Rekvalifikační a vzdělávací centrum Praha 

Cvičitel Nordic Walkingu  Masér  Cvičitel lyžování 

Vaše dotazy, vzkazy a připomínky

Příspěvky v knize návštěv: komentáře jsou řazeny od nejnovějšího
Viktor11.4. 2016, 02:18

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli existuje nějaký zákon si udělat výučný list i po 30 letech když mám základní vzdělání, víte chtěl bych začít vydělávát více a proto se ptám jestli je možné si udělat třeba aspoň výučny list pro to abych mohl dělat práci za slušnější peníze. Předem díky za odpovědi

 

Obraťte se na Národní ústav odborného vzdělávání, kde Vám pomohou najít vhodný učební obor a učňovskou školu.

Renata4.4. 2016, 13:56

Dobrý den, devět let jsem pracovala na ŽL jako manikérka (plus nehtová modeláž), měla jsem garanta. Teď mám krátce živnost pozastavenou, nevím zatím na jak dlouho. Garant se chce vyvázat. Co k tomu potřebuji vzít na úřad, aby mi živnost úplně nezanikla? Stačí dodat daňová přiznání za odpracovaná léta? Za kolik let? Bohužel rekvalifikaci jsem měla u společnosti, která nebyla pod Ministerstvem školství. Děkuji za odpověď.

 

Na Živnostenském úřadu doložte Váš živnostenský list, kopie daňových přiznání za dobu podnikání a to by mělo být dostačující pro obnovení pozastavené živnosti. I bez garanta, který je potřeba jen v prvních letech samostatné činnosti OSVČ.

katka 1.4. 2016, 14:29

dobry den, zajímalo by me ohledne rekval.kurzu... jsem vedena na up v okrese bydliste a bydlim v jiném okrese kdyz požádám UP o rekva.kurz musim ho dělat v okrese bydliště nebo i jinde , díky

 

O úhradu kurzu musíte zažádat v místě, kde jste vedena na ÚP, ale vlastní kurz si můžete zvolit po celé republice. Pouze musí tento kurz splňovat podmínky akreditace, jako rekvalifikační.

Renata31.3. 2016, 22:19

Dobrý den, devět let jsem pracovala na ŽL jako manikérka (plus nehtová modeláž), měla jsem garanta. Teď mám krátce živnost pozastavenou, nevím zatím na jak dlouho. Garant se chce vyvázat. Co k tomu potřebuji vzít na úřad, aby mi živnost úplně nezanikla? Stačí dodat daňová přiznání za odpracovaná léta? Za kolik let? Bohužel rekvalifikaci jsem měla u společnosti, která nebyla pod Ministerstvem školství. Děkuji za odpověď.

 

Podle všeho by Vám v současné době měl stačit starý živnostenský list a jak uvádíte, doklad o délce vlastní praxe, tedy délce podnikání. Garanta byste již neměla v této fázi potřebovat.

Adam22.3. 2016, 14:17

Dobrý den, chci se zeptat mám garanta na jistý druh práce a potřebuji vedět jak dlouho mi jej musí dělat?? děkuji.

 

To by Vám měli sdělit na příslušném živnostenském úřadu, podle kvalifikace a oboru činnosti.

Samuel13.3. 2016, 11:28

Dobrý den, mám ukončenou střední školu s maturitou obor Masér sportovní a rekondiční. Je možné aby mě takto v Německu kvalifikovali jako fyzioterapeuta? Děkuji

 

Je to velmi málo pravděpodobné. 

Jitka8.3. 2016, 14:45

absolvovala jsem rekvalifikační kurz hrazený úřadem práce. Pracuji nyní druhý měsíc. Je nějaká lhůta, jakou dobu musím toto zaměstnání vykonávat?

 

Tuto lhůtu byste měla mít uvedenu ve smlouvě, na jejímž základě Vám ÚP proplatil rekvalifikaci.

tereza25.2. 2016, 17:33

Dobrý den mam dotaz:studuji ještě na škole ale chtěla bych si udělat rekvalifikační kurz a založit si nehtové studio.Slyšela jsem že bez výučního listu mi nikdo certifikát nedá? je to tak či nikoliv? Děkuji za odpověd

 

Některé kurzy jsou zaměřeny na rekvalifikaci frekventantů pouze se základním vzděláním, ale to si budete muset zjistit vždy u poskytovatele rekvalifikace, zda má tento kurz akreditován.

Aneta17.2. 2016, 17:34

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mužů dostavat nějaký příspěvek či začít opět brát sirotčí důchod, když budu chodit na rekvalifikačni kurz z UP který bude trvat 7 měsíců.
Děkuji za odpověď.

 

Odpověď Vám dají na Správě sociálního zabezpečení dle místa bydliště.

Monika31.10. 2015, 22:33

Dobry den, chci zacit podnikat v oboru modelaz nehtu. Co vse potrebuji? Je nutny rekvalifikacni kurz a garant (v jakem oboru)?? Nekde jsem se docetla, ze garanta muze delat i zdrav.sestra, je to pravda? Pripadne existuje nejaky rekvalifikacni kurz, ktery umoznuje okamzite podnikani v oboru modelaz nehtu bez garanta nebo garanta musim mit v kazdem pripade?? Diky moc za odpoved

 

V případě, že absolvujete plně akreditovaný kurz pro manikérky a pedikérky, pak byste již neměla potřebovat žádného garanta. Předpokladem je, že máte ukončené středoškolské vzdělání alespoň s výučním listem.

Blanka Kadlecova22.10. 2015, 11:32

Dobry den,zajimalo by me jestli se da i skoro v50letech ziskat nejakou kratsi dobou vyucni list,kdyz mam pouze zakladni vzdelani a dokoncene pouze 2 roky sou?

 

Informujte se na příslušném SOU, kde jste absolvovala uvedené dva roky studia. Případně zkuste získat informaci na Národním ústavu odborného vzdělávání v Praze. (NUOV)

Jitka15.10. 2015, 21:25

Dobrý den, před měsícem jsem nastoupila do nové práce , ale teď se mi naskytla možnost práce v jiném oboru na který bych potřebovala rekvalifikační kurz. Mohu si udělat kurz přes úřad práce i když jse momentalně zaměstnaná?

 

Zřejmě nikoli, neboť nebude splńovat základní předpoklad a to evidenci jako nezaměstnaná uchazečka v registru příslušného ÚP.

Blanka15.10. 2015, 10:45

Dobrý den, mám SOU obor biochemik pro farmacii, poslední profesi jsem vykonávala jako asistentka v administrativě, chtěla bych si však doplnit vzdělání o rekvalifikační kurz základy účetnictví, mohu se zúčastnit pokud nemám maturitní zkoušku?
Děkuji za odpověď.

 

Domníváme se, že ukončené úplné středoškolské vzdělání s maturitou je nezbytným předpokladem. 

Danuše13.10. 2015, 11:51

Dobry den, mam dotaz. Pracuji jako pecovatelka a v praci nam zaridili absolvovani kurzu, ktery stoji 7tisic s tim, ze nam pulku uhradi a druhou pulku si hradime sami. Ja ale otehotnela, tim padem okamzite zmenili podminky a musim si to cele hradit sama. Tim padem chci kurz ukoncit, jelikoz se mi to ted opravdu nehodi. Jde takovy kurz zrusit? Byla jsem tam tak petkrat, navic to neni v miste. Prosim poradte mi. Dekuju moc!


Záleží na konkrétním znění smlouvy nebo dohody s Vaším stávajícím zaměstnavatelem, jež ošetřuje Vaší účast v daném kurzu. Doporučujeme zkusit jednat i s poskytovatelem rekvalifikačního programu, resp. s pořádající oraganizací.

linda 23.9. 2015, 09:46

dobrý den jsem přihlášená dor ekvalifikačního kurzu účetnictví - je potřeba doložit maturitní vysvědčení případně stačí jen jeho kopie: daná organizace ověřuje platnost vysvědčení u MŠMT? Děkuji

 

Doložit nejvyšší ukončené vzdělání je předpokladem získání závěrečného Osvědčení o rekvalifikaci. K tomu by měla stačit pouze kopie, což nevylučuje její možné ověření na MŠMT ČR.

těžký21.9. 2015, 14:01

Dobrý den, jak to je v případě že já jako zaměstnavatel napíšu přislíb zaměstnaní.
Nezaměstnánemu člověkovi, který je v současně chvíli na ÚP a hlasí se na rekvalifikační kurz kde je nutné mít přislíb.
A po kurzu ho nezaměstnám.
Zavazují se přislibem nečěmu ? Může po mě uřad práce chtít at dotyčného příjmu příp. mi chtít dát nějaké sankce ?
Nezaměstnaný po mě nic nechce a chtít nebude ( to mám zjištěno ) jde mu jen o ten přislib aby ho vzali na kurz a větší šanci si poté najít zaměstnaní.
Děkuji za odpověď
P. Těžký

 

Záleží na podmínkách dohody příslušného ÚP s dotyčným uchazečem o zaměstnání. Vy jak třetí strana se příslibem až tolik nezavazujete, neboť příjmout někoho do pracovního poměru není právně vymahatelné.

Klára 2.9. 2015, 23:14

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat proc když si kurz platím musím tam docházet dvojnásob času bez ukončeného středního vzdělání a dvojnásob peněz a co se stane když o ne ukončeného vzdělání pomlčím. Předem Vám moc děkuji za odpověď

 

Záleží na konkrétním typu vzdělávacího programu. Zamlčet nesplnění některé s podmínek, které jsou deklarovány vzdělávacím zařízením Vám nedoporučujeme.

Veronika31.8. 2015, 12:08

Dobrý den, chci ze zeptat jestliže mám kadeřnický kurz, můžu dělat i prodlužování řas aniž bych si musela dělat kurz kosmeticky? děkuji za odpověd

 

Jedná se o jinou odbornost, než na kterou máte zřejmě vystavený Živnostenský list, proto byste měla absolvovat nový rekvalifikační kurz, zaměřený na poskytování kosmetických služeb.

Jiři28.8. 2015, 07:59

Dobry den jsem vyucený kuchař a chci změnit povolani¨ strojnik obsluha chladiciho zařízeni¨jsou nějaké kurzy a mohu si ho hradit sam když nejsem hlašen na PU.

 

Pokud existuje rekvalifikační program daného zaměření, který byste rád absolvoval, pak je na Vás, který a kde si sám vyberete. Vy sám si jej také budete hradit.

Veronika18.8. 2015, 20:08

Dobrý den, vystudovala jsem Obchodní akademii s maturitní zkouškou. Nyní jsem v evidenci na ÚP. Chci si udělat rekvalifikační kurz - účetnictví a daňová evidence. Poté bych chtěla začít podnikat v oblasti obchod a prodej, merchandising a vedení účetnictví, ze začátku pro sebe. Mohu dostat živnostenské oprávnění na to účetnictví, když nemám požadovaná leta praxe? Děkuji moc za odpověď.

 

Doporučujeme zajít na Váš živnostenský úřad a zažádat o vystavení živnostenského listu se stávajícími doklady o vzdělání. V případě, že nebudete splňovat všechny předpoklady, tak Vám tam jistě poradí další cestu.

Petra15.8. 2015, 17:53

Dobrý den,
jsou certifikáty, které se obdrží po absolvování kurzu (např. prodlužování řas, nehtová modeláž), platné i v zahraničí v rámci EU?
Děkuji za odpověď

 

Jelikož nejde zřejmě o kurzy s akreditací Ministerstva školství, tak platnost těchto osvědčení nemusí být akceptována v zahraničí, ale záleží skutečně případ od případu.

Andrea6.8. 2015, 08:45

Dobrý den, již 20 let provozuji masérskou činnost. Mám i v ŽL lektorskou činnost - mohu vyučovat? A pokud ano, jak zažádám o kulaté razítko?
Jaké jsou podmínky a co vše pro to musím udělat? Velice děkuji.

 

Zřejmě máte na mysli "kulatým razítkem" možnost založit si masérskou školu s akreditací MŠMT ČR. K tomu je potřeba splňovat více podmínek. Zkuste se informovat na portálu MŠMT ČR v sekci "rekvalifikace". Tam zjistíte, nakolik splňujete všechna kritéria.

Eliska23.6. 2015, 17:08

Dobry den,mam ukoncene pouze 2roky oboru cukrar a chtela bych ziskat vyucni list na svadlenu.Je mozne ho ziskat pouze rekvalifikacnim kurzem?

 

Zřejmě nikoli, neboť nemáte ukončené středoškolské vzdělání, ale zkuste se informovat tam, kde tyto kurzy pro švadleny pořádají.

Michala Vítková2.6. 2015, 20:00

Přeji krásný dobrý den, potřebovala bych poradit, jestli mi garanta na založení živnostenského listu na provozování kosmetiky a prodlužování řas, může dělat kadeřnice s dlouholetou praxí a u níž budu mít pronajmut prostor? Nebo jako garanta musím mít jen kosmetičku? Předem mockrát děkuji za odpověď.

 

Odborného garanta Vám může dělat jen odborník v daném oboru, tedy opět jen kosmetička, která splňuje podmínky pro činnost "odborného garanta".

Šárka 27.5. 2015, 15:42

Dobrý den,

chtěla bych se živit jako kosmetička a uvažuji nad rekvalifikačním kurzem, ale zajímalo by mě co dál? Musím mít tzv garanta? Musí bát ten garant pouze kosmetička nebo může být nehtařka?
Také mě trápí, že jsem nikde nenašla co vše budu do začátku potřebovat, na jakou investici ten začátek přijde?
Děkuji za odpověď.

 

Je potřeba si vybrat takový rekvalifikační program, který Vás vyškolí natolik dobře, abyste pro svoji činnost kosmetičky již odborného garanta nepotřebovala. Proto se obraťte přímo na příslušná vzdělávací a školící zařízení, kde tyto kurzy pořádají, aby Vám na tento dotaz přímo odpověděly. Stejně tak by Vám měly poskytnout i cenovou nabídku.

Jana18.5. 2015, 15:47

Dobrý den, mám 4roky odchozený na škole, ale nezvládla jsem maturitu. Mám obor kosmetické služby. Chci se zeptat jestli si mužu zažádat na úřadu práce o rekvalifikační kurz na kosmetiku.
Děkuju za odpověď.

 

Bezpochyby můžete, ale musíte splňovat kritéria, která jsou podmínkou přiznání finanční dotace na absolvování Vámi vybraného rekvalifikačního programu. Bližší informace Vám poskytnou na příslušném ÚP. 

zaneta14.5. 2015, 16:16

Dobry den sem vyucena cukrovinkarka chtela bych pracovat bud ve skolce nebo zdr.laborantka jak toho docilim? Vubec nevim zda to jde jen rekvalifikacni kurzy?

 

Pro obě dvě pozice je potřebné příslušné vzdělání, ale nejlépe získáte bližší informace, pokud navštívíte nejbližšího potenciálního zaměstnavatele v daném oboru.

KAČKA10.5. 2015, 09:31

Dobrý den! Je ukončené střední vzdělání s maturitou podmínkou pro přijetí do rekvalifikačního kurzu?

 

Záleží, který rekvalifikační kurz máte na mysli. V rámci našich rekvalifikačních programů je považováno za splnění středoškolského vzdělání i absolvování učňovské zkoušky, tedy vlastnictví výučního listu.

Ela30.4. 2015, 23:26

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se dá udělat i nějaký kvalifikační kurz i když nemám žádnou střední školu,tedy jestli je nutné mít střední abych si mohla udělat kvalifikaci, děkuji za odpověd

 

Se svým dotazem se, prosím, obratťe na Národní ústav odborného vzdělávání, kde by Vám mohli doporučit i svhodný postup, jak si své vzdělání doplnit.

Monika18.4. 2015, 15:46

Dobrý den,jsem absolventka kadeřnického kurzu.Majitelka kurzu není absolutně schopna zajistit teoretickou výuku,salon má,ale bohužel téměř bez modelů.Během 130 hodin které jsem již absolvovala,zajistila pouze dva modely,bylo nás tu ale pět,poté přišli ještě její tři známí,ale ty mohla upravovat pouze lektorka.Chtěla bych odstoupit,mám totiž před sebou ještě 470 hodin a od května zůstávám v kurzu sama.Nastoupila jsem do již probíhajícího kurzu.Poraďte mi prosím na koho se mohu obrátit,protože předem mi bylo zděleno,že kurz ukončit mohu,ale bez vrácení peněz.Kurz mě stál 24 000,-Kč a pomůcky 6 000,-Kč.Chtěla jsem se něco naučit,ale tady se pouze vyinkasovali peníze.Já jsem si přivedla tři modely a ještě za ně musím platit.Předem mi bylo zděleno,že se nemusím o nic starat.Potřebovala bych znát povinnosti majitele kurzu ohledně praktické výuky.Podepsala jsem pouze,že souhlasím s všeobecnými podmínkami a tam není,že si musím shánět modely.Jak to tedy je?Předem děkuji za odpověď.Kuboušková

 

V takovém případě je potřeba si zjistit, kdo danému zařízení udělil akreditaci, zpravidla ministerstvo školství a obrátit se se stížností přímo na tuto instituci. Je potřeba si ovšem zajisti dostatek důkazů pro svá tvrzení, aby byla stížnost průkazná.

Helena Novotná15.4. 2015, 13:43

Jaký kurz musím absolvovat, abych mohla fotografovat jako OSVČ na ŽL
Děkuji HN.

 

Nejlépe "fotografický", který je veden jako rekvalifikační s akreditací MŠMT ČR nebo MMR ČR. Na jejich stránkách byste se měla dostat do sekce vzdělávání nebo rekvalifikace.

Kateřina Jarošíková11.4. 2015, 23:58

Dobrý den, pracuji jako fyzioterapeut na poliklinice. Je možné nechat si vystavit ŽL na masáže a takto si přivydělat? Děkuji Jarošíková

 

Mělo by to jít. Jako fyzioterapeutce by Vám měly na ŽÚ uznat stávající kvalifikaci. Pokud ne, pak budete muset absolvovat příslušný masérský kurz s akreditací MŠMT ČR.

paull11.4. 2015, 23:15

Dobrý den,
jsem vyučený automechanik a chci si udelat nastavbu. Mohu pokracovat v jakymkoliv oboru nastavboveho studia? diky

 

Váš dotaz je značně nekonkrétní. Asi nebude možné jít si udělat nástavbu cukrář.

jirka25.3. 2015, 20:02

Dobrý den chci se poptat chtěl bych si udělat rekvalifikační kurz řidičské opraveni skupiny C,E +profesní prukaz jsem na UP a mel bych příslib od zivnostnika který by mě zamestnal zajímalo by mě když bych dodělal kurz a on by mě pak nemohl poskytnout plný pracovní poměr jenom třeba dohodu o provedení práce nebo vůbec žádný prac.poměr musel bych já nebo ten živnostník hradit tento rekvalifikační kurz úřadu práce děkuji za odpověď

 

Záleží na dohodě a podmínkách daného rekvalifikačního programu, jak je nastaven příslušným úřadem práce, podmínky se mohou kraj od kraje lišit.

