětům, například při artritidě. Avšak mnohé z těchto léků ničí pojivovou tkáň, například v kloubech. Tyto léky při dlouhodobém užívání zdravotní problémy spíše zhorší, než aby je léčily.

Calcium antagonists jsou hromadně prodávány pod falešnou záminkou léčení vysokého krevního tlaku a prevence infarktů, přičemž dlouhodobé užívání tyto léků je naopak známou příčinou růstu počtu infarktů, mrtvic a dalších onemocnění.

Estrogen a další hormonální léky jsou masově prodávány pod falešnou záminkou prevence řídnutí kostí (osteroporézy) a předcházení srdečním vadám, i když je známo, že dlouhodobé užívání těchto přípravků u více než 30% žen, které je berou, vyvolá rakovinu. Obzvlášť častými formami vyvolanými těmito léky jsou na hormonech závislé rakoviny, jako například rakovina prsu a dělohy.

Trankvilizátory a antidepresiva. Další mechanismus, jímž obvinění systematicky rozvíjejí své trhy, je úmyslné vyvolávání návyku za účelem zvýšení prodeje léků. Je známo, že mnoho uklidňujících prostředků a antidepresiv, včetně rozšířeného diazepamu("Valium") vyvolává návyk a závislost. Za účelem další expanze globálního prodeje těchto drog je obvinění je dokonce propagují na celostránkových reklamách v běžně dostupných, neodborných časopisech.

Ostatní farmaceutické drogy. Poté, co se patentovatelnost stala nutným předpokladem farmaceutického investičního obchodu obsahují typické farmaceutické drogy syntetické molekuly, toxické pro lidské tělo. Pro téměř všechny léky platí stejný podvodný obchodní princip - vyvolají krátkodobé zmírnění příznaků, zatímco současně působí škody, čímž pozvolna vytvářejí nové nemoci jako budoucí základ trhu pro další nové léky.

1.3. Nové choroby uváděné na trh rozšiřováním patentovaných léků

Obvinění při uskutečňování svých zločinů vědomě rozšiřují poptávku po svých současných farmaceutických drogách vymýšlením nových zdravotních stavů a podmínek, při nichž doporučují použití léků, které předtím byly určeny k léčbě jiné nemoci. Jako hlavní důkaz uvádíme dva následující význačné příklady:

Tabletky proti bolení hlavy údajně bránící onemocněním srdce. Aspirin, původně vyvinutý jako prášek proti bolení hlavy a úlevě při bolestech obecně, je nyní obviněnými masově prodáván a doporučován k dlouhodobému užívání dokonce i zdravým jedincům pod záminkou prevence a ošetření onemocnění srdce a dalších těžkých zdravotních stavů.

Antibiotika údajně potírající koronární onemocnění srdce. Za účelem rozšířit globální prodej svých antibiotik obvinění vytvořili a celosvětově rozšířili takzvanou "bakteriální teorii" infarktu. Bez jakéhokoliv klinického důkazu naznačujícího, že chlamydia či jiné bakterie skutečně způsobuje aterosklerózu a infarkty, obvinění zločinně propagují všeobecné užívání antibiotik i zdravými jedinci pod falešnou záminkou prevence infarktu.

Toto je jen několik příkladů praktik sloužících obviněným k soustavnému rozšiřování prodeje jejich léků a vyvolání dalších onemocnění. Toto marketingové schéma není výjimkou, ale pravidlem. Seznam zločinů spáchaných v této souvislosti bude novelizován a doplněn během dalšího vyšetřování.

1.4. Zločiny spojené se systematickou infiltrací různých částí společnosti za účelem snadnějšího provádění shora uvedených a dalších zločinů

Obvinění systematicky a promyšleně infiltrovali medicínu a zdravotnictví většiny zemí světa za účelem vytvoření finanční a jiných závislostí, aby mohli vést svůj "obchod s chorobami" a dopouštět se dalších zločinů. Lékařský výzkum neprobíhá primárně proto, aby byly objeveny nejefektivnější, nejbezpečnější a zdraví nejprospěšnější léčebné postupy proti nějaké chorobě. Je prováděn s cílem rozpoznat choroby s největším potenciálním trhem, na němž výrobci léků mohou vytvořit co nejvyšší zisky. V uplynulých desetiletích obvinění v rámci své strategie z programů výuky na lékařských fakultách systematicky vyloučili poznatky o efektivních, avšak nepatentovatelných přirozených terapiích.Byly záměrně vytvořeny generace lékařů s malými nebo vůbec žádnými znalostmi životně důležitých zdravotních výhod těchto přirozených terapií. Terapeutické vzdělávání na lékařských fakultách zároveň přešlo do rukou nedávno vytvořených oddělení farmakologie. V důsledku této desetiletí probíhající praxe absolventi opouštějí lékařské fakulty jako dobře vycvičení prodavači farmaceutického "obchodu s chorobami". Za účelem zamaskování této strategie jsou patentované drogy zpodobňovány jako "vědecká" a dokonce "etická léčiva", zatím co nepatentovatelné přirozené terapie diskreditují jako "nevědecké".