 

Daniela16.3. 2015, 19:25

Dobrý den, můžu si udělat kurz bez středního vzdělaní?? Děkuji předem s pozdravem Hodačová

 

Kurz si samozřejmě udělat můžete, ale záleží jaký kurz a s jakým cílem.

Jiří Navrátil16.3. 2015, 11:28

Dobrý den, chtěl jsem zeptat je možné udělat jsi rekvalifikaci v oboru gastronomie jako kuchař jen se základním vzděláním a najít jsi tak normální práci.

 

Zřejmě budete muset absolvovat celý vzdělávací program "kuchař-číšník" na příslušném SOU. Tedy pouhá rekvalifikace Vám stačit nebude.

Tomas14.3. 2015, 23:43

Dobry den, chci se zeptat co vse potreba k rekvalifikaci na kamion C+E . Zda-li je to v dnesni dobe bezproblemu.

 

Bližší informace Vám k Vašemu dotazu poskytnou akreditované autoškoly.

Jan12.3. 2015, 21:52

Dobrý den, měl bych zájem o rekvalifikační kurz - Elektrikář ... ale nemám elektrotechnické vzdělání. Mám ekonomické vzdělání s maturitou. Jaký je postup a co musím absolovovat ? Děkuji za odpověď

 

Domníváme se, že k odbornému vzdělání v těchto oborech Vám poskytnou bližší informace na příslušných školských zařízeních, jako je SOU Elektrotechnické nebo Střední škola Elektrotechnická. 

Jitka9.3. 2015, 20:22

Dobrý den,
měla bych zájem o rekvalifikační kurz asistent učitele. Možno až od září 2015, nejlépe Praha.
Děkuji Jitka

 

Obraťe se na Pedagogickou fakultu UK v Rettigově ulici na Praze 2.

Veronika H.2.3. 2015, 09:46

Dobrý den, je možné na kurz instruktor NW na Šumaě vzít i rodinu? Mám malé dítě, takže by v průběhu mého studia ho musel hlídat manžel. Kolik bychom museli případně doplatit za společné ubytování?
Kurz je akreditovaný MŠMT? Pokud není, tak pochopila jsem správně, že i tak lze na něj získat živnostenský list? Je možné na kurz čerpat příspěvek od Úřadu práce jako vzdělávání na rodičovské dovolené?
Děkuji. V.H.

 

Společné ubytování je možné, za předpokladu, že nebude kurz naplněn a naše stávají kapacita bude volná, což bohužel není časté.

Snížená cena za ubytování je 300,- Kč / osoba a den.

Naše rekvalifikační kurzy majíé akreditaci MŠMT ČR, tudíž absolventi mohou zažádat ŽÚ o vystavení ŽL.

O možnosti proplacení kurzu se informujte na svém příslušném ÚP, protože podmínky se liší podle krajů.

 

michaela šárská27.2. 2015, 18:33

Dobrý den,syn skončil studium na konzervatoři ve 3.ročnoku,ale před 5 lety.Teď zjistil,že maturitu bude potřebovat.Co pro to teď mže udělat,aby maturitu získal/věk 23let/?Michaela Šárská,Ostrava

 

Nejlepší řešení je, obrátit se na školu na které studoval a domluvil se na možných podmínkách dokončení školní docházky.

Jiří26.2. 2015, 08:59

Dobrý den, mám otázku. Cca před 1,5 rokem mi úřád práce proplatil rekvalifikační kurz. Nastoupil jsem do práce, ale nyní jsme velice nespokojený,pracuji za nevýhodných podmínek a chci dát výpověď. Jde mi o to jestli nebude úřad práce něco namítat, že mi proplatili kurz a teď z té práce odchazím? děkuji za odpověď

 

Váš dotaz směřujte na příslušný ÚP, který Vám kurz proplatil, protože záleží na podmínkách, jež byly s proplacením kurzu spojeny a jaké závazky z těchto podmínek pro Vás vyplývají.

Irina20.2. 2015, 17:34

Dobrý den, mam dotaz sem po ukončení rekvafikačnych kadeřnický kurzy. Potřebuj získat garant. Nevím jak.
Díky Irina.

 

V první fázi bude nejvhodnější se nechat zaměstnat v některém kadeřnickém salonu a pracovat tedy pod dohledem majitelky, která Vám pak může odborného garanta poskytnout.

Předpokládáme, že Vás bude chtít nejdříve poznat tak, aby nenesla zytečné riziko.

Kuba20.2. 2015, 10:23

Dobry den, jsem vyuceny automechanik a chtel bych si udelat rekvalifikacni kurz pro lepeni autofolii a tonovani skel. Zajima me po jake dobe od zaregistrovani na UP si mohu podat zadost o rekvalifikaci a jake jsou sance ze mi ho uznaji a zaplati. Jeste me zajima, jestli po skonceni toho kurzu je mozne se z UP odhlasit a udelat si ZL. Dekuji za odpoved.

 

Váš dotaz směřujte přímo na příslušný ÚP. Tam by Vám měly poskytnout přesné informace.

Hanka17.2. 2015, 21:35

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s podporou v nezaměstnanosti když si uděláte rekvalifikační kurz a najdete si odpovídající tomu práci,ale bohužel ve zkušební tří měsíční době onemocníte a zaměstnavatel s vámi rozváže pracovní smlouvu? Je mi 50 let a špatně se mi už schání práce. musím si sehnat práci v tom oboru co mám rekvalifikaci nebo nemusím? Děkuji předem za odpověď.

 

Domníváme se, že rozhodující je sehnat si v co nejkratší době jiné zaměstnání, tak abyste splnila podmínky vyplývající z Vašídohody s ÚP.

Sarka Hadwigerova15.2. 2015, 14:23

Dobry den, mam jen zakladni vzdelani a chtela bych si udelat masersky kurz. Jake mam moznosti.
Dekuji

 

Možnosti máte v takovém zařízení, které má školící vzdělávací program v tomto oboru pro zájemce se základním vzděláním. Doporučujeme oslovit masérské školy s tímto dotazem.

Jeff2.12. 2014, 19:08

Dobrý den,

měl bych zájem o rekvalifikační kurz. Je možné si jen nějakým způsobem zařídit u živnostníka který má živnost na daný obor? A jaké jsou podmínky, nebo postup? Předem děkuji za odpověď.


Váš dotaz je stručný. Stručná odpověď je ano. Lze. Nejdůležitější je se do daného rekvalifikačního programu přihlásit a úspěšně jej absolvovat.

Pak jen najít toho živnostníka, jako odborného garanta dané činnosti.

 

 

jitka jiraskova29.11. 2014, 20:57

Jsem vyucena damka krejcova a chtela bych Se zeptat jestli bych si mohla udelat zivnostenky list,ikdyz nemam 3roky praxe?

 

Zajděte na příslušný živnostenský úřad a zažádejte o vystavení Živnostenského listu.

Budete potřebovat Váš výuční list a doklad totožnosti.

Pepa25.11. 2014, 15:30

Dobrý den. po první návštěvě up mě poslali příste na hromadné konzultování rekvalifikačního kurzu. Budu muset kurz příjmout nebo mohu odmítnout?vyhodí mě při odmítnutí z evidence UP? Děkuji

 

Odmítnout samozřejmě můžete, ale záleží na dalších okolnostech. Například jak dlouho jste na ÚP v evidenci, jak dlouho pobíráte podporu atd.

andy12.5. 2014, 11:11

Dobrý den,
mám SŠ vzdělání ukončené maturitou (gymnázium) a loni jsem si udělala rekvalifikační kurz v oboru kosmetické služby. Ráda bych si otevřela kosmetické studio. Je potřeba k získání ŽL využít garanta?

 

Stručně k Vašemu dotazu. Rozhodující pro podmínku garanta je rozsah akreditace Vámi absolvovaného kurzu. Pokud je kurz s plnou akreditací MŠMT ČR, včetně absolvování závěrečné zkoušky před Autorizovanou osobou, pak již garanta k zahájení vlastní podnikatelské činnosti nepotřebujete. Toto zjistíte buď dotazem ve vzdělávacím zařízení, kde jste kurz absolvovala, nebo přímo na příslušném Živnostenském úřadě, kde budete žádat o vystavení ŽL.

 

 

Edita29.4. 2014, 21:00

Dobrý den,
jsem evidovaná na UP, již 6 mesíců.Vybrala jsem si daný "kosmetický kurz" za ne-málo peněz. Kurz je akreditován ministerstvem. Jen mě zajímá, co nastane po jeho absolvování? Budu muset mít ŽL? Budou mi nutit práci? Kterou když odmítnu tak budu muset uhradit daný kurz? Zanedlouho mě vyřadí z evidence, jak dlouho mají právo mi hledat práci? Děkuji za info

 

Vámi kladené otázky Vám nejlépe zodpoví pracovnice Vašeho úřadu práce, která Vás má na starosti, protože záleží na řadě okolností, které nezmiňujete. Např. věk, zda jste např. v předdůchodovém věku aj. 

Lucie24.4. 2014, 12:12

Dobrý den,
měla bych na Vás takový dotaz. Mám vystudovaný bakalářský obor Ergoterapie. Je možné si někde dodělat kurz Fyzioterapie??
Děkuji za odpověď.

 

Samostatné kurzy fyzioterapie se nepořádají, ale s Vašim stávajícím vzděláním by Vám některá ze škol mohla uznat alespoň částečně některé ze společných předmětů v oboru Fyzioterapeut a usnadnit Vám denní studium na VŠ.

Kristýna Faltusová23.4. 2014, 12:20

Dobrý den, chci se zeptat. Jsem vyučená švadlena, ale tuto práci nevykonávám ze zdrav.problémů. Ráda bych pracovala s lidmi v nemocnici jako sanitář nebo pečovatelka. Musím mít na to i nějakou odbornou školu ? A nebo stačí kurs. Děkuji za odpověď.

 

Záleží na více okolnostech, mimo jiné na Vašem aktuálním zdravotním stavu. Práce sanitářky patří mezi ty náročnější. Zkuste se zajímat o sanitářské kurzy ve Vašem okolí, nebo přímo ve zdravotnickém zařízení, kde byste chtěla pracovat.

Lucie21.4. 2014, 14:16

dobrý den, mám rekvalifikační kurz na masáže a s tím spojený ŽL. Mám známe, které by pro mě rady časem pracovali až by se naučili masáže. Jak je po právní stránce, musí ,,zaměstanci,, disponovat rekvalifikační kurzem a mít vlastní žl, nebo to jde i jinak? respektive stačil by klasický kurz třeba relaxační masáže bez nutnosti žl a i tak pracovat v podniku který nabízí služyb pro osobní a fyz. pohodu? dekuji za odpoved

 

Z platných zákonných norem vyplývá nutnost odborného profesního vzdělání pro výkon výdělečné činnosti. Pokud by někdo z Vašich zaměstnanců tuto podmínku nesplňoval, pak se vystavujete sankcím ze strany státních orgánů, včetně citelných finančních pokut.

petr21.4. 2014, 00:18

Dobrý den, je mi 35 let, střední školu (SPŠ Stavební)jsem přerušil po pololetí ve 4.ročníku. Nyní bych chtěl pracovat jako instruktor pouze jízd v autoškole, ale je potřeba maturita, nebo střední vzdělání v oboru dopravním či strojním.
Jaké mám možnosti a jaký by jste mi doporučili postup? Dekuji za odpověď.

 

Jednoznačně doporučujeme dokončit Vaše započaté vzdělání. Tedy SPŠ Stavební. Bude to pro Vás nejméně časově náročné.

Veronika11.4. 2014, 11:27

Dobrý den,
chtela bych akreditaci. Chci skolit. Co musi skoleni musi splnovat abych akreditaci dostala?

 

Informujte se přímo na stránkách příslušného ministerstva, které je pověřeno akreditací příslušné profesní odbornosti.

Může to být např. Ministerstvo školství, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zdravotnictví nebo Ministerstvo průmyslu.

Barbora1.4. 2014, 15:12

Dobrý den,
nevím, jestli mohu takto, ale našla jsem tyto stránky s dotazy, tak zkusím:). Zvažuji, že si udělám kurz Manikúry a nehtové modeláže... po skončení kurzu bude vydáno osvědčení s celostátní platností akreditované MŠMT. Ráda bych pak dělala manikúru sama ve svém salonu. Je potřeba mít v takém případě garanta pro vydání ŽL a vykonávání této činnosti? V případě, že ano, na jak dlouhou dobu. Mám v tom trošku zmatek, dříve byl garant nutný, teď občas čtu, že není... Budu opravdu moc ráda za Vaši odpověď.
Děkuji.

 

Váš dotaz směřujte přímo na školící zařízení, kde budete kurz absolvovat. Záleží na tom, jakou akreditaci tento vzdělávací program obdržel. V případě, že kurz nemá patřičnou akreditaci, pak hledejte jinde.

Linda24.3. 2014, 19:56

Dobrý den, mám přírodovědné vzdělání, ale nemohu najít práci ve vystudovaném oboru. Abych mohla pracovat jako zdravotní laborantka, je nutno absolvovat kvalifikační kurz laboratorní metody pro získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání zdravotní laborant. Nevíte kam se mohu obrátit? Nikde nemohu najít validní informace ohledně doporučeného kurzu.Děkuji za zpětnou vazbu.

 

Vámi zmiňovaná odbornost spadá do gesce Ministerstva zdravotnictví. Zkuste oslovit přímo příslušný odbor vzdělávání na MZdr.

evita24.3. 2014, 12:20

Dobrý den,
ráda bych se zeptala kdo může provádět školitele sportovních a rekondičních masérů, koupila jsem manželovi k vánocům masérský kurz a pochybuji,že paní,která ho provádí má k tomuto osvědčení.
Děkuji za Vaší odpověď.

 

S Vaším dotazem je potřeba se obrátit přímo na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.

Jednak mají seznam akreditovaných zařízení a současně jsou schopni pomoci při řešení a případných problémů s dotyčným školícím zařízením.

Jejich web:

http://www.msmt.cz/sport/kontakty

.

 

 

Martina22.3. 2014, 20:31

Dobrý den,vystudovala jsem bc. Fyzioterapie,chtěla bych předcvičovat zdravotnì cvičení na ŽL musím mít rekvalifikační kurz nebo mi ho vydají na základě diplomu? Děkuji

 

Obecně byste měla mít kvalifikaci k vedení rehabilitačních, tedy i zdravotních cvičení. Rozhodující je rozsah získaných kompetencí v rámci Vašeho bakalářského studijního programu na VŠ.

Krista21.3. 2014, 13:56

Dobry den chtěla jsem se zeptat jak vypada papir když clovek ukonci sanitarsky kurz mam pocit ze me dala pani nejaky divny neplatny papir chtěla bych porovnat dekuji za zaslani na muj email dekuji

 

Doporučujeme s tímto "papírem" zajít přímo na úřad, nejlépe živnostenský a nechat si jej prověřit.

Tomáš21.3. 2014, 07:15

Dobrý den,

pracuji přes 20 let v kuchařském oboru, vařil jsem v restauraci a nyní pracuji v závodní jídelně. Bohužel nemám výuční list z oboru, proto mám méně pěnez a přitom dělám stejnou práci. Lze nějak doložením praxe v oboru získat automaticky výuční list? Co bych měl pro to udělat abych jej získal.

děkuji

 

Doporučujeme oslovit některou ze středních škol nebo odborné učiliště s Vaším zaměřením a získat bližší informace přímo od nich. Zde máte možnost složit tzv. "kvalifikační zkoušky" a tím zvýšit svou kvalifikaci.

Hana Vrabcova20.3. 2014, 14:13

Dobry den,
jsem jiz delsi dobu na uradu prace a ted me nadchla prace jako manikerka. Pokud si udelam rekvalifikaci pres urad prace budu potrebovat nekoho kdo mi bude delat granta kdyz budu po absolvovani kurzu chtit pracovat jako zivnostnik ?
Dekuji Vrabcova

 

Pokud si vyberete rekvalifikační kurz, který má statut akreditace, pak po jeho absolvování již nemusíte využit tzv. odborného garanta a můžete začít podnikat sama na sebe po vystavení živnostenského listu na tuto činnost.

Rosťa18.3. 2014, 12:00

Dobrý den, jsem nezaměstnaný a dělám rekvalifikační kurz přes pracovní úřad, chtěl bych se zeptat jestli je možné nastoupit do zaměstnání a dále pokračovat v kurzu? a musím si ho pak zaplatit sám nebo mi to ÚP zaplatí ?

 

Bližší podmínky upravující Váš vztah s úřadem práce by měla obsahovat dohoda o zajištění rekvalifikace a další předpisy s tím související a ty Vám nejlépe vysvětlí a zodpoví přímo na Vašem místněpříslušném úřadu práce, kam spadáte.

Vladimíra Schovancová14.3. 2014, 17:05

Dobrý den. Jsem zdr.laborantka a ráda bych pracovala jako zdravotní asistentka. Maturita v r.1986.Je třeba nějaký kurz nebo přímo rekvalifikace? Děkuji

 

Bližší informace ke kvalifikačním požadavkům na Vámi zmiňovanou pozici Vám podá zaměstnavatel, tedy subjekt, který hodlá toto místo obsadit.

Monika13.3. 2014, 21:11

Dobrý den, mám rekvalifikaci Cvičení s dětmi do 6 let věku a bystám se pracovat na živnostenský list. Ráda bych si dodělala kurz na cvičení s těhotnými. Musí být tento kurz také akreditován nebo mi stačí neakreditovaný kurz či seminář? Děkuji

 

Cvičení s dětmi má rozhodně jiný charakter než cvičení s těhotnými, proto doporučujeme získat odbornou kvalifikaci formou rekvalifikačního kurzu s touto specializací. 