Obvinění podobným způsobem, vytvářením finančních a dalších závislostí, celosvětově systematicky a promyšleně infiltrovali hromadné sdělovací prostředky, jejichž pomocí šíří klamné a falešné informace, za nimiž mohou skrýt své zločinecké praktiky, propagovat "obchod s chorobami" a dopouštět se tak nových zločinů.

Obvinění úmyslně a systematicky zneužívají legislativních a politických systémů většiny států k prosazování zákonů a nařízení a prosazování dalších opatření s úmyslem dále rozšířit prodej neúčinných, nebezpečných, ale velmi lukrativních farmaceutických drog. Obvinění zneužili svého politického vlivu k vynucení právních předpisů, které jim dovolují přivlastnit si trilióny dolarů pod zástěrkou "zdravotního pojištění" a jiných veřejných i soukromých zdravotních fondů. V rámci takto podporovaného podvodného "obchodu s chorobami" vybírají peníze tak, že po jednotlivcích, společnostech a vládách po celém světě vyžadují platby za své neúčinné a zhoubné terapie. Takto obvinění zajistili enormní zisky farmaceutickému průmyslu a působí zbytečné utrpení a předčasnou smrt stovkám miliónů lidí.

Obvinění za účelem páchání svých zločinů proti lidskosti promyšleně a systematicky infiltrovali a zneužili Evropský parlament a další regionální a mezinárodní orgány, včetně institucí Spojených národů, Světové zdravotnické organizace (WHO), Organizace pro potraviny a zemědělství (FAO) a dalších národních a mezinárodních politických sborů.

1.5. Zločiny spojené se systematickým blokováním účinných nepatentovatelných zdravotních postupů a opatření

Obvinění se za účelem ochrany svých podvodných investičních obchodů s chorobami pokoušeli o celosvětové vyloučení dosažitelnosti nepatentovatelných přirozených terapií. K dosažení tohoto cíle použili několika strategických opatření:

1. Zadržování životně důležitých informací o nepatentovatelných přirozených terapiích. Obvinění před milióny lidí vědomě a systematicky utajili a blokují pro zdraví zásadní informaci, že lidské tělo neumí produkovat vlastní vitamin C (kyselinu L-askorbovou). Kvůli této neznalosti téměř všichni lidé trpí nedostatkem vitamínu C a mají sklon ke kardiovaskulárním a dalším onemocněním. Obvinění miliónům lidí neposkytli a systematicky a cílevědomě blokují elementární zdravotní informaci, že lidské tělo nevytváří přirozenou aminokyselinu - lysin. Na základě této neznalosti téměř všichni lidé trpí nedostatkem lysinu a jsou náchylní na rakovinu a další nemoci. Obvinění tedy tímto postupem záměrně působí další zbytečné utrpení a předčasnou smrt stovek milionů lidí.

2. Veřejné zlehčování významu nepatentovatelných přirozených terapií.Obvinění svévolně a systematicky klamou veřejnost šířením falešných, matoucích a smyšlených zpráv zlehčujících nepatentovatelné zdravotní terapie s cílem zaštítit a rozšířit svůj "obchod s chorobami" závislý na patentovaných drogách a dopouštět se dalších zločinů. Tímto obvinění úmyslně působí další zbytečné utrpení a předčasnou smrt stovek milionů lidí.

3. Šíření zdravotních informací souvisejících s nepatentovatelnými přirozenými terapiemi je stavěno mimo zákon. Obvinění se vědomě pokoušejí zneužít svého politického vlivu při pokusech o dosazení zákonů s působností na národních, jakož i mezinárodní úrovni, které by v podstatě postavily mimo zákon šíření informací o preventivních a léčebných postupech v souvislosti s nepatentovatelnými přirozenými terapiemi. Tato legislativní iniciativa usiluje o dosazení libovolně nízké "horní hranice" financování těchto přirozených a bezpečných terapií, což je další krok ve snaze zabránit jejich využívání jako přirozených léčebných prostředků. Pokusy o zneužití "Codex Alimentarius Commission" Spojených národů se obvinění dokonce pokusili vnutit podobné zákony všem členským zemím OSN - to znamená dosáhnout jejich celosvětové platnosti.

Výtažky byly převzaty z dokumentů:

This complaint is submitted to the International Criminal Court by Matthias Rath MD and others on behalf of the people of the world The Hague, June 14, 2003

To the prosecutor of the International Criminal Court, Senator Louis Moreno-Ocampo, c/o International Court, Maanweg 174 NL-2516 AB Den Haag/The Hague

úplný text: http://www.laleva.cc/The_Hague/hague_complaint.pdf

http://www4.dr-rath-foundation.org/THE_FOUNDATION/About_Dr_Matthias_Rath/dr_rath.htm

MUDr. Matthias Rath se narodil v roce 1955 ve Stuttgartu v Německu. Po ukončení lékařské fakulty  pracoval jako lékař a výzkumník na klinice Univerzity v Hamburku, a v Německém Kardio Centru v Berlíně.  Svůj výzkum zaměřil na příčiny arteriosklerózy a kardiovaskulární nemoci.