Jaroslav Koudelka11.3. 2014, 19:46

Dobrý den prosím o radu mám SOU Dopravní bez maturity,již několik let pracuji ve stavebnictví a proto bych si chtěl dodělat maturitu ze stavebního oboru (pozemní stavby)pro získání odbornosti, je to možné.Děkuji za odpověď.

 

Získání úplného SŠ vzdělání s maturitou je možné. Ve Vašem případě je potřeba se s dotazem, na dálkové nebo večerní studium, obrátit přímo na některou střední průmyslovou školu daného oboru.

Petra 11.3. 2014, 11:18

Dobrý den.Mám docela velký problém.Dodělala jsem rekvalifikační kurz na kosmetičku,před tím jsem měla písemný příslib práce a ted už bohužel místo obsadili někým jiným.Mám se bát že si kurz nakonec budu muset uhradit sama i když v tomto případě za to nemohu?


Tato skutečnost by neměla hrát roli v tom, zda Vám rekvalifikační kurz uhradí ÚP nebo si jej budete muset hradit sama. Příslib úhrady přes ÚP by měl platit i tom případě, že nenajdete uplatnění ihned po jeho absolvování.

Lenka2.3. 2014, 23:15

Dobrý den jsem Kadernice a chtěla bych dělat i pedikuru . Je třeba Kurz nebo Mužů dělat i bez něj? Děkují

 

Pedikůra je jistě jiná odbornost a pro výkon každé odbornosti se předpokládá získání příslušné kvalifikace.

Petra26.2. 2014, 16:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký kurz je nutné (nebo není) absolvovat, pokud vlastním ŽL na provozování masáží(rekvalifikační kurz před 5 lety) a nyní bych chtěla masáže vyučovat jako lektor. Nemohu nikde nic najít. Nebo je možné masáže vyučovat jen na základě absolvování mého rekvalifikačního kurzu? Jedná se o praktické vyučování na sportovní fotbalové akademii. Děkuji a přeji hezký den

 

Podmínky pro zapojení do vzdělávacích programů rekvalifikačních kurzů je dáno prováděcími předpisy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Bližší informace k těmto požadavkům by Vám měl zdělit zástupce fotbalové akademie, jako ten, kdo bude žádat o akreditaci na MŠMT ČR. 

Kamila26.2. 2014, 10:14

Dobrý den,
Chtěla bych se Vás zeptat, zda je povinné si po ukončení akreditovaného rek. kurzu:,,chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky" otevřít živnost či začít v tomto oboru pracovat? Vím, že u kosmetičky, kadeřnice i maséra tato povinnost je přes ÚP.
Děkuji za Vaši odpověď

 

Ano, tato povinnost je platná a to přes příslušný Živnostenský úřad.

Markét25.2. 2014, 22:34

dobrý den,prosim o radu.Známá si otevřela salon služeb a bude mít v něm Filípínky na masáže.Poprosila mě o spolupráci garanta. Nemám zkušenosti.Nyní jsem vedena na ÚP. Rekvalifikační kurz mám několik let, sama jsem vykonávala na OSVČ masérské služby.Ze zdravotních důvodů jsem přerušila před třemi lety.Co všechno si mám nastudovat, abych se nedostala do problémů nebo kam si zajít se zeptat. Úřad či právník? Zajímají mě hlavně rizika.Myslím,že děvčata neumí ani česky. Děkuji

 

Funkce odborného garanta sebo samozřejmě nese určitá rizika. Podmínky a povinnosti výkonu této činnosti jsou stanoveny zákonem. Bližší informace by Vám mohli podat na Živnostenském úřadě, případně každý advokát. V případě, že se rozhodnete přijmout úlohu "odborného garanta", tak doporučujeme uzavřít smlouvu s tím subjektem, kterému svojí součinnost přislíbíte. A to z toho důvodu, aby případné sankce za nedodržení podmínek vyplývajících ze živnostenského zákona, nebyly pro Vás likvidační. Riziko totiž ponesete především Vy. 

Adéla24.2. 2014, 10:29

Dobrý den chtěla by jsem se zeptat.Můžu si udělat lektorský kurz,když jsem jen vyučená?Mám už sanitársky kurz a pečovatelku 0 do 15let.Předem děkuju za odpěvěd.

 

Bližší informace ohledně požadavků na vzdělání na pozici "lektor" by Vám měli zdělit zástupci dané instituce, u které se o toto místo chcete ucházet.

Romana17.2. 2014, 09:16

Dobrý den, měla bych dotaz. Jsem vyučena bez maturity. Chtěla bych pracovat jako asistent pedagoga, zda mi stačí si udělat pouze kurz asistent pedagoga.Děkuji

 

Bližší informace ohledně požadavků na vzdělání na pozici "asistent pedagoga" by Vám měli zdělit zástupci dané instituce, u které se o toto místo chcete ucházet.

Kateřina10.2. 2014, 21:26

Dobrý den, mám ukončenou VŠ ekonomického směru a rekval. kurz Mzdové účetní akreditované MŠMT. Chtěla jsem se zeptat, zda k ŽL potřebuji ještě přímo praxi na zpracování mezd? Pracuji 6 let v oboru, ale připravuji pouze podklady ke mzdám, přímo nezpracovávám mzdy. Předem moc děkuji.

 

Pro získání živnstenského oprávnění by Vám dosažené vzdělání mělo stačit, a to bez nutnosti dokládat nějakou praxi.

Cocteau7.2. 2014, 21:35

Dobrý den,

mám za sebou Rekvalifikační masérský kurz plus několik kurzů rozšiřovacích na další techniky, můžu podnikat jako masérka (případně být ze začátku i zaměstnaná) ve Francii? Je v zemích EU problém s převodem certifikátů? Rekvalifikace je akreditována MŠMT, jedná se o masáže mimo oblast zdravotnictví.

Moc Vám děkuji za odpověď.

 

Francie, stejně jako další země EU by Vám měly umožnit podnikání v oboru, u něhož jste získala kvalifikaci u nás a který je podobně nebo stejně definován. V každém případě Vám pomůže, pokud si diklad o vzdělání (osvědčení) necháte ve Francii úředně nostrifikovat - uznat.

 

Andrea Čunderlová7.2. 2014, 16:12

Dobrý den prosím o radu chtěla bych si udělat rekvalifikaci na Kosmetičku a podnikat doma.Jsem vyučena a zajímalo by mě zda musím mít nad sebou garanta(jak dlouho)a jakou rekvali.musím zvolit,abych mohla sama podnikat.

 

Vyberte si takový rekvalifikační kurz, který má akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a je zařazen do systému Národní soustavy kvalifikací.

 

Pak nebudete potřebovat žádného garanta.

Markéta 6.2. 2014, 22:21

Dobrý den,

jsem absolventka fakulty tělovýchovy - obor ANIMÁTOR SPORTOVNÍCH AKTIVIT. Mohu na základě diplomu získat oprávnění k vedení kroužků pro děti? Sportovních her - všebecného zaměření, všeobecná sportovní průprava.

 

Podle stupně dosaženého vzdělání - bakalářského nebo magisterského jste získala určité kompetence, které by vám měli dát možnost tento typ kroužků vést.

zdenka4.2. 2014, 19:20

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Mám rekvalifikační kurz na kosmetické služby, v tomto oboru budu podnikat a v rámci rozšíření služeb bych ráda vykonávala i lepení řas metodou řasa na řasu. Je nutné mít pro tuto činnost akreditovaný kurz? Nebo je možno vykonávat tuto činnost v rámci žinostenského oprávnění na kosmetické služby. Děkuji za odpověď

 

Ano, mělo by to být možné v rámci vašeho stávajícího živnostenského oprávnění. Předpokládá to však, ve vlastním zájmu, absolvovat příslušný rozšiřovací kurz pro "lepení řas metodou řasa na řasu".

Alena4.2. 2014, 11:03

Dobry den, rada bych obnovila svou zivnost jako kosmeticka. Kurz jsem delala v Cechach a hned s nim odjela do ciziny (EU) kde jsem si udelala srovnavaci zkousku a vykonavala tuto cinnost. Byla ovsem rozsahlejsi, jelikoz tam kosmeticka dela temer vse (kosmetika, manikura, pedikura, nehtova modelaz, kosmeticke masaze, liceni). Takze mam certifikat, overeny urady na vsechny tyto ukony. A ted mi poradte, jakym zpusobem mohu ziskat ZL. nevim jak dolozit praxi z ciziny, hlavne, kdyz jsem posledni 4 roky delala na sebe, mela jsem vlastni studio v zahranici.

 

Je potřeba si nechat ověřit vaše doklady získané v zahraničí (EU), které by Vám měly být uznány na MŠMT, jako osvědčení o získání patřičné kvalifikace. 

Kateřina3.2. 2014, 20:09

Dobrý den,
mám nedokončené středoškolské vzdělání (tudíž pouze základní ukončené) a ráda bych se věnovala masážím (diplom mám, bohužel ne rekvalifikační, vzhledem ke vzdělání) na rodinné klinice. Mohu být živnostníkem, pokud bych měla garanta nebo je pro mě jedinou možností zaměstnanecký vztah s onou klinikou?
Děkuji za odpověď.

 

V současné době máte možnost pouze zaměstnaneckého poměru. Je zde však pro Vás řešení a to složení kvalifikační zkoušky před autorizovanou osobou dle standardů NSK - Národní soustavy kvalifikací. (více informací lze najít i na našich webových stránkách).

Tereza2.2. 2014, 21:45

Dobrý den, mám takový dotaz.Mám ukončené SOU vzdělání bez maturity. Pak jsem si udělala rekvalifikaci s akreditací MŠMT na kosmetičku. Tento obor je normálně čtyřletý s maturitou. Již jsem dostala několikrát dotaz na moje ukončené vzdělání. Můžu uvádět moje vzdělání jako ukončené s maturitou, když mám rekvalifikaci na tento obor, ve kterém úspěšně působím již dvanáct let? Děkuji.

 

Pokud maturitní zkoušku nemáte složenu a tudíž ani maturitní vysvědčení, pak nemůžete uvádět, že jej máte. Žádný rekvalifikační kurz jej v žádném případě nenahrazuje.

  

Monika Hertlová1.2. 2014, 23:22

Dobrý den, můžu zaměstnant na HPP a DPP kadeřnici, která nedokončila školu a nemá výuční list? Děkuji

 

Můžete, ale nesete vešketou zodpovědnost za pracovní činnost tohoto zaměstnance.

Ingrid31.1. 2014, 22:25

Dobry den,chcela by som sa Vas opytat chcem si urobit kurz sanitarky v Brne.Bude mi platny aj na Slovensku.Pise sa tam,ze mi bude platny vo vsetkych krajinach EU.
Dakujem

 

Ano, měl by být stejně jako v ostatních zemích EU.

Monika Tejnorová28.1. 2014, 21:01

Pracuji jako sanitářka na LDN. Je mi 50 let, mám maturitu na ekonomické škole. Chtěla bych si udělat rekval. kurz v oboru ergoterapie nebo fyzioterapie (ve své vlastní režii) a nadále pracovat v nemocnici. Kde můžu tento kurz vystudovat a jestli je to vůbec možné.

 

Tyto vzdělávací programy patří pod Ministerstvo zdravotnictví. Doporučujeme se obrátit s Vaším dotazem přímo tímto směrem, eventuelně na některou z vyšších zdravotnických škol nebo na některou z medicínských fakult vysokých škol.

Ondřej23.1. 2014, 12:22

Dobrý den,
Jsem zaměstnám již 5 let ve firmě na tepelné zpracování kovů (žíhač) mohu po takové době zažádat o nějaký papír jako,že mám praxi z oboru nebo začít podnikat na živnostní list když v oboru nejsem vyučet? Popřípadně zažádat o výuční list nebo musím nejprve složit praktickou a teoretickou zkoušku? Kde popřípadně mohu zkoušku na můj obor složit? Díky

 

Možnost, jak získat kvalifikační osvědčení, umožňující samostatné živnostenské podnikání Vám dává složení kvalifikační zkoušky, dle standardů Národní soustavy kvalifikací NSK, před autorizovaným zkušebním orgánem.

Jiří20.1. 2014, 18:53

Dobrý den
Sdělte mě prosim zda je možný rekvalivikační kurz vyhláška 50. Když jsem vyučen v jiném oboru ale osluhu zvládám.Byl jsmem zaškolen na obsluhu el zařízení.

 

S tímto dotazem se, prosím, obraťte přímo na některou ze zkušebních komisí, která provádí zkoušky podle "Vyhlášky 50".

olina 20.1. 2014, 13:00

DOBRÝ DEN MÁM 57LET JSEM NEVYUČENÁ VYŠLA JSEM Z 8 TŘÍDY NECHCI DĚLAT REKFALIFIKACI NA KTERY MĚ CHCE POSLAT UŘAD PRÁCE MUSÍM TO PŘÍJMOUT DĚKUJI ZA ODPOVĚD

 

Nemusíte, ale vystavujete se možnostem sankcí ze strany příslušného ÚP.

petra16.1. 2014, 21:43

Dobry den, mam VS soc.prace, magisterske.Chtela bych ucit na vyssi skole soc.praci. Musim mit pedagogicke minimum? diky za informace

 

Ano, dnes je to již běžně požadovaný standard. Nicméně, pokud škole chybí pedagog daného studijního oboru, tak Vás mohou přijmout s podmínkou získání této kvalifikace k nějakému smlouvou stanovenému termínu.

Lenka13.1. 2014, 15:12

Dobrý den,jsem vyučená dámská krejčová. Bydlím v Praze. Mohu si někde ve svých 42 letech dodělat dálkově maturitu, nejlépe ve státní škole?

 

Ano, neměl by být větší problém najít vhodný typ studia ve Vašem oboru. Ať již na některém ze středních odborných učilišť, kde mají studijní program ukončený maturitou nebo některou z odborných středních škol. A to i mimo Prahu.

Markéta11.1. 2014, 18:24

Zdravím je mi 14 a chtěla jsem se zeptat když chci být dětská sestra musím vystudovat střední školu jako všeobecná sestra a pak až na vysoké se zaměřit na dětskou sestru nebo je to jinak jsem v koncích děkuji předem za odpověď

 

Váš dotaz směřujte přímo na některou ze středních zdravotnických škol.

Veronike4.1. 2014, 22:14

Dobrý den, na internetu hledám už nějakou chvíli odpověď na mou otázku, jaký rekvalifikační kurz bych potřebovala, aby mě zaměstnali ve školce? Všude chtějí pedagogické minimum, ale nejsem si jistá, jestli stačí kurz pro instruktory, kurz vychovatelství nebo třeba kurz pečovatelky pro děti ve věku 0-15let,asistenta pedagoga.. Nemáte někdo zkušenosti?

 

Nechte si poradit přímo od provozovatele resp. zřizovatele mateřské školky. Více informací Vám jistě sdělí i ředitel (ka).

Jana 12.12. 2013, 21:12

Dobrý den,

v případě, že mám zájem o zvolenou rekvalifikaci s tím záměrem, že po úspěšném ukončení budu pracovat na živnostenské oprávnění, budu mít povinnost nějakou dobu v tomto podnikání pokračovat? Mám na mysli situaci, kdy by se mi v podnikání nedařilo a já chtěla skončit dejme tomu za 3 měsíce. Je nějaká lhůta, kterou když nedodržím, budu si muset doplatit celou výši kurzovného, kterou by za mě UP zaplatil?

 

Podmínky, které zmiňujete jsou v kompetenci příslušných úřadů práce a vycházejí z pravidel, jež jsou dány konkrétními programy ze kterých jsou finanční prostředky poskytovány.

Danou informaci Vám nejlépe zodpoví příslušný ÚP, pod který příslušíte.

Marika Sofrova12.12. 2013, 15:07

Dobry den,jsem sanitarska v nemocnice,a chtela jsem jse zeptat chtela bych jsi udelat nejaky kurz pecovatelky abych mohla pracovat v materske skolce,jeste jsem jse chtela zeptat,kdybych nastoupila do materske skolky jako pecovatelka bylo by mozny aby tam chodilo i me dite? Mam dvouletou dceru a za rok pujde do skolky.Predem dekuji za odpoved Sofrova.

 

Konkrétní doporučení, jaký kurz a v jakém rozsahu budete potřebovat pro získání místa v mateřské škole by Vám měl poskytnout budoucí zaměstnavatel, se kterým budete uzavírat pracovní smlouvu. O možnosti umístění Vaší dcery do daného zařízení rozhoduje nejčastěji ředitelka tohoto zařízení. Obraťte se, prosím, přímo na ně. 

Radek10.12. 2013, 12:18

Je škoda že už neodpovídáte na dotazy.

 

Ano, omlouváme se, ale přednostně zodpovídáme ty dotazy, u kterých je uvedena zpáteční adresa tázajícího se :-)

Teresa Herrera28.11. 2013, 13:50

Jsem Mexičanka, ale už mám české občanství a pracuji v ČR 6 let ve školství. MVČR uznal mé studium v Mexiku, ale teď mi řekli, že musím mít papír, který říká, že mluvím česky, co můžu udělat?

 

Je potřeba absolvovat zkoušku z českého jazyka, před autorizovanou osobou - orgánem, který Vám vydá patřičné potvrzení. Více najdete na webu MŠMT ČR, nebo na MV ČR.

Jana28.11. 2013, 07:19

Dobrý den.Učím v Čechách 18let.Mám maturitu ze slovenského jazyka z r.1982.Musím absolvovat kurz češtiny?Děkuji.

 

Ze zákona by tomu tak mělo být, ale reálná praxe je v Čechách v tomto směru vůči spoluobčanům slovenské národnosti podstatně benevolentnější, než v opačném případě na Slovensku vůči Čechům tam pracujícím. záleží na zastávané pracovní pozici a požadavcích zaměstnavatele.

bielicka jana27.11. 2013, 20:29

dobry den chcem sa vas opytat...som vyucena predavacka....a teraz pracujem ako pomocnica v nemocnici a vrchna sestra mi ponukla aby som si urobila kurz na sanitarku ...kurz trva 1rok ale neviem ci staci vyucny list alebo musi byt maturita aby som sa stala sanitarkou..dakujem

 

Měl by Vám postačovat výuční list, jako doklad o dosaženém středoškolském vzdělání.