V roce 1987, MUDr. Rath objevil souvislost mezi nedostatkem vitamínu C a novým rizikovým faktorem  nemocí srdce - lipoproteinem. Po publikování těchto výzkumných poznatků v American Heart Association Journal Arteriosclerosis,” MUDr. Rath přijal nabídku připojit se k dvojnásobnému laureátu Nobelovy ceny Linusovi  Paulingovi a v roce 1990 odešel do USA aby se stál prvním ředitelem kardiovaskulárního výzkumu v Ústavu Linuse Paulinga v Palo Alte v Kalifornii. MUDr. Rath pracoval spolu s  tímto laureátem Nobelovy ceny v různých oblastech výzkumu výživy. Oba vědci se sblížili, stali se osobními přáteli, kteří sdíleli obecné humanistické hodnoty, včetně jejich odhodlání pro mír a spravedlnost. V roce 1994, krátce před svou smrtí Linus Pauling prohlásil: “Nepochybuji o tom, že jsem přemýšlel o MUDr. Rathovi jako o mém nástupci.”

Dnes  MUDr. Rath vede Výzkumný a vývojový ústav výživy a buněčné medicíny. Jeho ústav řídí základní výzkum a klinické studie k vědeckému dokumentování prospěchu mikroživin pro zdraví v boji proti velkému množství nemocí. MUDr. Rath je zakladatelem vědeckého pojetí buněčné medicíny, systematického uvedení biochemické znalosti role mikroživin do klinického lékařství jako biokatalyzátorů ve velkém množství metabolických reakcí v buněčné úrovni.

Aplikováním těchto vědeckých poznatků v boji proti nemocem, on a jeho výzkumná skupina poznali, že společným předpokladem a primární příčinou je chronický nedostatek mikroživin u následujících nemocí:

·            Arterioskleróza (příčina srdečního onemocnění a mrtvice)

·            Vysoký krevní tlak

·            Selhání srdce

·            Nepravidelný tlukot srdce

·            Diabetické oběhové problémy

·            Osteoporóza

·            Mnoho forem rakoviny

·            Selhání imunity jako předpoklad palety infekčních chorob, včetně AIDSu

MUDr. Rath je členem NewYorské akademie věd, Americké asociace srdce a jiných vědeckých organizací. Jeho populárně vědeckých knih Proč zvířata nedostanou infarkty – ale lidé ano” a “Rakovina” se prodalo několik miliónů výtisků v desíti jazycích.

Bojování lékařskými významnými objevy proti existujícím zájmům a dogmatům je jako plavba na oceánu,” říká MUDr. Rath, “vítr, který zavane do vaši tváře se stane vaším kompasem.” A dodává: “Nemusíte být univerzitní profesor nebo laureát Nobelovy ceny; abyste si spočítal, že infarkty, mrtvice, rakoviny a mnoho ostatních chorob budou v budoucnosti v podstatě neznámé.”  

MUDr. Rath je celosvětově vyhlášeným obhájcem práv pacientů a volného přístupu k přirozenému zdraví. Jeho obhajoba je nástrojem v předcházení globálnímu zákazu přírodních zdravotních terapií ve prospěch farmaceutického průmyslu. Aby ochránili jejich celosvětový trh patentovaných léků, tento průmysl hledá globální zákaz preventivních a léčebných zdravotních informací ve vztahu k přírodním nepatentovatelným léčebným postupům tím, že zneužívá  „Codex Alimentarius Commission” – mezinárodní normalizační organizaci, která se zabývá zpracováním norem a dalších dokumentů v oblasti potravin, které mají význam v mezinárodním obchodu s potravinami, zřízenou Spojenými národy.

Jako uznání jeho občanské odvahy proti farmaceutickým zájmům a jeho úsilí ve prospěch lidí světa, obdržel v roce 2001 prestižní ocenění Cenu opory svobody“ od Americké lékařské asociace prevence.

Jeho závazek ke světovému míru a sociální spravedlnosti vyvrcholil založením Nadace Zdraví MUDr. Ratha v roce 2002. Tato nezisková organizace podporuje široké spektrum aktivit na poli lidského zdraví, sociální spravedlnost a – nejdůležitější - v  zachování míru. V tomto úsilí MUDr. Rath vidí práci jeho Nadace jako pokračování  myšlenek laureátů Nobelových cen míru  jako Linuse Paulinga, Alberta Schweitzera, Martina Luthera Kinga Jr. a Nelsona Mandely.

MUDr. Rath vyšel ze skromného zázemí. Jeho rodiče byli farmáři v jižním Německu, kteří přenesli humanistické hodnoty na své děti. “Tyto hodnoty,” říká  MUDr. Rath, “jsou pro mne stále hnací sílou. Můj život je příkladem toho, že nemusíte být narozen jako privilegovaný člověk, abyste mohl přispět k lepšímu světu.”

Rakovina-konec jedné nemoci lidstva

Vystoupení MUDr. Matthiase Ratha v Berlíně - reálný pohled na současnou a budoucí léčbu rakoviny - éra regulace buněk, konec chemo a radioterapie (slovenské titulky). Videozáznam níže.

Dr. Matthias Rath objevil hlavní mechanismus pro kontrolu rakoviny pomocí specifických mikrovýživných látek. Tím se však automaticky stal terčem útoků lobby farmakartelu, protože jeho terapii a účinné látky si farmakartel nemůže patentovat.

Tato přednáška, která odezněla na podzim v roce 2011 v Berlíně, může otřást Vašim náhledem na "dobrý" farmaceutický průmysl, který jakoby neúnavně hledá prostředky k l&e

Článek v MF Dnes

 

 ..... v MF Dnes vyšel o naší lyžařské škole na Kubově Huti hezký článek.

Děkujeme autorce za milé hodnocení :-))   ...

 

 

 

celý článek (PDF)

 

 

 

Zásilkový prodej NORDIC WALKINGOVÝCH holí

Na základě zájmu ze strany našich klientů a účastníků Nordic Walkingových akcí  zavádíme zásilkový prodej speciálních chodeckých holí pro Nordic Walking od italské firmy GABEL.

Osvědčená kvalita, příznivá cena a vysoká užitná hodnota jsou důvody proč jsme zvolili výrobky této značky. ZDARMA  doprava a stručný manuál "Jak začít s Nordic Walkingem".

Více na: www.rekvalifikace-kurzy.cz/shop/

Zajímá Vás Vaše zdraví ?

Zkuste se podívat na tento film: http://vimeo.com/16821390

Food Matters - cz titulky from nwoo on Vimeo.

Nordic Walking - aneb jak správně na chůzi s holemi

Nordic Walking - aneb jak správně na chůzi s holemi

Sobota 27.11. 2010  Praha 6 -Vypich

 

nordic_walking.jpg, 10 kB

Rekvalifikační a vzdělávací centrum Praha připravilo praktický seminář o Nordic Walkingu pro širokou laickou veřejnost. 

Je určen každému, kdo se zajímá o správné provádění této pohybové aktivity,

která je dnes již poměrně běžně využívána i jako léčebná terapie, proto se jí dostalo přízviska - zdravotní sport 21. století.

 

Na semináři se naučíte správnou techniku chůze s holemi, dozvíte se řadu zajímavostí, mimo jiné i o specifické konstrukcí nordic walkingových holí a naučíte se co nejlépe využít Nordic Walking ke svému prospěchu.

 

 

 

 

Všichni přihlášení účastníci obdrží ZDARMA jako dárek:

 

 

 

-  jeden pár značkových jednodílných Nordic Walkingových holí od firmy GABEL

 

-  publikaci - "NORDIC WALKING PRO ZDRAVÍ" od renomované autorky Petry Mommertové - Jauchové z nakladatelství PLOT.  

 

 

Seminář je JEDNODENNÍ

Začátek v 10:00 hodin u hlavního vchodu do Obory Hvězda - od Vypichu.

Ukončení okolo 15:00 hodiny na stejném místě.

Pozor počet účastníků je omezen.

Dotovaná cena : 980,-Kč


 

 

Nový zasněžovací systém ve Skiareálu na Kubově Huti

Dobrá zpráva pro návštěvníky ski areálu na Kubově Huti

 

V současné době je již v plném provozu komplex zasněžovacího systému sjezdových tratí, který disponuje třemi hlubinnými vrty, jež jsou v současné době rozhodujícími zdroji vody, která natéká nejdříve do retenční nádrže, kde dochází k jejímu ochlazení na teplotu použitelnou v zasněžovací technologii. Tu tvoří několik mobilních sněhových děl a v budoucnu i několik stacionárních tyčových sprch. Jejich celkový výkon zabezpečuje rychlé a spolehlivé sněhové pokrytí  Školního svahu a vydatně pomáhá i s dosněžováním na sjezdovce Pod Obrovcem.

 

Věříme, že díky této novince přibude mnoho dalších spokojených a nadšených vyznavačů lyžování a snowboardingu.

Naschledanou na Kubově Huti !!!

 

 
[Budování zasněžovacího systému]

Naše presentace na webu www.maseri.cz

www.maseri.cz/masaze/serial-o-maserskych-skolach-rekvalifikacni-a-vzdelavaci-centrum-praha

Nový trend - Vzdělávací kurz nebo seminář jako dárek

DARUJTE  VZDĚLÁNÍ - DARUJTE  MOŽNOST  ŠIRŠÍHO  NEBO  ZCELA  NOVÉHO UPLATNĚNÍ

 

Na základě poptávky vás, našich klientů, jsme objevili nový trend - dávat svým blízkým, kamarádům nebo i zaměstnancům něco, co má dlouhodobý význam, hlubší smysl a co může přinášet opakovanou radost - dárkové poukazy na vzdělávací akce, což mohou být jednodenní seminář, stejně jako několikatýdenní rekvalifikační program, který může obdarovaného profesně posunout v jeho životě směrem, o kterém  možná už nějakou dobu přemýšlí, nicméně mu zatím chyběl ten správný impuls.

 

Jak postupovat?

- vyberete ten správný program - seminář, kurz a prokliknete na přihlášku do něj (bývá v dolní části stránky)

- vyplníte přihlášku na jméno obdarované(ho) a do části fakturační adresa uvedete Vaše kontaktní údaje, na něž vám bude zaslán účetní doklad, po jehož úhrazení vám obratem zašleme Dárkový poukaz. V případě dobírky zasíláme rovnou na Vaší adresu dárkový poukaz.