Ale vždy je potřeba se informavat u příslušného školitele, tedy instituce, která rekvalifikační kurzy pořádá a vystavuje závěrečné Osvědčení.

Hana Křížková 26.11. 2013, 08:54

Dobrý den.Chtěla jsem se optat zda může sanitářka měřit pacientům krevní tlaky.Chtěla bych vědět jestli je k tomu kompetentní,nebo jestli si každé pracoviště samo určuje kompetence sanitářů.Na pracovišti kde pracuje to dělat nesmí.Děkuji za odpověď.

 

Dané kompetence určuje příslušný prováděcí předpis Ministerstva zdravotnictví ČR a na jejich základě zodpovědné vedení daného zdravotnického zařízení. Váš dotaz by Vám měla zodpovědět vrchní sestra, případně primář daného oddělení.

Viera25.11. 2013, 23:48

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či akreditovaný kurz zdravotného maséra, ktorý je akreditovaný MZ ČR a vykonáva sa v Dexter Therapy s.r.o. v Prahe, oprávňuje absdolventa / napr. slovenského absolventa/ pre prácu v zdravotníckom zariadení aj v Slovenskej republike?Píše sa na stránke, že vydávajú medzinárodný certifikát...Som zamestnávateľ a chcem si vyškoliť masérku, ktorá má strednú odbornú šlolu s maturitou, ale nie zdravotnú školu a neviem, či by bol takto získaný certifikát v Prahe, platný aj u nás- na Slovensku./ Kiež by bol, len neviem, kde mi to povedia...?/Bude potrebné žiadať u nás o uznanie platnosti certifikátu?U nás nie je možný takýto druh rekvalifikácie. Ďakujem za odpoveď.

 

Oprávnění, resp. kvalifikační osvědčení získané rekvalifikačním kurzem s akreditací MZ ČR je platné pro zdravotnická zařízení v České republice. Pokud budete chtít uplatnit danou kvalifikaci na Slovensku, budete zřejmě muset žádat o tzv. "nostrifikaci" na slovenském ministerstvu zdravotnictví, kde by Vám měli Váš dotaz kvalifikovaně zodpovědět. 

martina25.11. 2013, 23:12

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat. Mám jen Základní vzdělání. Myslíte že mi bude umožněno udělat rekv.kurz pedikůra a v tomhle oboru pracovat? Nebo musím mit vyuc. List či maturitu? Dekuji za odpověď.

 

Předpokládá se buď středoškolské vzdělání ukončené maturitou nebo výučním listem.

Nicméně, pokud budete pracovat pod odborným vedením, jako zaměstnanec, nikoli na živnostenský list jako OSVČ, pak by absence SŠ vzdělání neměla být překážkou absolvování tohoto kurzu a následného profesního uplatnění.

veronika22.11. 2013, 21:13

dobry den, jak je to po rekvalifikaci na manikuru a modelaz, kdyz si chci otevrit neco sveho ? vystavy mi zivnistensky list s podminkou garanta a muzu delat sama na sebe? nebo u toho garanta ? dekuji

 

V případě, že máte ukončené SŠ vzdělání, máte možnost po úspěšném absolvování rekvalifikačního kurzu samostaně pracovat na živnostenský list, bez odborného garanta. V opačném případě jej budete potřebovat a pak by Vaše činnost měla mít charakter zaměstnaneckého poměru.

Blanka20.11. 2013, 21:07

Musím dělat obnovu vedoucího mladých hasičů, když mám osvědčení vychovatelství

 

Tato problematika je v kompetenci Hasičského sboru a příslušných orgánů, které tuto činnost řídí.

Kateřina18.11. 2013, 14:47

pěkny den,prosim o odpoved,jsem garant masers.centra,kde pracuji 2-3 maserky,jsou tam 3 masažní boxy. JAKOU ČASTKU ZA GARANTA MÁM POŽADOVAT ?Děkuji KATEŘINA

 

Výše odměny za činnost "odborného garanta" je vždy záležitostí dohody a podmínek daného zařízení, kde je činnost vykonávána.

Radek18.11. 2013, 08:55

Dobrý den,mám ukončené střední vzdělání-vyučen jako elektromechanik.Chtěl bych si založit firmu na autodopravu a mít zaměstnance jako řidiče.Stačí pouze výuční list nebo musím mít maturitu?Díky za odpověď.

 

Měl by Vám stačit výuční list a Živnostenský list, vystavený na tuto podnikatelskou činnost.

Pavel7.11. 2013, 05:07

Pracuji v Německu v nekvalifikovane profesi, momentalne si vyrizuji úřední překlad vyucni vyucniho listu obor automechanik- opravář silnich motorových vozidel, dale mam maturitni list obor ekonomický s jazyjem anglickym, bude mi uznáno zde na Handelskamerei? Prosim odpoved na email, děkuji.

 

Uznání, či neuznání dosažené kvalifikace mimo NSR je vždy záležitostí konkrétního případu a dané spolkové země. požadavky se poněkud odlišují. Do značné míry je to i záležitost Vaší jazykové vybavenosti němčinou. Váš dotaz by měl směřovat na příslušný německý pracovní nebo profesní úřad.

Zuzana5.11. 2013, 13:24

Dobrý den,
pracuji jako kosmetička ve vlastním salonu. Nyní bych se ráda stal také školitelem. Co je potřeba absolvovat abych mohla vyučovat/ školit?
Děkuji za Vaši odpověď.

 

Zjednodušeně řečeno, potřebujete získat akreditaci příslušného ministerstva, které jej vystavuje pro tuto profesní činnost.

Více informací najdete na stránkách MŠMT ČR nebo MPSV ČR, případně na  MMR ČR.

Milena Macánková2.11. 2013, 11:19

Samozrejme myslela som farmaceutická laborantka zamestnaná v ČR.

 

No samozrejme :-)

Milena Macánková2.11. 2013, 11:17

Dobrý deň,chcem sa spýtať,každá farmaceutická laborantka musí byť povinne zaregistrovaná v komore farm.laborantiek,alebo sa to týka len atestovaných laborantiek,alebo ako to vlastne je? Ďakujem za odpoveď Macánková


Domníváme se, že Vámi zmiňovaný požadavek se týká pouze "samostatných odborných farmaceutických laborantů", což by mělo být i uvedeno ve stanovách tohoto profesního sdružení - Komory farmaceutických laborantů". Zkuste se obrátit přímo na ně.

Zdeňka26.10. 2013, 17:00

Dobrý den. Je mi 28 let a mám již výuční list, chtěla bych zjistit zda mohu studovat jiný obor který má jak výuční list tak i maturitu. A jestli za ní budu platit. Je to státní škola a obor je na 4 roky. Předem děkuji za odpověď.

 

Tento dotaz Vám nejlépe zodpoví příslušné školské zařízení. Obraťte se přímo na něj.

Miscukova21.10. 2013, 00:40

Dobry den. Jsem obcan CR ,mam vzdelani na Ukrajine 2 roky ,sicka.Mohu absolvovat rekvalifikacni kurz kadernika? Predem dekuji za odpoved

 

Kurz absolvovat jistě můžete, ale je potřeba si ověřit, zda Vaše vzdělání bude dostačující pro případné následné vystavení Živnostenského listu. V opačném případě nebude moci samostaně podnikat, pouze být jako zaměstananec u zaměstnavatele.

Lenka17.10. 2013, 20:33

Dobrý den, v roce 1993 jsem ukončila SZŠ jako dětská sestra, pracovala jsem jako sestra 4roky, od té doby pracuji úplně v jiné sféře. Ráda bych se vrátila k povolání jako sestra na ambulanci, potřebuji samostatně podávat injekce i.v. i i.m. a infuze i.v.Co prosím k tomu potřebuji

 

Váš dotaz je spíše určen Vašemu budoucímu zaměstnavateli. Domníváme se, že ve Vašem případě by mělo stačit zaškolení na pracovišti, kde je tento úkon požadován, protože dle našeho názoru jste maturitou na SZŠ  získala dostatečnou kvalifikaci.

 

 

Renata Dvorackova15.10. 2013, 15:51

Dobrý den, mám maturitu v oboru zdravotní sestra. Ráda bych si dodělala rekvalifikaci na cukrářku přes UP a otevřela vlastní malou výrobu. Mohu podnikat jen s tímto rekvalifikačním osvědčením nebo musím mít ještě garanta ?

 

Záleží na Vámi absolvovaném rekvalifikačním programu. Pokud je plnohodnotný, pak byste k výkonu činnosti již garanta mít nepotřebovala. Ale tento dotaz je potřeba směřovat na vybrané rekvalifikační zařízení, kde byste tento program absolvovala.

Milan Tomášek4.10. 2013, 23:48

Dobrý den,mám 20 let praxe ve strojírenství/SpŠ strojní s maturitou+vyučení/mluvím anglicky pracoval jem jako rýsovač,frézař,horizontkář.Teď jsem na odstávce-není práce a čekám až mi skončí smlouva a propustí mně 30.11.Na klasické stroje dlouhodobě není ani jedno volné místo.Pře 10 lety jsem už na Cnc krátce pracoval. Myslím ze by pro mne kurs nebyl problém.Potřeboval bych rekvalifikaci na CNC jsem ochoten okamžitě dát výpověď ale na ÚP v Plzni není s úředníky řeč.Prosím poraďte jak mám koho poprosit abych tu rekvalifikaci dostal .Děkuji Milan

 

Doporučujeme se nevzdávat a Vám příslušný Úřad práce znovu navštívit a svou situaci jim důkladně vysvětlit. Případně se obrátit na nadřízené pracoviště - krajské.

Milena Macánková3.10. 2013, 09:28

Dobrý deň, chcem sa opýtať: som farmaceutická laborantka-maturita r. 1982 v Bratislave a chcem pracovať v ČR. Potrebujem nejaké potvrdenie alebo mi stačí len maturitné vysvedčenie?Ďakujem za odpoveď.

 

Ve Vašem případě stačí doložit Vaše maturitní vysvědčení, které se jako doklad o vzdělání v České republice na základě bilaterální smlouvy plně uznává.

Markéta2.10. 2013, 22:03

Dobrý večer...chtěla bych se zeptat pokud jsem dodelala 4 roky střední školy obor kosmeticka a nezvládla maturitu....mužů pracovat v kosmetickem salónů ? ...předem děkuji za odpověď

 

Ano, pracovat v kosmetickém salónu můžete, ale pouze jako zaměstananec. K vystavení Živnostenského listu a tedy k samostatné činnosti byste potřebovala buď výuční list nebo právě maturitní vysvědčení.

Markéta 27.9. 2013, 19:09

Dobrý den, mám výuční list a roční kurz asistenta pedagoga. Chci si udělat pedagogické minimum, potřebuji k tomu maturitu ? děkuji

 

Domníváme se, že ano. Ale zkuste se informovat přímo ve vzdělávacím zařízení, které má "Pedagogické minimum" školí.

Zuzana27.9. 2013, 15:26

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné, rek. kurz maserský udělat i přes úřad práce. Děkuji.

 

Ano, informujte se na příslušném úřadu práce.

michal 425.9. 2013, 19:45

dobrý den
po základní škole jsem šel na sou.kde jsem chodil rok .pak jsem kvůli problémům v rodině ukončil školu a našel si práci.teď je mi 24 let a chtěl jsem se zeptat jestli je možné dálkově si dodělat školu nejlépe co nejrychleji.práci mám dobrou ale kdyby náhodou se stalo že o ní přijdu tak vzdělání je těžké si něco najít.byl bych rád za nějaké rady. nejlépe praha

děkuji

 

Doporučujeme Vám, obrátit se přímo na střední odborná učiliště, kde mají tyto programy v nabídce. 

Iveta23.9. 2013, 21:23

Dobrý den,
mé dosavadní vzdělání je dvouletý obor výroba konfekce, ukončený vysvědčením o závěrečné zkoušce, mám střední vzdělání nebo jen základní? Děkuji.

 

Za ukončené středoškolské vzdělání je považována maturita nebo učňovské zkoušky s výučním listem.

Hana M.19.9. 2013, 15:26

Dobrý den,
mám akreditovaný kurz kosmetiky již 4 roky. Mohu i přes to zažádat o ŽL na úřadě nebo je to již příliš pozdě a certifikát si budu muset obnovit?

 

Váš kurz, resp. Osvědčení o absolvování, má neomezenou platnost, proto můžete s tímto dokladem zažádat o vystavení Živnostenského listu.

Iva17.9. 2013, 14:29

Dobrý den,
mé dosavadní vzdělání je dvouletý obor s výučním listem,absolvovala jsem kurz Mzdové účetní. Rekvalifikační kurz byl akreditován MŠMT ČR. Můžu tedy v životopise uvádět Středoškolské vzdělání? Děkuji za odpověď.

 

Ano, pokud máte ukončené vzdělání učňovskou zkouškou a výučním listem, pak tuto skutečnost můžete takto uvádět.

Katka14.9. 2013, 10:11

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,zda-li můžu podnikat v oboru masér,když jsem absolvovala 2 denní masérský kurz a mám zdravotnickou školu v oboru všeobecná sestra.

 

Přestože máte zdravotnické vzdělání, musíte absolvovat regulérní rekvalifikační program, který je v minimálním rozsahu 150 vyučovacích hodin. Pak teprve budete mít možnost zažádat o vystavení živnostenského listu.

Petra9.9. 2013, 17:58

Dobrý den, mám dotaz. Mám úspěšně zvládnutou státní maturu z jazyka českého a angličtiny. Nyní jsem již třetím rokem na další střední škole a příští rok mě opět čeká maturita. Zajímalo by mě, zda budu muset z těchto předmětů maturovat znovu a nebo by mi tyto předměty měly být na této škole uznány? (a já bych tedy odmaturovala jen ze zbývajích odborných předmětů) Děkuji za odpověď.

 

Je předpoklad, pokud se jedná o totožné maturitní předměty, ve stejném rozsahu vědomostí, pak by Vám měla být předchozí státní maturitní zkouška uznána.

kejty9.9. 2013, 15:50

dobrý den, chtěla bych se zeptat, když mám ukončené 4 roky na sš ale nemám maturitu můžu si udělat rekvalifikační kurz? Nemám ani maturitu ani výúční list a zajímalo by mě jestli si i přesto můžu udělat rekvalifikační kurz.. díky za odpověď.

 

Rekvalifikační kurz můžete absolvovat, bude Vám vystaveno i osvědčení o absolvování, ale nebude považováno za plnou rekvalifikaci. K tomu je potřeba mít ukončené středoškolské vzdělání maturitou, nebo výučním listem.

Vladimíra7.9. 2013, 22:35

Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat,absolvovala jsem akreditovaný kurz,manikůra - modeláže nehtů,na tento kurz mám již 4 roky živnost,chtěla jsem si rozšířit služby pedikůry,ale bohužel mi bylo zděleno že si musím společně s pedikůrou znova udělat i modeláž nehtů,existuje vyjímka když už jsem modeláž nehtů jednou udělala a živím se tím?Děkuji za odpověd.

 

Domníváme se, že kurzy manikůry a pedikůry jsou na tolik odlišné, že předmět a následně i zkoušku bude nutné znovu v novém kurzu absolvovat.

Eva4.9. 2013, 19:48

Dobrý den, žádám u MŠMT o akreditaci v programu Kosmetické služby. Pro získání akreditace je nutné mít garanta kurzu, ale netuším, co osoba musí splňovat. Z pokynů k vyplnění žádosti to není zcela zřejmé:
Odborným garantem celého kurzu musí být jeden člověk, který odpovídá jak za teoretickou, tak za praktickou výuku. Nemusí mít vysokoškolské vzdělání, nýbrž musí mít kvalifikaci a praxi v oboru rekvalifikačního kurzu. Garant kurzu je zároveň předsedou zkušební komise, před kterou je skládána závěrečná zkouška.
Prosím o radu. Jedná se o osobu, která již nějakou akreditaci vlastní, či vyučuje v nějakém z rekvalifikačních kurzů???

Děkuji

Děkuji Eva Hudáková

 

Garantem rekvalifikačního programu by měl být člověk s odpovídající kvalifikací té odbornosti, která je obsahem tohoto programu. Zároveň by měl splňovat podmínku minimální délky vlastní praxe v tomto oboru, plus pedagogické zkušenosti s vedením takovýchto vzdělávacích - rekvalifikačních programů.

 

Přesné požadavky najdete buď na stránkách MŠMT ČR v části "Rekvalifikace" nebo na stránkách "NUOV" v části "kvalifikační zkoušky".

Případně se přímo osobně obraťte na příslušný akreditační odbor, který stanoví tyto podmínky pro udělení akreditace.

chose31.8. 2013, 23:13

dobrý den, mám dotaz. Když jsem ukončil 4tý ročník na střední škole, ale nezvládl jsem maturitu, mám nějaké vzdělání? Děkuji za odpověď.

 

Máte neukončené středoškolské vzdělání. Za ukončení je považováno buď úspěšné složení maturitní zkoušky, nebo získání výučního listu, složením závěrečné učňovské zkoušky.

tatyana30.8. 2013, 13:48

dobrý den,v 10 mesece skončese rodičevska dovolena,mam jit na urad práce,chtela bych žadat o ref.kurz pečovatelky,jak mam postupovat,mam šanse získat od uradu práce ten kurz,mam rada medecinu,a mam na to chut.dekuji

 

Pokud splňujete základní předpoklad, ukončené středoškolské vzdělání, pak by Vám měl úřad práce tento rekvalifikační kurz umožnit.

 

Je potřeba se informovat přímo na příslušném ÚP, pod který patříte.

Marie29.8. 2013, 11:04

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli si můžu udělat výuční list, když mám maturitu.
Děkuji za odpověď.

 

Ano, dokonce by Vám měly být uznány všeobecněvdělávací předměty, které jste absolvovala na SŠ.

Kristýna18.8. 2013, 19:33

Dobrý den,
žádám na ÚP práce o rekvalifikační kurz. Je nutné abych už ted,měla příslib zaměstnání od určitého zaměstnavatele nebo by mi to měl úřad schválit i bez toho.V hodně případech se uvádí že to není podmínka pro kladné přijetí žádosti. Děkuji


ÚP má možnost požadovat předběžný příslib umístění v pracovním poměru u budoucího zaměstnavatele, ale zpravidla jej nevyžaduje. Doporučujeme Vám navštívit osobně příslušný ÚP  a domluvit se na místě.