 

V případě jakých-koli dotazů nás můžete kontaktovat

 

mailem:                        mgr@iol.cz,

telefonicky:                 777 327 490 

písemně na adresu:     RVC, Moravanů 81, Praha 6 psč 169 00

 

CHORVATSKO - PODGORA

 Kombinace sportu s pobytem u moře - NORDIC WALKING

 

Máte problémy s dýcháním, se svými klouby nebo nosíte několik kilogramů své hmotnosti navíc a současně máte chuť odpočívat u moře? Nabízíme
Vám novinku, kombinaci pobytu u moře s novou sportovní disciplínou, která je vhodná pro každého bez ohledu na věk a fyzickou kondici.
Tímto sportem je Nordic Walking. Jedná se o sportovní chůzi, při níž jsou využívány specielní hole. Pod odborným dohledem lektora se naučíte
správné technice chůze, při níž budete zapojovat svalstvo téměř celého organizmu. Chůze s holemi zmírňuje bolesti zad a kloubů, blahodárně
působí na psychiku člověka, odbourává stres, pomáhá regulovat hmotnost, je prevencí vzniku chorob oběhového aparátu a napomáhá zlepšení
dýchání, čemuž přímořské klima ještě přispívá. S Nordic Walkingem si u moře nejen odpočinete, ale také zvýšíte svoji fyzickou kondici.
V ceně zájezdu je odborná výuka Nordic Walkingu, zapůjčení speciálních holí.

 

Termíny pobytu:
6.06. - 13.06. 2009 • 13.06. - 20.06. 2009 • 05.09. - 12.09. 2009 • 12.09. - 19.09. 2009

 

"Svoz účastníků zájezdů zajišťuje CK Santini po trase z Prahy, Trutnova, Jičína, Krnova, Ostravy, Přerova, Hodonína."

Dvoulůžkový apartmán Čtyřlůžkový apartmán Přistýlka
5.660,- Kč  5.360,- 4.760,-

Uvedené ceny jsou za osobu/ týden.

 

  Bližší informace o ubytování jsou uvedeny v katalogu zájezdů SANTINI tour 2009

 

 

 

 

 Cena zahrnuje: 7x ubytování v kompletně vybavených apartmánech, spotřebu energií, povlečení, lektorský
výcvik Nordic Walkingu, zapůjčení speciálních holí, dopravu, pobytovou taxu, delegáta CK.
Možnost dokoupení: polopenze 2.750,- Kč/os/7x, večeře 1.700,- Kč/os/7x, zdravotní a úrazové pojištění
včetně léčebných výloh 240,- Kč/os/7 dní

 

 

SANTINI tour

591 01 Žďár nad Sázavou

Kontakt: Ing. Jaroslava Budková

tel.: 724 704 867

e-mail: jbudkova@centrum.cz

www.santinitour.cz

 

Reference z proběhlých dvou turnusů od instruktorky Ing. Jarky Budkové:

Červnových 14 dní bylo na pobřeží Jadranu bezva. Každý den jsme našlapali kolem 10 až 12 km. Jeden den jsme to trochu přepískli to bylo něco přes 20 km. Účastníci byli velmi spokojení a dvě z červnových se přihlásily znovu v září. Na září mám 25 lidí. Bude to náročnější organizačně, něco ale vymyslíme :-)).


A za nás z RVC:  ......  držíme palce , ať se zářijové turnusy také tak vydaří !!

 

ilustrační foto:

[Zobrazit fotogalerii]

Fotogalerie z pobytových kurzů na Šumavě

Šumava
zobrazit galerii fotografií..

V průběhu letních prázdninových měsíců probíhaly na Kubově Huti v centru Šumavy rekvalifikační kurzy a školící programy. Tento pilotní projekt, který se připravoval bezprostředně před létem, měl nad očekávání příznivou odezvu. Setkal se s tak velkým zájmem, že byly termíny, kdy nestačila ani ubytovací kapacita objektu lyžařské školy, kde se tyto akce konaly.  

Možná to bylo jen štěstí, ale vždy se sešla vynikající "partia", jak to zpravidla komentovali ti účastníci, kteří přijeli z Moravy. 

Moc rád bych touto cestou poděkoval vám všem, jež jste se na této vynikající atmosféře podíleli, ať již to byli masérské kurzy nebo kurzy Nordic Walkingu.  

Přikládáme galerii momentek, tak jak se je nám podařilo společně zachytit. Tímto též děkuji všem přispěvatelům.

Se srdečným pozdravem za RVC

Jirka Bartošík

Intenzivní Víkendový seminář-Medová, Čokoládová a Hot Stones masáž

Medová, Čokoládová a Hot Stones masáž
zobrazit galerii fotografií..

O víkendu proběhl úspěšně první  "Intenzivní nástavbový seminář", který obsahoval tři nejatraktivnější masážní techniky současnosti:

- Medovou detoxikační masáž

- Čokoládovou masáž

- Hot Stones - masáž lávovými kameny

Program byl připraven tak, aby si všichni účastníci důkladně osvojili celý postup těchto žádaných procedur a zároveň, aby si je i sami dokonale užili, naprosto stejně jako klienti luxusních wellness center. 

Účastníci tak získali náskok oproti své konkurenci, díky své nové nabídce, která umí oslovit tu nejnáročnější klientelu.   

NW v Protivíně

Nordic Walking v Protivíně
zobrazit galerii fotografií..

V úterý 3.6. 2008 se v Protivíně sešla skvělá sestava sportovně založených dam pod vedením paní Blanky Pudíkové, aby si vyzkoušely trénink s nordic walkingovými holemi. Protože jim evidentně nechybí kondička ani talent, tak měl trénink velkou dynamiku a efekt. Všem zúčastněným patří dík za výbornou atmosféru a nasazení.

Jarní Šumava s Nordic Walkingem

Jarní Šumava
zobrazit galerii fotografií..

První dva májové víkendy se díky prodloužení o sváteční dny staly ideálním časem k poznávání krásy naší země. My jsme se sešli opět na Šumavě pod Boubínem, v jedné z nejmalebnějších částí tohoto pohoří. Navštívili jsme řadu unikátních lokalit a to nejen pěšky s Nordic Walkingovými holemi, ale i na horských koloběžkách. Slunečné počasí nám přálo a dotvářelo vynikající přátelskou atmosféru obou akcí.

Dík patří všem zúčastněným za pohodu a aktivní přístup během celého programu, včetně semináře o Autotrakční terapii páteře, kterou si měli možnost sami na sobě vyzkoušet.

 

 

Seznamovací lekce s NW v Oboře Hvězda

Autotrakční terapie páteře
zobrazit galerii fotografií..

V neděli 16.3. se uskutečnila první Jarní lekce Nordic Walkingu pro začátečníky. Tento dvojhodinový seminář seznámil účastníky se základy techniky chůze s holemi a podstatou jejího efektu na náš organizmus. Dal jim i možnost vyzkoušet si Nordic Walking prakticky v terénu, konkrétně v parku Obory Hvězda na Praze 6. Všichni účastníci pocítili účinky této nové pohybové aktivity na vlastním těle a vychutnali si radost ze zdravého pohybu na čerstvém vzduchu v příjemné atmosféře stejně pozitivně naladěných jedinců.

Všem účastníkům patří dík za skvělou pohodu a sportovní nasazení po celou dobu akce.

 

Tyto seznamovací lekce budou probíhat pravidelně o víkendu, cca každé dva týdny. Současně připravujeme od druhé půlky dubna i pravidelné kondiční lekce v pracovní dny v podvečerních hodinách. Místem konání bude opět přírodní postředí parků na Ladronce a v oboře Hvězda na Praze 6.

Seminář Autotrakční terapie páteře

Autotrakční terapie páteře
zobrazit galerii fotografií..

V sobotu 8. března 2008  proběhlo školení skupiny fyzioterapeutek z Klatov, které zorganizovala paní Ing. Alena Lorencová. Tématem byl jednak úvod do Autotrakční terapie a její nácvik na autotrakčním lehátku. Vedle seznámení s principy a metodikou cvičení si účastnice také vyzkoušeli, sami na sobě, navození  stavu  "Plovoucího těžiště", které nám  připomíná simulaci stavu beztíže.

A pro zpestření tohoto semináře bylo zařazeno i zasvěcení do Detoxikační masáže medem podle Dr. Güntera Harnische.  Celý program proběhl v příjemné a přátelské  atmosféře, za kterou je potřeba všem milým účastnicím srdečně poděkovat.

 

 

Pozdrav z Beskyd od pana Venci Fiedora

Zdravím pane Magistře,
od letních her dial.a transplant. loni na Lipně mě to stále drží. A jestli
je to jenom trošku možné (zdraví a počasí) tak fičím do terénu.
  Ještě jednou díky za seznámení s nw.
Krásný pozdrav z Beskyd zasílá Venca
Vendor
www.vendor.wbs.cz

 

Certifikovaný seminář Medové detoxikační masáže

NW na Babu
zobrazit galerii fotografií..

V sobotu 8.12. se konal se seminář věnovaný detoxikaci organizmu medem.

Účastníci si sami na sobě vyzkoušeli osvědčený postup a hlavně účinky této masážní techniky, která má své kořeny v čínské tradiční medicíně.  Kromě řady nových poznatků a praktických dovedností si odnesli i kvalitní učebnici od Dr. Güntera Harnische - Masáže medem a samozřejmě i Certifikát, který je opravňuje tuto masážní techniku používat ve své praxi.

Přejeme hodně úspěchů a mnoho nových spokojených klientů. 

 

 

 

Seznamovací lekce Nordic Walkingu pro členky Aerobikového klubu

Nordic Walking ve Hvězdě
zobrazit galerii fotografií..