Eva15.8. 2013, 21:19

Dobrý den, ráda bych získala akreditaci MŠMT na výuku kosmetického kurzu. Je prosím získání akreditace placené a jak dlouho zhruba trvá či jaké podmínky musím splnit. Velice děkuji5

 

Pro získání konkrétních informací musíte kontaktovat příslušný odbor Ministerstva školství, kde Vám je poskytnou v aktuální podobě. Jako první Vám však doporučujeme navštívit webové stránky MŠMT a udělat si tak základní přehled o podmínkách akreditačního z nich.

 

gabriela6.8. 2013, 19:19

Dobrý den mám hotový kurz kosmetika řasy a manikura pedikura modelaž nehtu.Je nutné když chci v tomto podnikat musim mit garanta a najaký z tech oborů?děkuji Gábina

 

Záleží na Vámi absolvovaném kurzu. V dnešní době by měly tyto kurzy poskytovat svým absolventům takovou kvalifikaci, která jim umožní samostatné podnikání an vlastní živnostenský list, bez nutnosti dohledu odborným garantem. Doporučujeme Vám obrátit se na příslušný živnostenský úřad a zkonzultovat tuto otázku s nimi. Budete potřebovat doklady o Vašem dosavadním vzdělání - maturitní vysvědčení nebo výuční list a také osvědčení o absolvování rekvalifikačních kurzů.

Andrea6.8. 2013, 14:53

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,nedávno jsem si dodělala rekvalifikační kurz KOSMETIKA, mohu tuto činnost začít provádět bez garanta nebo garanta musím mít??? Jsem už sice jako OSVČ - modeláž nehtů, ale kosmetiku bych ted chtěla začít také. Moc děkuji za odpověd :-)

 

Záleží na Vámi absolvovaném kurzu. V dnešní době by měly tyto kurzy poskytovat svým absolventům takovou kvalifikaci, která jim umožní samostatné podnikání an vlastní živnostenský list, bez nutnosti dohledu odborným garantem. Doporučujeme Vám obrátit se na příslušný živnostenský úřad a zkonzultovat tuto otázku s nimi. Budete potřebovat doklady o Vašem dosavadním vzdělání - maturitní vysvědčení nebo výuční list a také osvědčení o absolvování rekvalifikačních kurzů.

Lucie3.8. 2013, 13:40

Dobrý den, jsem z okolí Třinecka a ráda bych si udělala masérský kurz, neměli byste tip, kde bych si tento kurz v nejbližším okolí mohla udělat? Mám SŠ vzdělání s maturitou,. Bohužel jsem doted nenašla nic blíže ménu okolí, což je škoda,.děkuji za info.Lucka

 

Centrální evidence rekvalifikačních kurzů není nikde vedena, proto Vám bohužel tuto informaci neposkytne. Je potřeba hledat na internetu, případně navštívit příslušný úřad práce.

Naše rekvalifikační centrum pořádá intenzivní pobytové kurzy, kde zajišťuje i ubytování v ceně kurzu.

Frekventanti nemusí denně nikam dojíždět, protože výuka probíhá přímo v místě. Šetří se tím čas i peníze.

klara candova29.7. 2013, 17:38

Dobry den ,chtela bych se zeptat ziju v Nemecku a chtela bych si udelat kadernicky kurs tendle certifikat bude platit v cele Eu nebo jen na uzemi CZ .Mam vyucni list z Cr muze te me poradit jak na to

 

Absolvování rekvalifikačního kurzu v České republice by Vám mělo dát možnost v daném oboru působit i v Německu. Je to ošetřeno mezinárodními dohodami, což ovšem nevylučuje možnost požadavku ze strany německých orgánů složit ještě nějaké doplňkové zkoušky. 

Zdeněk27.7. 2013, 08:25

Dobrý den, již 8 let jsem vlastníkem akreditovaného kurzu sportovní a rekondiční masáže. Chtěl bych rozšířit nabídku služeb. Pokud se jedná o masáže vycházející ze základů sportovní a rekondiční masáže, jsem si jejich prováděním jistý (učil mne dlouholetý a velice dobrý masér). Mohu je nabízet svým zákazníkům aniž bych měl certifikát z nějakého školení nebo kurzu? Jednalo by se např. o masáž medovou, těhotenskou, aromamasáže, čokoládovou masáž... Moc Vám děkuji za odpověď a přeji krásný den. Z.

 

Pokud tyto masáže hodláte nabízet oficiálně za úplatu, pak Vám doporučujeme příslušné kurzy nebo semináře absolvovat. V případě nějakého sporu s klientem nebo kontroly ze strany živnostenského úřadu, případně hygieny by se Vám absence příslušných dokladů - osvědčení, mohla nevyplatit.

Roselová Hana12.7. 2013, 14:13

mam zájem o rekvalifikační kurz kosmetiky, po ukončení kurzu s certifikátem, mohu pracovat hned, jako kosmetička, nebo musím mít garanta? popřípadě jak dlouho...díky za info

 

Záleží na rozsahu akreditace příslušného rekvalifikačního zařízení, ale je předpoklad, že v dnešní době již jsou tyto kurzy koncipovány tak, aby absolventi spolupráci s odborným garantem nepotřebovali. Záleží i na Vašem ukončeném vzdělání. Předpokládá se SŠ s maturitou nebo SOU s výučním listem. Doporučujeme se informovat přímo ve vzdělávacím zařízení, kde by Vám tuto informaci měli poskytnout.

Tereza5.7. 2013, 18:23

Dobrý den, mám neakreditovaný kurz na prodlužování řas a chtěla bych v tomto oboru podnikat. Můžete mi prosím poradit, co pro to mám udělat? Myslela jsem, že bude stačit sehnat garanta, a pak si budu na základě toho udělat ŽL. S paní co mi měla dělat garanta, jsem mluvila, a ona řekla, že na živn.úřadě ukázala můj certifikát a tam, když zjistili, že kurz není akreditovaný, tak se prý nedá svítit.... ale dle mého, od toho je tu právě garant, abych ten ŽL získat mohla nebo ne? Děkuji za odpověď.

 

Vzhledem k tomu, že neuvádíte bližší podrobnosti k absolvovanému kurzu, ani to jaké je Vaše původní vzdělání, doporučujeme obrátit se osobně na příslušný Živnostenský úřad a nechat si poradit přímo od pověřeného pracovníka.

Jakub Sobek 22.6. 2013, 16:01

Dobry den chtěl sem se zeptat, jsem z Haviřova a chtěl by si udělat masersky kurz a zajimalo by mě, kde si ho mohu udělat a jaké jsou pro to podminky a kdo by mi v tom mohl poradit. Rád bych se tim živil, ale nevim jak začit.

 

Doporučujeme se podívat na internet, zadat si heslo  - rekvalifikační kurzy pro maséry nebo masérské kurzy - a vyhledat nejbližší Vašemu bydlišti, případně heslo - pobytový masérský kurz - kde bude zajištěno i ubytování. Následně si vybrat pro Vás nejvhodnější variantu a přihlásit se do něj. Po jeho absolvování, pokud splňujete podmínku SŠ nebo SOU vzdělání, máte možnost pracovat profesně jako masér.

Anna21.6. 2013, 16:40

Dobrý den.Chtěla bych dělat hipoterapii na živnostenský list.Mam k tomu vhodné koně i možnost udělat jizdárnu.Nejsem v tomto oboru vyučená.Mám vyučný list kůchař - číšnik.Co pro to mohu udělat ? Děkuji za odpověd

 

Obáváme se, že žádný rekvalifikační kurz na hypoterapeuta u nás neexistuje. Pouze denní studium fyzioterapie s možností rozšíření na hypoterapii. Zkuste oslovit některou ze škol, vzdělávající fyzioterapeuty.

Lenka6.6. 2013, 14:15

Dobrý den, loni v červenci jsem absolvovala rekvalifikační kurz pro pracovní činnost kadeřník. Obdržela jsem Osvědčení o rekvalifikaci.Vzdělávací centrum má akreditaci MŠMT. Mohu na základě toho Osvědčení zažádat o živnostenský list nebo musím někde nejdříve sehnat garanta. Děkuji za odpověď

 

Pokud jste získala osvědčení o plnohodnotné rekvalifikaci, pak byste měla možnost samostatného podnikání, bez nutnosti garance další osobou. Nicméně doporučujeme konzultovat Vám příslušný Živnostenský úřad. Budete potřebovat ono Osvědčení a doklad o nejvyšším ukončeném vzdělání. Nejčastěji maturitní vysvědčení nebo výuční list.

Ivan 5.6. 2013, 14:36

Dobry den chtěl jsem se zeptat mam rekvalifikační kurz kuchaře mohu dělat garanta na hostinskou činnost rekvalifikace proběhla v roce 2007.

 

Podle našeho mínění, pokud po celou dobu od Vaší rekvalifikace působíte v oboru, ano.

Ale vždy je rozhodující příslušný živnostenský úřad, zda uzná nebo neuzná danou osobu, jako vhodného garanta.

Michaela28.5. 2013, 23:56

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, k čemu opravňuje a co umožňuje absolvování kurzu: Nordic Walking - Terapie chůzí s holemi. (když je certifikovaný)
Je možné jej používat ve svém povolání?
Děkuji
Michaela Jirků

 

Tento seminář je určen odborné veřejnosti - fyzioterapeutům, trenérům, pedagogům atp., jimž dává možnost rozšířit své stávající znalosti a dovednosti a dále je aplikovat v jejich každodenní praxi.

Radka Pleskačová26.5. 2013, 08:50

Nemám zdravotní vzdělání.Lze s certifikátem od Vás podnikat (Nordic Walking)?
Děkuji za odpověď.

Ano, po asolvování rekvalifikačního programu "Cvičitel - Instruktor Nordic Walkingu" a při  splnění obecné podmínky SŠ vzdělání, máte možnost zažádat na příslušném Živnostenském úřadu o vystavení živnostenského listu pro tuto činnost.

Michaela25.5. 2013, 22:02

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co je potřeba k výuce vlastních kurzů angličtiny a kurzů vaření? Předem děkuji!

 

Pro získání živnostenského listu, potřebuje na Živnostenském úřadu dokladovat požadované vzdělání v oboru a pokud hodláte mít kurzy akreditované, tak získat i akreditaci příslušného ministerstva.

Nikol25.5. 2013, 19:51

Dobrý den,

Dnes jsem dodělala kosm. kurz (rekval. akreditační mšmt.) Mám pouze základní vzdělání a ted budu provádět praxi v solónu. Je možné po 3leté praxi v salonu si zařídít živnost a otevřít s vlastní salón? Děkuji za odpověď

 

Na tuto otázku by Vám měl po předložení dokladů o Vašem vzdělání, včetně Osvědčení o rekvalifikaci, dát přesnou odpověď příslušný úřad práce, v jehož jste kompetenci.

Petra20.5. 2013, 11:09

Dobrý den,
mam již 6 let certifikát ze sportovní a rekondiční masáže a masáže proti migréně a bolesti hlavy. Je možné s tímto osvědčení masírovat i v zemích EU, např. na hotelu spíš jako zaměstnanec než živnostník? Děkuji.

 

 

Pokud je Vaše osvědčení vystaveno akreditovaným zařízením MŠMT ČR, pak by Vás mělo opravňovat k výkonu činnosti maséra i v zemích EU. Někdy je požadována tzv. Nostrifikace Osvědčení, tedy jeho překlad a oficiální uznání ze strany příslušného orgánu v této zemi EU.

 

Marek25.4. 2013, 14:08

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, či úspešne absolvovaný rekvalifikačný kurz Cvičiteľ Nordic Walkingu je akceptovaný Min. školstva SR.
ďakujem

 

Obecně kurzy s akreditací MŠMT ČR jsou na základě mezinárodní dohody ČR a SR vzájemně uznávany. Pouze v některých případech je potřeba výslovný souhlas příslušného ministerstva - tzv. Nostrifikace. 

Aneta Kostkubová25.4. 2013, 09:38

Dobrý den,

chci se zeptat na Dornovu metodu? Nasla jsem ruzne kurzy na internetu, ale nikde neni napsano, zda ji muze absolvovat clovek bez odborneho vzdelani? Ja nemam zadnou skolu v oboru ani jiny kurz masazi. Ptam se proto, ze to vypada, ze nektere skoly vam Dornovku bez vzdelani klidne poskytnou i pripadny certifikat a dal se nezajimaji, zda budu moci praci delat. Co je na tom pravdy? Jake jsou podminky? Predem dekuji a preji hezky den

 

Účast laické veřejnosti není vyloučena, ale tyto vzdělávací programy nejsou s akreditací MŠMT ČR  a tudíž nedávají absolventům automaticky právo danou odbornost vykonávat.

Obecně, pokud jakýkoli kurz trvá v součtu kratší dobu než 15 dnů, tak se nejedná o kurz s akreditací a tedy kvalifikační.

Předpokladem pro využití kurzu Dornovy metody je tedy již získaná kvalifikace – např. sportovní masér, fyzioterapeut, zdravotnický pracovník atp.

Ve Vašem případě se jeví, jako nejjednodušší možnost, absolvovat rekvalifikační masérský kurz a následně na něm stavět dalšími odbornými kurzy a seminář.

Adela19.4. 2013, 14:17

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak je možné si dodělat výuční list v oboru - kuchař číšník pokud uplynula už 5ti letá lhůta.
Jde mi o to, že čtu o ruznych rekvalifikačních kurzech, ale systém mi neni moc jasný.
Kde tedy najdu školy, kde je možné si dálkově dodělat výuční list v tomto oboru nebo jaký kurz mohu bez výučního listu absolvovat.
Děkuji

 

Doporučujeme se obrátit přímo na odbor MŠMT ČR, který má na starosti odborné školství a tedy i SOU Vašeho zaměření. 

jurajj18.4. 2013, 00:19

Dobry den chtel jsem se zeptat mam ukoncenou 7 tridu a nemohl jsem se z finančnich duvodu vyučit dělam si rekvalifikačni kurz na zednika.Chci se zeptat jestli mužu udělat vyučni list už jsem ze škole 15let a pracuji. Chtěl bych se vyučit ale nevim jestli mužu když mam jen 7 třid.Děkuji za odpověd.

 

Omlouváme se, ale tato problematika se týká odborného školství, nikoli rekvalifikací, ale domníváme se, že nějaké řešení by se mohlo vyskytovat. Doporučujeme zajít na SOU s učebním programem pro zedníky a dotázat se přímo tam.

Blanka17.4. 2013, 13:24

Dobry den,nemam masersky kurz,ale prala bych si jej udelat se spezializaci,pro tehotne zeny.Je to mozne?dekuji

 

Bohužel o žádném s touto specializací nevíme, což ovšem nevylučuje možnost jeho existence. Obecně je možným a nejčastěším řešením, udělat si klasický masérský rekvalifikační kurz a následně jako nástavbu seminář nebo kurz se specializací na těhotné. 

Jumpice14.4. 2013, 20:52

Dobrý den, jsem instruktor ve fitness centru a chtěla bych si udělat kurz fyzioterapie. Chtěla jsem se zeptat, zda si mohu toto vzdělání doplnit pouze kurzem, které je akreditované a nebo zda musím vystudovat nejprve školu, která je na to specializovaná?? Předem děkuji

 

Pokud je nám známo, tak žádný rekvalifikační kurz pro fyzioterapeuty není akreditován. Tento obor je možné studovat pouze v rámci denního studia, jako středoškolský nebo vysokoškolský studijní program.

Diana 10.4. 2013, 20:32

Dobrý den chci dělat instruktora strolleringu ale jejich kurz mě neopravňuje k živnosti musím si udělat nějaký kurz mšmt tj. akreditovaný např. pilates apod. Ukončila jsem kvůli těhotenství Sš tím pádem mám jen základní vzdělání mohu tyto kurzy absolvovat i se základním vzděláním ? Děkuji za informaci

 

Rekvalifikační kurzy v oblasti sportu jsou zpravidla určeny zájemcům s ukončeným středoškolským vzděláním, včetně učebních oborů s výučním listem. Absolvovat kurzy je možné i se základním vzděláním, otázkou je následné uplatnění jako OSVČ na živnostenský list. Doporučujeme vše konzultovat na příslušném Živnostenském úřadě.

Pavla K8.4. 2013, 18:13

Dobrý den přeji, mám ukončený rekvalifikační kurz v oboru kadeřnických a holičských služeb z roku 2012 (listopad)akreditovaný MŠMT. Potřebuji v současné době garanta, pokud si půjdu zařídit živnostenský list a plánuji podnikat sama na sebe? DĚKUJI mnohokrát za odpověď.


Pokud jste zmíněné rekvalifikační kurzy absolvovala v poslední době (cca 3-4 roky zpátky), pak byste již měla mít oprávnění k samostatné činnosti na vlastní Živnostenský list, bez nutnosti garanta, ale toto by Vám měli přesně zodpovědět na příslušném odboru Živnostenského úřadu.

Marclea20.3. 2013, 17:26

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat. Mám pouze Zš a teď se chystám že si udělám kosmeti. kurz (školský akredit, cestrtifikát, rekval. pro pracovní činnost). Jakou živnost bych si měla se Zš zařídit Osvč?? A je možné až když budu mít cca 2 3 roky praxi otevřít vlastní salón? i když mám pouze zš nebo potřebuji garanta který má Sš že by ten salon byl na něho psaný a já byla vedena jako zaměstnanec ale pouze "na oko" . Předem děkuji za odpověď.


Vzhledem k tomu, že neznáme dosaženou úroveň Vaší kvalifikace, doporučujeme navštívit Vám příslušný Úřad práce a zkonzultovat tento dotaz s pověřeným pracovníkem.

Martina13.3. 2013, 13:42

Dobrý den,
jak se nastavuje individuální plán? Lze v rámci individuálního plánu absolvovat kurz např. 2 dny za týden od 8:00 - 16:00 hod (tedy cca 10 týdnů) a nebo 1 den prezenční + večerní výuka?
Děkuji,
Martina

 

Individuelní studijní plán Vám umožňuje docházet do standardního kurzu v době, kdy probíhá, tedy cca od 8:00 do cca 16:00 hodin, ale podle Vašich časových možností.

Tedy např. dva dny v týdnu, nebo jen v určité časové sekvenci dne.

Monika 1.3. 2013, 09:14

Dobrý den, jsem vyučená kadeřnice s maturitou a udělala jsem si kurz kosmetika,modeláž nehtů.Na jak dlouho potřebuji garanta?Předem děkuji

 

Pokud jste absolvovala plnohodnotný rekvalifikační program s akreditací MŠMT ČR v poslední době, pak byste již žádného garanta neměla potřebovat. Ale doporučujeme Vám si tuto informaci ověřit na Živnostenském úřadu.

Standa28.2. 2013, 13:28

Dobrý den, jsem na úřadě práce a zažádal jsem o rekvalifikaci a byla mi schválena. Mohu v takovéto situaci přijmout nabídku zaměstnání, jež se týká mého současného oboru na plný úvazek, nebo bych tím nárok na rekvalifikaci ztratil? Popř v jakém poměru mohu být zaměstnán v průběhu rekvalifikace? Děkuji za odpověď

 

Doporučujeme se informovat přímo na Úřadu práce, pod nějž příslušíte.

Monika22.2. 2013, 10:50

Dobrý den, chtela bych se zpetat, kdyz mam zujem o kurz v oblasti zdravotnictvi, jak dlouho priblizne (všeobecne zdravotni kurzy )trvaji...sanitar, osetrovatel, socialni pracovnik...Jestli se jedna o dlouhodobe kurzy půl roků, nebo jen par mesicu.

 

Je potřeba si vyhledat poskytovatele konkrétního vzdělávacího programu a informovat se přímo u něj.

Lucie17.2. 2013, 20:01

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat mám jen základní vzdělání a chtěla bych si otevřít kosmetický sálon, když budu mít několik rekvalifikačních kurzů mohu si otevřít živnost a začít sama na sebe podnikat? děkuji

 

Pokud některý z rekvalifikačních programů, které jste absolvovala dává možnost samostatného podnikání na Živnostenský list, pak je to možné. V opačném případě budete potřebovat buď odborného garanta nebo zaměstnavatele.

Jana17.2. 2013, 13:14

Dobrý den,
ráda bych znala Váš názor. 2 roky pracuji jako masérka poté, co jsem absolvovala kurz. Chvíli jsem pracovala na ŽL, ale nyní jsem zaměstnaná. Když bych opět chtěla podnikat, mohu jako masérku zaměstnat kamarádku bez příslušného kurzu s tím, že bych si ji sama "zaškolila"? Ještě podotýkám, že kamarádka má maturitní vysvědčení jako zdravotní sestra. Předem moc děkuji za odpověď

 

Tato možnost by byla protizákonná a byla by v rozporu s příslušným zněním živnostenského zákona. Vaše kamarádka musí mít pro výkon činnosti masérky také patřičné vzdělání.

Michaela15.2. 2013, 17:35

Dobrý den, mám chemické vzdělání,maturitu a tzv.preddiplom z chemie absolvovaný na Vysoké škole v Německu,na Fakultě chemie a farmacie.V oboru nepracuji,ale ráda bych získala rekvalifikaci,abych mohla vykonávat práci zdravotní laborantky. Na koho se mám obrátit,kde získám bližší informace.Děkuji.

 

 

Ve Vašem případě doporučuji oslovit některou ze středních nebo vyšších zdravotnických škol, které mají tento vzdělávací program akreditovaný.

 

 

Václav30.1. 2013, 20:17

Dobrý den,chci se zeptat zda vaše kurzy je možné udělat i přes úřad práce,pokud ano,co k pro to musim udělat?Děkuji za odpoved

 

Pokud máte zájem o proplacení některého z našich rekvalifikačních programů Úřadem práce, je potřeba Vám příslušný ÚP navštívit a projednat předem tuto možnost. Podmínky se mohou v jednotlivých částech naší republiky poněkud odlišovat. Pokud se předběžně dohodnete, tak následně kontaktujete nás s kompetentním pracovníkem ÚP a běží standardní administrativa, která by měla být zakončena poskytnutím příslibu úhrady rekvalifikačního kurzu, po Vašem úspěšném zakončení. Vzhledem k tomu, že příslib proplacení programu je vázán na striktní dodržení určitých podmínek z Vaší strany, uzavíráme s Vámi smlouvu o provedení rekvalifikace, která je podmíněna složením vratné kauce ve výši ceny rekvalifikačního programu. Tato kauce je Vám obratem vrácena, po provedení úhrady ze strany ÚP.

Marcel19.1. 2013, 19:19

Dobrý den, mám dotaz. Jsem akreditovaný zdravotní masér pod Ministerstvem zdravotnictví ČR. Chtěl bych odjet do Irské republiky a pracovat tam jako masér a potřeboval bych vědět jestli moje osvědčení bude mít platnost v Irské repubice. Děkuji mnohokrát za odpověď.

 

České kvalifikační doklady jsou v Irské republice všeobecně akceptované, ale je potřeba mít jeho úředně ověřený překlad do AJ. Vždy však záleží na Vašich skutečných kvalitách, které si Váš zaměstnavatel dozajista důkladně ověří.

marcela16.1. 2013, 19:10

jsem dámská krejčová takže ne v oboru kosmetička,ale ráda bych dělala k modeláži nehtů,kterou provozuji již dva roky..hodlám absolvovat akredit.kurz a nevím zda musím mít garanta a v jakém oboru stačí aby podnikal,děkuji

 

Konkrétní podmínky jsou vždy dány rozsahen akreditace příslušného vzdělávacího zařízení. Tam by Vám měli přesně zodpovědět Váš dotaz.

Lenka12.1. 2013, 10:56

Dobrý den.Mohu se zeptat zda mohu dělat rekvalifikační kurz pokud mám výuční list-cukrář-výroby?např.na kurz masér..atd?předem děkuji za odpověď.Halašková lena.18@seznam.cz

 

Ano, rekvalifikační kurzy jsou určeny každému, kdo splňuje podmínku ukončeného středoškolského vzdělání a to vy s výučním listem splňujete.

Míša10.1. 2013, 12:29

Dobrý den,
kdy prosím Vás bude k dispozici nabídka kurzů pro letošní rok? Neplánujete prosím rozšířit nabídku kurzů např.o kurz obsluha sauny? Děkuji, hezký den.

 

Termíny kurzů a seminářů jsou zveřejňovány průběžně. Rekvalifikační kurz "Obsluha sauny" chceme zařadit v druhé půlce tohoto roku.

Anna8.1. 2013, 09:22

Dobrý den,chodím na střední školu zdravotnický asistent a potřebuji vědět zdali to bude stačit ta střední škola zakončená maturitou ? děkuji

 

Pokud se Váš dotaz týká požadavku na SŠ vzdělání u našich rekvalifikačních kurzů, pak ano. Vaše maturita je dostačující.

Vitouš Petr4.1. 2013, 18:52

Kde je možné absolvovat sanitárský kurs,jak dlouho trvá a s jakými finančními náklady musím počítat.
Je možné počítat s podporou úřadu práce?

 

Obraťte se na některou ze středních zdravotnických škol. Tam Vám poskytnou přesné informace.

Pavel Laš2.1. 2013, 00:04

Dobrý den , hledám rekvalifikační kurz na chem.laboranta, popřípadě farmaceutický laborant. Děkuji 773 918 132

 

Přehled o těchto rekvalifikačních programech Vám poskytně Ministerstvo zdravotnictví, které tyto kurzy zastřešuje.

Alena Urbanová30.12. 2012, 11:09

Dobrý den,nenašla jsem v dotazech odpověď,zda mohu absolvovat kurs CVIČITELE NORDIC W.,pokud mám jen výuční list.
Přeji pohodu a vnitřní spokojenost.
Alena

 

Výuční list je dostačujícím dokladem pro absolvování rekvalifikačního kurzu.

Leona Urbánková29.12. 2012, 19:01

Dobrý den, mám zájem o pořádání kurzů v oboru vedení účetnictví, popřípadě i mzdového účetnictví. Chci se zeptat co je potřeba splňovat pro pořádání takových kurzů a vydávání platného certifikátu o absolvování takového kurzu? Mám středoškolské vzdělání ekonomické - Obchodní akademii. Také mám praxi v oboru, vedení účetnictví na základě živnostenského oprávnění. Nevím zda je toto pro pořádýní takových kurzů s následným vystavováním certifikátů dostačující? Je možné odpověď poslat emailem? Předem děkuji

 

Požadavky na osobu, která chystá pořádání rekvalifikačních kurzů, je v gesci příslušných ministerstev, jež vydávají tyto akreditace. Je potřeba si patřičné podklady zjistit přímo na daném ministerstvu. 

marcela27.12. 2012, 10:39

dobrý den,provozuji nejméně 6 let praxi jako manikérka,nehtová modeláž-chtěla bych si rozšířit praxi o masáže...nevím zda mi k tomu stačí jenakred.kurzy na masérku již bez garanta..abych i toto mohla vykonávát,děkuji

 

Pro získání a provozování kvalifikace "masér" Vám stačí absolvovat akreditovaný kurz a splňovat zákonné požadavky(mimo jiné doklad o ukončeném SŠ vzdělání, což je i výuční list). Odborného garanta pak již nebudete potřebovat.

Petra22.12. 2012, 13:48

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda je možno si udělat kurz, když nemám ještě výuční list? děkuji moc za odpověd.

 

Rekvalifikační kurz si můžete udělat, ale "Osvědčení o rekvalifikaci" získáte až po doložení výučního listu.

Jana Drineikova21.12. 2012, 23:44

Dobrý den, chci poprosit o informaci, jsem vystudovana fyzioterapeutka ako Bc. a mela bych zajem pracovat v materske skole jako ucitel, stači jen pedagogicke minimum nebo potrebuju znova Bc. na učitela v skolce??dekuju za odpoved. preji pekny den

 

Domníváme se, že by Vám mělo stačit Vámi zmiňované pedagogické minimum.

vasyl19.12. 2012, 14:01

Dobry den mam dokoncene ucilisce z roku 1985 elektrikar stavebni maly proud 3-stupne,mesta Mukacevo UA,a ted se mi nabidla prace ale zadaji elektrikarsku vyhlasku-50.-4,5 co mam udelat a uznaji muj vyucovaci diplom.Dekuji za odpoved a preji hezky den V.Kasynec

 

Výuční list by Vám zaměstnavatel uznat mohl, ale proškolení na vyhlášku 50. butete muset absolvovat v příslušném školícím centru, které tuto zkoušku pořádá.

Míša6.12. 2012, 07:58

Dobrý den,chtěla jsem se prosím Vás zeptat, zda nabízíte, či budete nabízet rekv. kurz pedikůra. Děkuji, hezký den Míša

 

Bohužel nikoli, protože tento obor je mimo zaměření  našeho rekvalifikačního centra.

Lenka3.12. 2012, 18:29

Dobrý den, mám SEŠ s maturitou, ale už v roce 1982. Neměli jsme tam angličtinu a byla jsem v ID, tak jsem dlouho nepracovala. Nyní je potřeba v 90% k administrativní práci angličtina. Je možné přes úřad práce sehnat v prace rekvalifikační kurz k doplnění této dovednosti, která je nyní tolik požadovaná? Děkuji

 

Nabídka placených rekvalifikačních kurzů je v kompetenci příslušných úřadů práce, které by Vám měly poskytnout bližší informace. Obraťte se tedy na Váš ÚP.

Lucie2.12. 2012, 23:12

Zdravim,chtela bych se zeptat mam jen ZŠ a chtela bych jit studovat nejaky studijni obor zakonceny maturitni zkouskou,na ktere skole v ČR je mozne maturitu ziskat dalkove a v co nejkratsim terminu treba behem dvou az trech let;nejlepe nejaky ekonomicky obor...Dekuji mnohokrat...je mozne odpoved poslat emailem.

 

O žádném vzdělávacím zařízení, které by splňovalo Vaše představy dálkového zkráceného studia zakončeného maturitou nevíme.

Petra20.11. 2012, 19:06

Dobrý den.Mám kurz sportovní masáže a chtěla jsem se zeptat zda mohu pracovat v lázeňstvý a bude na mě dohlížet doktor.Nebo je nutné mít kurz s akreditací MŠMT?.Předem moc děkuji.

 

Ano, pokud máte kurz sportovních masáží, pak je určen pro oblast mimo zdravotnictví.

Pokud Vás zaměstnají jako masérku v nějakém lázeňském provozu, pak musíte mít tzv. garanta z řad lékařského personálu, například fyzioterapeutku, lékař není podmínkou. 

Kristyna18.11. 2012, 21:15

dobry den,chtela bych se zeptat,chci si udelat po novem roce rychlokurz na zdravotni sestru,tak me zajima na jak to je dlouho, kolik to stoji, dekuji

 

Rychlokurzy pro zdravotní sestry nepořádáme a ani o žádných nám není nic známo.

Vzdělávání zdravotnického personálu mají v kompetenci střední zdravotnické školy.

lenka14.11. 2012, 16:21

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,mám momentálně pozastavenou živnost na masaže. Drive jsem mela provozovnu ale ted bych chtela delat masaze u lidí doma. Je znovuobnovit zivnost bez provozovny?

 

Ano, lze. Neměl by to být žádný problém.

anonym11.11. 2012, 15:08

Dobry den,

rada bych se zeptala, kde muzu zjistit, zda plati ceske rekvalifikacni kurzy v zahranici, konkretne v Nemecku, ci kdybyste mi mohli poradit, jak je mozny tyto kurzy nechat uznat v zahranici. diky

 

Uznání rekvalifikačních kurzů je do určité míry individuelní záležitostí. Případ od případu a od zaměstnavatele, resp. příslušného živnostenského úřadu dané spolkové země.

Obecně platí vzájemné uznávání tohoto stupně vzdělání a odpovídá pravidlům zemí EU.

Několik našich absolventů našlo své uplatnění např. v Bavorsku.

 

 

 

Zuzana8.11. 2012, 15:35

Dobrý deň, chcem sa spýtať ako funguje založenie živnosti fyzioterapeuta, kedy je to možné? Ja som Bc. fyzioterapie a chcela by som sa tomu venovať sama prostredníctvom návštev v domácnosti

 

Děkujeme Vám za Váš dotaz. Živnostenský list pro daný obor podnikání Vám vystaví na příslušném Živnostenském úřadu, kde budete dokladovat své vzdělání v oboru.

Lenka7.11. 2012, 13:36

Jsem absolventka PedF Uk I.st. se zaměřením na TV ( ukončeno v r. 1986), mám v rámci studia splněného instruktora školního lyžování? Děkuji

 

Vzhledem k tomu, že neznáme rozsah absolvovaných kurzů a zkoušek, nemůžeme Vám prakticky odpovědět.

Pokud byste měla absolvované dva týdny lyžařského kurzu a závěrečnou zkoušku z lyžování, uvedenou v indexu, pak je velmi pravděpodobné, že jste kvalifikaci lyžařský instruktor získala. V opačném případě Vás čeká absolvování kvalifikačních doškolovacích kurzů, případně rekvalifikační kurz.

 

Šárka3.11. 2012, 17:23

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je nutné absolvovat rekvalifikační masážní kurz, když jsem všeobecná zdravotní sestra s maturitou? Chtěla bych si udělat živnost na různé masáže a někde jsem slyšela, že zdravotníci rekvalifikační kurz podstupovat nemusí. Co je na tom pravdy? Díky

  

K Vašemu dotazu musíme bohužel konstatovat, že i zdravotníci ( a to i lékaři ) pokud se chtějí věnovat masážím, musí absolvovat masérský kurz.
Přesný legislativní rámec Vám poskytnou na příslušném živnostenském úřadě.
 
Kamila2.11. 2012, 21:48

Dobry den,kde je mozne udelat si rekvalifikacni kurz-cukrarka? Jsem z Ostravska ale klidne budu i dojizedet,dekuji Kamila

 

Zkuste oslovit některé ze středních odborných učilišť ve Vašem okolí. Je velmi pravděpodobné, že takové kurzy otvírají.

martin1.11. 2012, 14:12

dobry den,
chtel bych se zeptat zda si muzu udelat pedagogicke minimum, kdyz nejsem vyucen, dekuji za odpoved predem
s pozdravem : martas

 

Domníváme se, že to možné není. Předpokladem by mělo být ukončené SŠ vzdělání.

Denisa1.11. 2012, 12:52

Dobry den.
Chtela by jsem se Vas zeptat... Chtela by jsem si otevrit masersky salon, ale nemohu si zaridit ZL. Je mozne mit spoluvlastnika salonu s tim, ze by bylo vse napsane na me a on by nemel zadne "hlavni" slovo. O vsem by jsem rozhodovala ja? A mohu masirovat pokud mam certifikaty na medovou, cokoladovou, havajskou masaz a ritual 5 elementu bez akreditovaneho maserskeho certifikatu? Kdo je garant? Dekuji. Nashledanou. R.

 

Provozovat a vlastnit masérský salon je možné, ale musíte mít tzv. garanta resp. odpovědnou osobu, která má odpovídající vzdělání, přinejmenším rekvalifikační masérský kurz. 

Poskytování masérských služeb za úplatu, tedy komerční masírování bez masérského kurzu je v rozporu se zákonem a mohlo by být postižitelné ze strany příslušného Živnostenského úřadu.

Robert30.10. 2012, 16:47

mám prosím 2 dotazy:
1) když jsem dobrovolně bez výdělku dělal 5let instruktora bojového umění kickbox pro neziskovou organizaci,která měla sportovní klub,je to dostatečná praxe pro získání živnostenského listu "poskytování tělovýchovných a sportovních služeb" oblast sebeobrany a bojová umění? Nebo musím absolvovat rekvalifikační kurz?

2) mohu dělat maséra ruk a krku na sucho ,kdy klient je normálně oblečen a nepoužívají se žádné emulze, pro zaměstnavatele,který má oprávnění na masáže,když já sám nemám rekvalifikační akreditační kurz rekondiční a sportovní masáže od MŠMT ČR,mám jen kurz bez akreditace?

 

Ad 1) praxe bez patřičného vzdělání vdaném oboru není dostčující pro získání živnostenského listu

Ad 2) masáž můžete po dohodě s klientem vykonat, ale nikoli za účelem výdělečné činnosti, vzhledem k tomu, že nemáte pro tuto oblast (masáže) odpovídající kvalifikační vzdělání

         v opačném případě se jedná o tresný čin nedovoleného podnikání

Nikola28.10. 2012, 21:09

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat. Musela jsem ukončit střední školu tudíž mám tedy jen ZŠ...Myslíte že je možné si udělat kurz na nehty,kosmetiku nebo masáže a pracovat na živnost ?? a postupem času si například otevřít svůj salon? předem vám děkuji za odpověd

 

Ano, je to možné. Např. naše vzdělávací zařízení pro příští rok připravuje program pro maséry, určený zájemcům pouze s ukončeným základním vzděláním.