V neděli 25.11.2007 se uskutečnila seznamovací lekce se základy Nordic Walkingu pro členky Aerobikového klubu - akci zorganizovala Jája Beránková a Maruška Jarkovská. I přes nepřízeň počasí - zima a sníh, se sešla větší skupina nadšenců, kteří absolvovali úvodní rozcvičku a chodecký dril v bezvadné pohodě. Všichni velice rychle pochopili princip chůze s NW holemi a tak se mohlo záhy vyrazit na okružní vycházku po Oboře Hvězda. Tempo bylo svižné. Některým se Nordic Walkingová aktivita zalíbila natolik, že na místě zakoupili nové NW hole, aby se do toho mohli ihned rázně obout. Na Nordic Walking není nikdy pozdě, a dá se chodit celý rok, bez ohledu na počasí a roční dobu. Tato akce nám to opět potvrdila.

Od Ladronky na Cibulky

NW na Cibulky
zobrazit galerii fotografií..

V neděli 18.11.2007 se konla další  vycházka s holemi po zajímavých lokalitách Prahy 5. Sraz byl u nově a citlivě zrekonstruované usedlosti Ladronka na Praze 6, nedaleko od Vypichu. Naším cílem byl romantický park Na Cibulkách. Naše cesta vedla přes park Homolka. Zde jsme se zastavili u bývalého lomu, nad kterým se vypíná podivně rostlý dub, připomínající přerostlý bonsai.  Dále jsme pokračovali přes Plzeňskou třídu do areálu parku Na Cibulkách. Ten má díky své poloze a množství tajůplných zákoutí neopakovatelnou atmosféru, jako například Dianino jezírko nebo hradní věž, ze které je krásný výhled na severní svahy Břevnova. Měli jsme příznivé počasí, takže naše kroky "chodců s holemi" pokračovali až na motolské golfové hřiště. Tady jsme navštívili klubovou restauraci místních golfistů. Dali chutný oběd a po krátké, ale potřebné pauze, vyrazili na zpáteční cestu na Strahovskou pláň.

Časový rozsah 3 hodin jsme úspěšně protáhly (ostatně jako obvykle) téměř na dvojnásobek.

Nikdo se netvářil nerudně, tak doufejme, že to opravdu nikomu nevadilo. Pokud ano, pak zde je OMLUVA !!!! 

Jedno pozitivní zjištění na závěr, stále nás přibývá - přicházejí nové tváře nových Nordic Walkerů, každá naše akce rozšiřuje okruh přátel chůze s holemi. 

 

NW na Babu

NW na Babu
zobrazit galerii fotografií..

V neděli 28.10. v den vzniku samostatné Československé republiky se konala NW tůra od známého poutního kostelíku Sv. Matěje na Babě. Cílem byla opět méně navštěvovaná, byť krásná místa periferie naší kouzelné Prahy. Trasu jsme po dohodě, s ohledem na situaci, poněkud upravili.  Prošli jsme Dolní Šárkou a Lysolaji, s občerstvovací zastávkou v hospodě, kde se zastavil čas, až k Vltavě. Zde jsme využili služeb nového vltavského přívozu na Trojskou stranu do Podhoří. Odtud po navigaci až k lanové lávce na Císařský ostrov. Tady jsme viděli, to co je určitě málo kdy k vidění - vypuštěný plavební kanál k bubenečskému zdymadlu. Dále okolo Ekotechnického muzea do Podbaby na Paťanku a strmým stoupáním zpět ke Sv. Matěji do hostince Na Staré Faře, kde jsme probrali řadu podnětných nápadů a nové plány do budoucna. Co bylo na této vycházce zvlášť přínosné, byla účast diplomované NW instruktorky ze Stuttgartu. Paní Mgr. Jana Molnar-Thielová přijala pozvání a seznámila nás s pojetím NW u našich sousedů v Německu. Dík za účast patří ovšem nejen jí, ale všem, kteří neochořeli a dorazili včas - nemocnost mezi přihlášenými byla tentokrát opravdu velmi vysoká. Onemocnělým přeji brzké uzdravení a naviděnou.

Jirka Bartošík

Semináře Nordic Walkingem ke Zdraví

Semináře Nordic Walkingem ke Zdraví
zobrazit galerii fotografií..

O víkendu 13.-14.října 2007 proběhly dva praktické semináře o Nordic Walkingu v rámci Dnů Zdraví v Hodoníně, programu podporovaného z Fondů Evropské unie. Mezi účastníky seminářů, kteří se seznámili s touto novou pohybovou aktivitou, kterou řada lékařů doporučuje jako sportovní rehabilitaci, nechyběla místostarostka Hodonína, paní Mgr. Zuzana Domesová  nebo hlavní organizátorka Dnů Zdraví, paní Martina Pilková.  Té také patří poděkování za vynikající spolupráci na přípravě celé akce a její dokonalé organizaci.  

 

Nordic Walking podzimní krásou Šumavy

Nordic Walking na Šumavě
zobrazit galerii fotografií..

V termínu 5.-7.10.2007 se uskutečnila víkendová Nordic Walkingová akce na Šumavě na Kubově Huti.

Kromě tradičního výstupu na Boubín, který byl tentokrát v mracích, proběhlo několik seznamovacích lekcí a přednášek o holích a s holemi. Účastníci se také seznámili s Autotrakční terapií páteře, zaměřenou na prevenci bolestivosti zad. Počasí bylo přívětivé, zvláště v den vycházky do jedné méně známé lokality, na skalní útvar "Žabák", který umí odměnit úžasným pohledem do okolí a na vrcholek Boubína a hřeben Bázumu.