Pavla19.10. 2012, 20:36

Dobrý den,může prosím masér mimo oblast zdravotnictví dělat Dornovu metodu pokud má certifikát a osvědčení o jejím absolvování?Děkuji za odpověď

 

Záleží na absolvovaném rozsahu proškolení z hlediska získaných znalostí a praktických dovedností. Obecně lze říci, že Dornova metoda stojí na hraně chiropraktických terapií a v případě zdravotního poškození klienta by se masér dostal do složité právní situace.

Honza16.10. 2012, 13:30

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda je možné udělat si výuční list např. na truhláře dálkově. Děkuji za odpověď.

 

Bohužel o takové možnosti nevíme. Doporučujeme se obrátit přímo na některou ze škol, která má tento učební obor v nabídce.

Jana3.10. 2012, 19:23

Dobrý večer, chci se zeptat,
zda platí slovenský rekvalifikační kurz
i na území ČR...
Tedy jestli po absolvování rekvalifikačního kurzu na Slovensku, si můžu udělat živnost na území ČR (a zda taky platí nákupní ceny i v CZ ... atd)
jedná se o rekvalifikační kurz nehtové modeláže . děkuji za odpověď!!!

 

Ověření a uznání Vámi absolvovaného rekvalifikačního kurzu je záležitostí MŠMT, resp. příslušného živnostenského úřadu, v případě vystavení živnostenského oprávnění.

Obecně se vzdělání vzájemně mezi Českou a Slovenskou republikou uznává.

Rudolf3.10. 2012, 07:50

Dobry den,chtel jsem se vas zeptat pred asi deviti lety jsem ukoncil studium obor automechanik.Mam jenom dva rocniky treti rocnik jsem neabsolvoval z rodinych problemu.Je mi 27 let a chtel bych si nejakym zpusobem dodelat skolu a tim ziskat vyucny list.Dekuji.

 

Ve Vašem případě je zřejmě nejvhodnějším řešením, kontaktovat některé ze středních odborných učilišť s Vaším oborem a zjistit, za jakých podmínek lze úspěšně dokončit studium.

Marcela29.9. 2012, 00:03

dobrý den,mám dotaz,můj muž jakožto celoživotní zápasník by rád pokračoval,ale jako fyzioterapeut pro děti v tělovýchově.Zdravou výživou a masážemi se zabýval již od mládí.Je pouze vyučen a rád by si udělal rekvalifikační kurz aby mohl oficiálně uplatnit své znalosti. Děkuji za odpověď

 

Středoškolské vzdělání, včetně vyučení s výučním listem je dostačující pro úspěšné absolvování rekvalifikačního kurzu pro maséry. Odbornost "Fyzioterapeut" se studuje pouze v rámci řádného studia, o žádném rekvalifikačním kurzu nevíme.

radka25.9. 2012, 23:49

Dobrý den lze certifikát s akreditací MŠMT považovat něco jako výučný list mám základní vzdělání dokončuji kurz cukrářky s tímto certifikátem budou mě pak na pracovištích brát jako bych měla výučný list .Děkuji za odpověd .R.

 

Z hlediska právního postavení v zaměstnání je "Osvědčení o rekvalifikaci" srovnatelné s výučním listem v daném oboru. Z pohledu zaměstanvatele a finančního ohodnocení jednotlivých zaměstnanců tomu tak vždy být nemusí.

Zuzka 24.9. 2012, 11:43

Zdravám mám dotaz, proplácí kurzy úřady práce i matkám na rodičovské dovolené ? nidke to nemohu najít děkuji

 

Ano, jsou programy, které umožňují rekvalifikaci matkám na mateřské dovolené, ale zpravidla v rámci nějakých programů spolufinancovaných z peněz grantů a fondů EU.

Je potřeba navštívit osobně příslušný úřad práce a dotazovat se cíleně na jejich nabídku.

Helena22.9. 2012, 22:00

Dobrý den, před 3 roky jsem absolvovala rekvalifikační kurz manikúra, pedikúra. Před půl rokem kurz na depilaci. Chtěla jsem se zeptat, co musím splnit, abych mohla pořádat rekvalifikační kurzy v oblasti manikúra, pedikúra. A co je potřeba k pořádání pouze zájmových kurzů, s předáním certifikátu o proškolení. Děkuji za odpověď.

 

Pro pořádání rekvalifikačních kurzů je potřeba splnit podmínky akreditace MŠMT ČR, což pro pořádání zájmových kurzů není nutné, protože absolventi v rámce těchto kurzů nemohou získat kvalifikační osvědčení, které by jim umožňovalo vykonávat danou činnost profesionálně.

květa22.9. 2012, 18:05

Pracuji v přímé péči s mentálně a tělesně postiženými.Je možné si udělat kurz na fyzioterapeuta?Mám SŠ vzdělání.Děkuji.

 

Bohužel o rekvalifikačních kurzech pro fyzioterapeuty nám není nic známo. Zpravidla se jedná o plnohodnotné vyšší odborné nebo bakalářské, resp. magisterské studijní programy.

Jitka19.9. 2012, 10:06

Chci jen říct všem co jim tu odpovídáte, že nelze získat osvědčení o rekvalifikaci a tudíž ani živnostenský list když nemají ukončené středoškolské vzdělání, že je to pěkná hloupost. Kurz absolvovat můžete akorát je rozsah hodin 2x delší - tudíž si musíte pouze najít vzdělávací zařízení, které vám tento kurz umožní. Nabízí to velice málo vzdělávacích zařízení vzhledem k časové a finančí nevýhodě, ALE NENÍ TO NEMOŽNÉ jak zde tvrdíte!

 

Děkujeme za upozornění, pokud je to tak, jak tvrdíte, že osvědčení o rekvalifikaci - "Masér pro sportovní a regenerační masáže", lze získat pouhým absolvováním dvojnásobného počtu vyučovacích hodin standardního rekvalifikačního programu, pak nám prosím zašlete kontakty na ta vzdělávací zařízení, která tyto kurzy pořádají. Rádi je budeme uvádět v odpovědích potenciálním zájemcům.

(pisatel dotazu - připomínky bohužel neuvedl žádný zpětný kontakt ani nám nezaslal odkaz na jím zmiňované vzdělávací zařízení)

 

Petr18.9. 2012, 18:53

Dobrý den chtěl jsem se poptat na pár nejasností...
Moje přítelkyně pracuje v restauraci, má maturitu (něco kolem webdesingu) bydlme spolu na bytě, ale peněz moc nemáme. Přítelkyně by chtěla si udělat rekvalifikační kurz reklamní fotografie ale ten stojí 40 000,-Kč na to bohužel nemáme. Někde jsem zaslechl že Sociálka proplácí nějaké procento když jí je do 26 let... nevíte něco o tom jak to přesněji je _? na internetu to nemohu nějak najít.. Předem děkuji

 

Rozhodnutí o tom, komu lze poskytnout příspěvek na rekvalifikaci, případně proplatit celý rekvalifikační program je na příslušném Úřadu práce, resp. prováděcích předpisech MPSV ČR, proto bude vhodnější obrátit se s Vaším dotazem přímo na tyto instituce.

13.9. 2012, 11:45

 MÁM ZÁJEM SI U VÁS NA ŠUMAVĚ UDĚLAT KURS MASÉRA, ALE MÁM DOTAZ -  NEMOHU NAJÍT VÝUČNÍ LIST , OBOR ELEKTRIKÁŘ, NAŠEL JSEM POUZE PRAC.

 SMLOUVU, KDE JSEM PRACOVAL JAKO OPERAČNÍ TECHNIK .

 STAČILO BY VÁM TO, NEBO TRVÁTE NA PŘRDLOŽENÍ  VÝUČ. LISTU.

 

 

Kurz lze absolvovat i bez prokázání ukončeného středoškolského vzdělání. Na konci kurzu Vám bude vystaveno potvrzení o jeho úspěšném absolvování.

Pokud byste měl zájem o získání živnostenského listu, je však potřeba doklad "Osvědčení o rekvalifikaci" a v takovém případě je nezbytné doložit maturitní vysvědčení nebo výuční list.

Proto bych si Vám dovolil doporučit, abyste si vyžádal kopii resp. Opis Vašeho Výučního listu, který se Vám bude jistě i v budoucnu hodit.

Tento doklad by Vám mělo vystavit vzdělávací zařízení, které jste absolvoval, nebo jeho nástupce, případně Vám bližší informace podá odbor školství v místě Vašeho bydliště.

Omlouváme se, ale doklady absolventů jsou archivovány a podléhají kontrole ze strany MŠMT ČR.

TEREZA12.9. 2012, 21:40

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Jsem hlášena na PÚ, mám SŠ a ráda bych dělala kurzy pro děti. Měly by se vesměs týkat výtvarných činností a popřípadě i nějaký ten výlet s dětmi za kulturou. Jaké je potřeba vzdělání, abych mohla vést takovéto kurzy plné dětí? Je možné, že by případné výdaje spojené se získáním potřebného vzdělání byly hrazeny ÚP? Mockrát děkuji za odpověď.

 

Vhodné nástavbové kurzy pro středoškoláky otvírají některé střední pedagogické školy, dále vyšší  a vysoké školy s pedagogickým zaměřením, kde je možné studovat jednak formou denního studia, tak dálkově - distanční programy. Obraťte se o radu na příslušný Úřad práce, kde Vám mohou nabídnout i programy, které jsou z jejich strany hrazeny.

Stěpánka7.9. 2012, 06:40

Dobrý den, mám jen základní vzdělání vyuční list nemám. Je možno si doplnit vzdelání s maturitou? Děkuji za odpověd.

 

Určitě to možné je, zkuste se poradit na některém ze školských úřadů, kde by Vám měli i doporučit nejvhodnější formu studia.

Nikola6.9. 2012, 10:52

Dobrý den,jsem vyučená kadeřnice a mam možnost delat nehtovou modelaž ale nemam na to certifikat.Nehtovou modelaž delám pro sve potřeby a znamé už čtvrtým rokem.Mohu to provozovat i bez certifikátu u znamé v kadeřnictví?
Děkuji a těším se na odpověd

 

Pokud nemáte příslušné vzdělání v daném oboru, pak byste tuto činnost neměla komerčně vykonávat, protože byste se dostala do střetu se zákonem o živnostenském podnikání.

Angelika5.9. 2012, 12:43

Dobrý den,jsem nevyučená.Chtěla bych se zeptat jestli existuje kurz Učitelka v mateřské škole.Děkuji Pouznarová

 

O žádném takovém kurzu, bohužel, nevíme. Pro výkon pedagogického povolání v mateřské školce je předpokladen středoškolské vzdělání.

Ladislava5.9. 2012, 08:45

Dobrý den, prosím, mám střední zemedělskou školu a nebytový prostor. Ráda bych tam vytvořila masérský salon a zaměstnala maséra. Potřebuji na to abych s ním mohla uzavřít pracovní smlouvu nějaké další vzdělání? Nerada bych prostor jen tak pronajímala.
Děkuji a těším se na Vaši odpověď

 

K uzavření zaměstnaneckého vztahu nepotřebujete žádné další vzdělání. Podmínkou zřízení a provozování masérské praxe je kvalifikace v oblasti těchto služeb - tedy masér.

Jiřina Kopejtková4.9. 2012, 14:00

Dobrý den, jsem lektorka Pole dance a chtěla bych začít vyučovat cvičení pro těhotné. Musím mít kromě certifikátu o absolvování kurzu pro instruktory cvičení pro těhotné ještě nějakou licenci? Pro Pole dance totiž není potřeba. Tak by mě zajímalo, zda bych si nemusela ještě udělat například nějakou rekvalifikaci na fitness trenéra.

Děkuji za odpověď

 

K jakému-koli komerčnímu provozování cvičitelské činnosti je potřeba mít příslušné odborné vzdělání, minimálně kvalifikační, resp. rekvalifikační kurz. V případě, že tuto činnost nevykonáváte za finanční úhradu, pak je nezbytná alespoň instruktorská licence, získaná na školení nebo seminářích příslušné vzdělávací instituce. V opačném případě se vystavujete riziku postihu.

Daniela Hnyková27.8. 2012, 17:24

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám ukončené střední vzdělání - ekonomická škola, ale chtěla bych pracovat, jako dětská sestra je nějaká možnost si udělat nějaký kurz? Jestli se mohu ještě zeptat na jednu otázku je nějaká Vyšší odbroná škola zdravotní kombinovaná, ale nepracuji ve zdravotnictví? Děkuji za odpovědi

 

Bohužel o žádné vyšší odborné škole s tímto zaměřením nevíme, ale to neznamená, že neexistuje. Zkuste se obrátit přímo na Ministerstvo zdravotnictví, v jehož kompetenci jsou všechny zdravotnické školy.

Frantisek Vystrcil11.8. 2012, 17:15

Dobry nen prosim Vas o pomoc a radu.Ja jsem obcan CR a moje pritelkyne je z Litvy.Zili jsme spolu sest let v Irsku a pracovaly.V Irsku jsme skoncili a rozhodli jsme se prastehovat se do CR Praha.Udelali jsme zakladni chybu z neznalosti zakona ,ze jsme nepozadaly v Irsku o podporu a nasledne prevedeni do CR. Nemame tady tedy narok ani na korunu .Mame v pronajmy byt na najemni smlouvu. Potrboval bych poradit s rekvalifikacnim kurzem cestiny pro moji pritelkyni pres urad prace v Praze 9 Hloubetine. Chtel bych pomoct moji holce se zaradit do ceske komunity a nevim jak postupovat.Je neco co by jsme mohli udelat? Ona musi do skoly na cestinu, ja ji nejsem schopny naucit. Slyseli jsme o cestine jako rekvalifikacnim kurzu pres UP s tim ze by mela narok na zivotni minimum.Protoze nas mesicni najem cini 12 500 a ja sam to nemam sanci vsechno utahnout sam. Oba mluvime angl.ale ona potrebuje take cestinu, kterou zatim nema. Dekujeme moc za jakoukoliv radu nebo doporuceni. tel.733411615

 

Obecně bych Vám doporučil zajistit si nejprve podporu v nezaměstnanosti v Irsku, tak jak zmiňujete a to i za cenu dočasného návratu zpět.
Následně by bylo dobré navštívit ÚP a nechat se zaregistrovat do seznamů "uchazečů o zaměstnání", tedy mezi ty, kteří hledají pracovní příležitost.
Zda by Vám měli podat i informace k jazykovým kurzům, pořádaným pro cizince na našem území.
Bohužel, více Vám nejsme schopni poradit, protože s těmito situacemi se nepotkáváme.
Petra9.8. 2012, 18:09

Dobry den,

Mam dokončené střední vzdělaní (rodinná škola se zaměřením na pedagogika a psychologii), TEFL certifikat, žiji v zahraničí a plánuji se vrátit zpět do Cech a dokončit si minimalni vzdělaní na vyučování anglického/německého jazyka v ramci dalkoveho studia. Jake je minimalni vzdělaní na vyučování jazyku? Děkuji Petra

 

Předpokladem je jednak patřičná jazyková úroveň cizího jazyka, ve Vašem případě certifikát TEFL a dále pedagogické vzdělání, jako předpoklad schopnosti výuky tohoto jazyka.

Bližší informace by Vám měla podat jaká-koli střední, vyšší nebo vysoká škola pedagogického zaměření. Ve Vašem případě by bylo nejoptimálnější studium na Pedagogické fakultě některé z univerzit.

Petra1.8. 2012, 08:55

Dobrý den,mám nedodělanou pedagogickou školu,kurz sanitáře a 5 let praxe ve stomatologické ordinaci.Ráda bych si udělala rekv.kurzy pedikérský,manikérský,kosmetický a masáže lávovými kameny.Garanta mám již zajištěného.Byl by problém s vydáním ŽL a pracovat sama na sebe?

 

     Dle našeho názoru, bohužel nesplňujete podmínky pro vystavení Živnostenského listu pouze na základě absolvování rekvalifikačního kurzu. Ten předpokládá ukončené středoškolské vzdělání buď maturitou nebo výučním listem.
Eva25.7. 2012, 08:23

Dobrý den,

hledám dálkové studium - obor fyfioterapeut a nemohu nic najít. Je možné vůbec tento obor studovat dálkově?

Děkuji

 

Pokuď je nám známo, tak tato možnost v současné době neexistuje.
Studium fyzioterapie je otevřeno jednak jako SŠ, vyšší odborné a nebo VŠ v bakalářském a následně magisterském stupni.
IVANA LOUDOVA21.7. 2012, 19:43

dobrý den,je možné u Vás absolvovat kurz klasicke a olejove thajske masaže tak abych mohla 1.9.12 nastoupit do práce? Pokud ano potřebovala bych znat cenu kurzu včetně zaverecne zkoušky.děkuji za odpoved

 

Rekvalifikační kurz sportovní masáže, který je v nejbližší době otevřen a který by Vám umožnil získání kvalifikace do 1.9. 2012, je "Intenzivní pobytový" s místem konání na Kubově Huti na Šumavě, od soboty 19.8. do soboty 1.9.2012.

Cena kurzu je 9.800,- Kč včetně zajištění ubytování ZDARMA v našem objektu.

Více na www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/kurz.php?id=25 

Vendula18.7. 2012, 19:34

dobrý den chci se zeptat co všechno potřebuji k tomu aby jsem mohla provozovat nehtovou modelaž,když nejsem ničím vyučená a mám pouze vzdělání základní školy? předem děkuji za odpověď.

 

Je potřeba si dodělat výuční list v nějakém oboru, blízkém Vaší představě a případně následně absolvovat příslušný rekvalifikační kurz.