Program byl neplánovaně rozšířen o "Countrymejdlo" v mísním lokálu a o sběr hub, které se na vycházkách stále zlomyslně pletly do cesty. Všechny účastníky je potřeba pochválit, neboť se tvářili i chovali, jakože jsou spokojení, ničemu se nebránili, ani fyzické aktivitě a trpělivě snášeli šikanu instruktora.  

Zvláštní poděkování za pomoc s organizací patří celé rodině Klosových www.boubin.cz/klose a paní Havlové www.sargas.cz.

Seminář Nordic Walking - Terapie chůzí

Nordic Walking

Tak jak se pomalu dostává pojem Nordic Walking do podvědomí naší sportovně naladěné veřejnosti, podobně, ale možná přeci jenom o něco více o něm dnes vědí lékaři a především fyzioterapeuti. Proto ani nepřekvapilo, že náš seminář, zaměřený právě na praktické využítí Nordic Walkingu tímto směrem, zaujal i odborníky z oblasti zdravotní rehabilitace. 

Za milou účast na semínáři 29.-30.10.t.r. bych rád jmenovitě poděkoval  Bc. Žanetě Valentové a Mgr. Barboře Ondrejčákové.

 

Za RVC Jirka Bartošík

NORDIC WALKINGEM DO DIVOKÉ ŠÁRKY

Nordic Walking v Šárce
zobrazit galerii fotografií..

V neděli 23. září 2007 se vydařilo počasí, úžasné babí léto, jako vymalované, sluníčko svítilo a krásně hřálo a parta Nordic Walkerů vyrazila z Vypichu do Divoké Šárky. Trasa vedla od hlavní brány Obory Hvězda dolů starou Libocí, okolo Libockého rybníka zkratkou přes Veleslavín a staré Vokovice, přímo do hospůdky "U řezníka". Tady jsme se občerstvili, něco pojedli a popili a taky s novými přáteli popovídali. Načerpání nových sil se projevilo na svižném tempu okolo přírodní nádrže Džbán, na řadu famózních vyhlídek do údolí Šáreckého potoka a na nejhezčí partie Divoké Šárky. Vystoupali jsme na nejvyšší vrchol Džbán, zhlédli jsme magická místa, kde stávala hradiště našich prapředků doby kamené. Odtud vedly naše kroky do další občerstvovací stanice, do malebného zájezdního hostince "Pod Dívčím skokem", nedaleko známého koupaliště "U Veselíků". Tady jsme poobědvali, řezaného moku Herold popili a naším zdatným, ale přec jenom mírně znaveným tělům odpočinouti dali.

Pak nás již čekal jen závěrečný, volný výstup ke konečné zastávce v Dolní Liboci, který jsme si zpestřili "Sokolským" cvičením na hrazdě pod širým nebem. Na konečné jsme zjistili, že nás to ještě stále baví a hlavně, že to "logisticky" nebylo úplně O.K. domyšleno a tak "větší" polovina vyrazila "neplánovaně, ale odhodlaně" ještě na další cca tří kilometrový výšlap přes Oboru Hvězdu až na Vypich.

To byl výkon !! 

Rád bych tímto poděkoval všem účastníkům, zvláště pak všem milým účastnicím, za výdrž, výbornou náladu, humor a trpělivost, kteréž měli všichni na rozdávání.

Děkuji také kolegyni Jiřce, za pomoc s instruktáží.

Na další setkání s vámi u Nordic Walkingu se těší Jirka Bartošík  

NORDIC WALKING NA LIPNĚ

Nordic Walking na Lipně

V týdnu od 25.8. do 31.8. probíhalo letní soustředění Sportovního klubu Dialýzovaných a transplantovaných, pod vedením pana primáře MUDr. Lukáše Svobody. V krásné lokalitě Přední Výtoně na Lipenské přehradě, v areálu penzionu Vyhlídka se aktivnímu pohybu a vůbec sportu věnovala skupina více jak 70-ti zdravotně oslabených, ale nesmírně statečných a houževnatých borců - ženy byly v převaze. Součástí programu se stal i Nordic Walking, neboli Severská chůze s holemi. Na první pohled nenápadná a jednoduchá pohybová aktivita, která se v rámci cíleného zaměření, při správné technice, stává vydatnou tréninkovou metodou, jíž se mohou úspěšně věnovat všichni. Zdraví i oslabení, mladí i staří, sportovci i nesportovci. Prostě všichni ti, kteří nejsou pohodlní a mají zájem pro své tělo, ale i ducha něco vykonat.

Mezi sportovci SK D&T jich byla absolutní většina. Lekce vedl v zastoupeni ČANW Jirka Bartošík, který by rád touto cestou poděkoval všem zúčastněným za jejich nadšení a optimismus, i za jejich zodpovědný přístup v lekcích Nordic Walkingu.

Velký dík patří i panu primáři  MUDr. Svobodovi, za vstřícnost a obětavost s jakou se podílel na realizaci celého Nordic Walkingového programu.

Nordic Walking na Lipně Nordic Walking na Lipně Nordic Walking na Lipně Nordic Walking na Lipně