Veronika Klímová10.7. 2012, 12:46

Dobrý den,
existuje prosím u Vás nějaký kurz fyzioterapeut s osvědčením. Kdy a kolik stojí.
Děkuji

 
Žádný kurz "fyzioterapeut" neexistuje, alespoň o něm nevíme. Na tuto profesi je potřeba studovat buď SŠ nebo VŠ.
Zřizovatelé těchto škol mají akreditaci MŠMT ČR nebo Ministerstva zdravotnictví. Obraťte se se svým dotazem na ně.
Bara Brezovska9.7. 2012, 18:42

Dobry den, chtela bych se zeptat zda si muze clovek udelat rekvalifikacni kurz na kadernici, kdyz ma jen vychozenou zakladni skolu. Moc dekuji Brezovska

 

Tuto otázku Vám neumíme zodpovědět, ale zkuste se se svým dotazem obrátit přímo na Ministerstvo školství. Tam by měli mít přehled o akreditovaných kurzech.

Lenka29.6. 2012, 18:38

Dobrý den,
na ÚP mi bylo sděleno, že v současnosti již ÚP rekvalifikační kurzy samy nemají v nabídce, ale uchazeč si sám kurz vybere, vyplní žádost a dá ho ke schválení. V tomto ohledu prosím o info, zda v případě schválení je propláceno i dopravné na kurz a placena podpora po dobu rekvalifikace. Děkuji předem za odpověď.

 

Nepíšete o jaký kurz máte zájem a obecné podmínky proplácení náhrad a podpory v nezaměstnanosti jsou v kompetenci příslušného ÚP.
Proto doporučujeme s těmito obecnými dotazy oslovit Vám příslušný úřad práce.
Zuzka29.6. 2012, 12:25

Dobrý den, chtěla bych si udělat rekvalifikaci na cvičitele NW. Není mi jasné, zda je nutné absolvovat kurzy oba - na Šumavě i v Praze, či pouze jen jeden. Pokud je pro získání potřebného osvědčení nutné absolvovat oba kurzy - jaká je cena takového kurzu? Platí se jednou 9700,- Kč či dvakrát. Děkuji za odpověď.

 

Rekvalifiakční kurz Instruktor-cvičitel Nordic Walkingu je modulový kurz s celkovou hodinovou dotací 150 vyučovacích hodin. Výuku lze absolvovat buď formou víkendových seminářů, které zpravidla probíhají v Praze a nebo tyto semináře zkombinovat s týdenním pobytovým kurzem, který pořádáme na Šumavě. Varianta 1. 6x víkend v Praze + obhajoba absolventské práce, nebo týdenní kurz + 3x víkend v Praze s absolvováním obhajoby Absolventské práce. (Obhajobu práce lze realizovat jak v Praze, tak na Šumavě). Frekventant si může tedy sám zvolit, jaká varianta mu lépe vyhovuje. Celková cena kurzu je 9.700,- Kč, bez ohledu na variantu, kterou si zvolí.

Jaroslav27.6. 2012, 12:54

Dobrý den, mám zájem o rekvalifikační kurz v oboru elektro - vyhláška 50, ale na úřadu práce mi řekli, že o žádném neví. Existuje něco takového? (Praxi mám)

 

Bohužel, toto není náš obor, odpověď také neznáme. Děkujeme za pochopení.

Martina4.6. 2012, 20:15

Dobry den ,dostala jsem nabidku ucit v materske skolce , ale nejsem vyucena a ani nevim jaka skola je potreba ci by byl postacujici nejaky rekvalifikacni kurz .Mam stredni social.a 10mesicu praxe asistent pedagog.dekuji za odpoved.

 

Ve Vašem případě se obraťte na některou z pedagogických škol, kde by Vám mohli doporučit vhodnou nástavbu - v případě, že máte maturitu, tedy ukončené SŠ vzdělání.
Martina18.5. 2012, 14:44

Dobry den,som slovenka zijuca v Prahe.Chcela by som absolvovat nejaky akreditovany kurz v oblasti zdratovnictva(mam stredu zdravotnicku skolu v odbore zdr.asistent.)Platil by mi aj na Slovensku?Dakujem

 

Naše rekvalifikační zařízení pořádá kurzy pro sportovní maséry akreditované Ministerstvem školství ČR. Tyto kurzy by měly být podle mezistátní dohody akceptovány i na Slovensku.

Miroslav Masopust15.5. 2012, 12:28

Dobrý den,
je možné mít rekvalifikační kurs zdarma,když mám exekuci na plat?
Děkuji.

 

Obraťte se, prosím, na příslušný úřad práce.

Lucie Urmannová14.5. 2012, 22:26

dobrý den chtěla jsem se zeptat zda si můžu udělat kurz sanitářky i když mám jen základní vzdělání?děkuji

 

Obraťte se se svým dotazem na Ministerstvo zdravotnictví. 

Iveta Hladíková28.4. 2012, 13:46

Dobrý den, ráda bych si udělala kurz Nordic Wolking a pak v místě bydliště jej pořádala. Získám nějaké osvědčení?
Děkuji Iveta, okr.Mladá Boleslav

 

Děkujeme Vám az Váš dotaz ohledně rekvalifikačních kurzů pro cvičitele Nordic Walkingu.
Absolventi získají "Osvědčení o rekvalifikaci - Cvičitel Nordic Walkingu", která je opravňuje k samostatné cvičitelské činnosti a získání živnostenského oprávnění v daném oboru.
Kurzy probíhají modulově, jednak formou víkendových seminářů - viz: www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/kurz.php?id=2
s možností kombinace s týdenní pobytovou částí, pořádanou na Šumavě viz: www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/kurz.php?id=41 .
tereza ben brahim12.4. 2012, 18:43

Dobrý den, jsem těhotná a slyšela jsem,že jsou pro nás kurzy zdarma.jak to je?

 

Bohužel, o takových kurzech nám není nic známo.

Nikola 10.4. 2012, 23:43

Dobrý den,jsem nevyučená a chtěla bych si udělat kurz gelových nehtů..můžu si po absolvování kurzů založit živnost? děkuji za odpověď

 

S Vaším dotazem se musíte obrátit přímo na dané rekvalifikační zařízení, kde Vám tuto možnost nabídly.

Dušan Hrabái5.4. 2012, 11:47

jsem vyučen kuchař - číšník, v únoru jsem si udělal průkaz strojníka na pásová rypadla. Mám nárok na proplacení tohoto kursu jako rekvalafikace zpětně?

 

S tímto dotazem se obraťte na Vám příslušný Úřad práce, kde by Vám měli poskytnout přesné informace.

Pavel VINTR3.4. 2012, 09:19

Zdravím,mám maturitu z SPŠDopravní a chci získat výuční list na automechamika. Pavel
 

 

Tato možnost existuje. Obraťte se na Vámi vybrané SOU, kde by Vám měli dát přesné informace k podmínkám výuky. 

Zuza2.4. 2012, 09:09

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, chci si udělat kurz zumby a abych mohla provádět zumbu na ŽL, musí mi dělat někdo garanta. Tak jsem se chtěla zeptat, co má garant za povinnosti a jestli je za něco zodpovědný a jak celá věc probíhá. Děkuji

 

Záleží, jaký kurz Zumby si chcete udělat, respektive v jakém zařízení. Pokud existuje kvalifikační kurz "Cvičitel Zumby" s akreditací programu od MŠMT ČR (Ministerstva školství ... České republiky), pak garanta nebudete potřebovat. Pokud je kurz bez této akreditace, pak Vaším garantem musí být někdo s patřičným vzděláním, nejlépe z Fakulty tělesné výchovy a sportu UK nebo podobně zaměřené vysoké školy. Garant dohlíží na Vaší činnost a ručí za Vaší práci. Dohled garanta býval v rozsahu jednoho až tří let.

Jarmila19.3. 2012, 12:16

Dobrý den,mám stř.pedag.školu s maturitou obor vychovatelství a chtěla bych hrát po Mš a Zš manáskové divadlo,nebo předvádět nějaký program pro děti.Jaké je k tomu potřeba živn.oprávnění a mám vůbec dostat.kvalifikaci ho získat?Popřípadě existuje nějaký kurz? Moc děkuji za odpověd.Jarmila

 

Domníváme se, že Váš záměr lze realizovat s Vaším stávajícím vzděláním nižšího pedagogického zaměření, ale přesné informace by Vám měl poskytnout příslušný Živnostenský úřad.

Jana Blovská13.3. 2012, 20:18

Chtěla bych si postěžovat, když už to jinak nejde , bolestí brečím doslova řvu , ale bohužel jiná pomoc není než čekat. Jsem po dvouch operací páteře a v poslední době mě začala bolet páteř krční bolest střílí do celé ruky a už začínají přestávat cit i prsty na ruce. Byla jsem v nemocnici v Mostě kde mě dávaly infuze , silné tablety na bolest, ale výsledek se nedostavil, propustili mě domů s politováním , že mě nemohli pomoct jak si představovali zaplatila jsem 1.300kč a doma budu čekat do 19.4.2012 na magnetickou resonanci , která mě bude provedena v Ustí nad Labem. Pořád se nadává na minulou dobu , ale ani jednou se mě nestalo , abych čekala v bolestech 5 neděl na rengen , kdo mě odpoví která doba byla lepší jestli tahle nebo ta minulá. Rozhodně okamžitě se mnou něco dělali a to zadarmo i když je to k pláči je to zároven k smíchu. Takhle jsme dopadli , že jsme celý život poctivě pracovali dobře nám tak.

 

Ve Vašem případě doporučujeme vyhled pomoc fyzioterapeuta, případně i alternativní léčbu.

Monika6.3. 2012, 09:35

Dobrý den,přihlasila jsem se na kurz Pracovníka v sociálních službách,jsem vyučena ošetřovatelkou(3letý obor)cca8let praxe.Přemýšlím o vykonávání ošetřovatelství...na živ.list.Nemám práci ,jsem v ČID,ale potenc.zákazníky mám.Je nějaký kurz,který by mi pomohl v oboru podnikání,a toho jak začít?Díky Monika

 

Doporučujeme Vám, obrátit se na příslušný Úřad práce a zajímat se o možnost uplatnění jako OSVČ, tedy na živnostenský list. V řadě krajů existují podpůrné programy z grantů EU, které jsou tímto směrem přímo cíleny.

Monika5.3. 2012, 23:12

DObrý den, mám zajem o kurz zubní instrumentářka a nebo pitevní laborant. Kde můžu zjistit kde všude se tyto kurzy dělají v ČR?

 

Přesný přehled o akreditovaných kurzech v těchto oborech mají na Ministerstvu zdravotnictví ČR. Obraťte se na příslušný referát. Pokud byste zde neuspěla, zkuste Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Petr4.3. 2012, 20:26

Dobrý den. Mohu po absolvování kurzu Cvičitel nordic Walkingu vydávat osvědčení, že dotyčný člověk u mě absolvoval kurz nodic walkingu? Mohu na základě této kvalifikace uspořádat instruktorský kurz nordic walking, např. pro zaměstance fit centra? Uzná jim to zaměstavatel?Děkuji za odpověď.

 

Na základě kvalifikace Cvičitel Nordic Walkingu můžete pořádat kurzy pro laickou veřejnost. Odborné kurzy mohou pořádat pouze školící centra s příslušnou akreditací MŠMT ČR (Ministerstvo školství ... České Republiky).

Mirka21.2. 2012, 18:39

dobrý den,chtěla bych se zeptat jesli se da dodělat škola na maséra dalkově,když mám jen masérský kurz MZ,

 

O této možnosti - studium distanční formou - nám není nic známo, ale zkuste se obrátit přímo na danou střední školu pro maséry.

Lenka17.2. 2012, 18:47

Dobry den,zajimalo by me,zda pro nezdravotnicky personal pracuji na pozici pecovatelky existuje nejaky kurz nebo neco v ramci rehabilitacnich cviceni( fyzioterapeut)nebo je nutna specialni skola.Vim,ze existuji ruzne typy kurzu na masaze.Dekuji za odpoved.Lenka

 

Ano, ve Vašem případě je zřejmě jedinou možností absolvovat kurz pro maséry, nejlépe s akreditací MZ ČR (Ministrstva zdravotnictví).

Aneta13.2. 2012, 17:08

 

Dobry den,chci se zeptat.Mam nakou nadeji na pracovni misto kdyz budu mit jen nejaky kurz a jinak jen ZŠ? Studovala jsem Streni skolu ,ale nechala jsem toho .dekuji za odpoved. Anet

 

Na získání pracovní pozice - pracovního uplatnění je vždy šance, ale je potřeba vždy vycházet ze svých možností a znalostí v daném oboru. Určitě nelze mít přehnaná očekávání a ambice.

Sabča10.2. 2012, 15:05

Dobrý den, chtěla bych si udělat rekvalifikační kurz kosmetičky a poté pracovat na živnost. Má otázka je taková: Když si udělám rekvalifikační kurz, ve kterém je obsaženo např. depilace, péče o pleˇˇt, zákaldní líčení atd., musím si později platit rekvalifikační kurz například na dekorativní líčení, masáže obličeje a krku nebo mi postačí kurz, který je zakončen certifikátem? Děkuji za odpoved

 

Doporučujeme Vám vybrat si hned na začátku patřičný rekvalifikační program, kde jsou zahrnuty ve výuce všechny Vámi zmiňované činnosti. Jednotlivé nabídky kurzů se mohou lišit právě s ohledem na rozsah osnov a tím i cenou. Kvalita není nikdy zadarmo

Lucie Laurynová10.2. 2012, 12:49

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na rekvalifikační kurz na dětskou sestru.Mám ukončené studium jako diplomovaná porodní asistentka v roce 2005.Předem děkuji a přeji hezký den.Laurynová

 

Bohužel, vzdělávání zdravotnického personálu je plně v kompetenci Ministerstva zdravotnictví, které rozhoduje o těchto rekvalifikačních programech. Doporučujeme Vám, obrátit se přímo na MZ ČR.

jarus8.2. 2012, 20:13

Dobry den, jsem lekarka, a chtela bych se zeptat, jestli potrebuji nejaky rekvalifikacni kurz v pripade, ze uvazuji o otevreni kosmetickeho salonu, kde bych poskytovala kosmeticke osetreni a lymfodrenaze.dekuji, jarus

 

Domníváme se, že ano a to i přesto, že máte VŠ vzdělání medicínského směru. Nicméně by pro Vás neměl být žádný problém rekvalifikaci ve Vámi uváděných oborech získat.

Michaela6.2. 2012, 21:10

Dobrý den, mám otázku, jsem 18letá, skoro 19 letá dívka, ale mám jen základní vzdělání, neboť jsem studium střední školy musela z rodinných důvodů ukončit. Je možné si i přesto, udělat u vás rekvalifikační masérský kurz a potom pracovat v nějakém masérském salonu, nebo i na to potřebuji střední školu, či učnák? Děkuji za odpověď Míša

 

Rekvalifikační kurz je možné u nás absolvovat a to i přesto, že nemáte ukončené středoškolské vzdělání. Po jeho úspěšném zakončení ovšem neobdržíte "Osvědčení o rekvalifikaci", ale pouze potvrzení o úspěšném absolvování.

lucie4.2. 2012, 14:53

dobrý den jsem z českých budějovic ... mám kosmetický salon, chtěla bych vyučovat kurzy, možná i mšmt? nebo neakreditované, kam se mám obrátit a kde se poptat? dekuji

 

Obraťte se se svým dotazem přímo na MŠMT ČR.

jarus2.2. 2012, 19:39

dobry den, jsem lekarka a chtela bych si otevrit vlastni kosmeticky salon a poskytovat ksometicke sluzby, jestli je nutno mit rekvalifikacni kurz v teto oblasti.diky, j.

 

Domníváme se, že určitě a to přesto, že máte vysokoškolstvé vzdělání v oboru medicíny.

Natalie30.1. 2012, 22:27

Dobrý den, prosím o radu ohledně získání akreditace pro masérské kurzy. Vím, že to spadá pod MŠMT, ale nenašla jsem tam dostatek informací. Zajímalo by mne jaké všechny podmínky je potřeba splnit. Zároveň pokud by jste znali nějaké vhodné odkazy/osoby jenž by mohli poradit. Děkuji

 

Doporučujeme osobní návštěvu MŠMT ČR.

Soňa30.1. 2012, 12:15

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co potřebuji k provádění kurzů zumby. Chtěla bych mít svůj vlastní program a své vlastní hodiny zumby, kde by chodily zumbit ostatní zumbařky. Co k takovému provozování potřebuji? Děkuji, Soňa

 

    K tomu, abyste mohla vést cvičení zumby potřebujete mít za prvé kvalifikaci Instruktora nebo lépe cvičitele Zumby a pak samozřejmě kvalitní lekce Zumby v nějakém fitku, kam za Vámi budou zájemci o cvičení chodit. Z legislativního hlediska Vás buď musí zastřešit nějaká organizace nebo si musíte zřídit živnostenský list na tělovýchovnou činnost.
Dagmar28.1. 2012, 20:41

Dobrý den, mám maturitu na OA a chtěla bych si udělat rekvalifikační kurz na kadeřnici. Můj dotaz je, zda mám po získání certifikátu stejná práva a podmínky získání pracovního místa, jako absolvent učeliště a zda se na mě nadále pohlíží jako na člověka vzdělaného v oboru co se týče získání živnostenského oprávnění v kadeřnických službách. Děkuji

 

Ano, ze zákona je rekvalifikace plnohodnotnou kvalifikací v daném oboru. Realita je ovšem taková, že v praxi vždy záleží na tom, co opravdu uchazeč v daném oboru umí a zvládá.

 

Michaela25.1. 2012, 19:36

Dobrý den, mám dotaz ohledně rekvalifikačních kurzů přes úřady práce.Úřad práce platí celou částku za kurzy, nebo jen jení část???Nevíte někdo jak to je??Děkuji za Vaší odpověď.

 

Podle současné úpravy by měl mít příslušný Úřad práce možnost proplatit celý rekvalifikační kurz, v případě, že se jedná o nejvýhodnější nabídku v rámci výběrového řízení a nebo pouze část, do výše jež je právě cenou této nejvýhodnější nabídky. Více Vám ovšem sdělí na vašem místněpříslušném ÚP.
 
Žaneta Láterová25.1. 2012, 17:00

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou potřebuji rekvalifikaci, pokud chci pracovat v mateřské školce, nebo školní družině.Pokud ovšem stačí, jen rekvalifikační kurz po maturitě. Děkuji za odpověď.

 

Ve Vašem případě by se mělo jednat spíš než o rekvalifikaci o nástavbové studium na některé Pedagogické fakultě. Obraťte se na některou z nich.

katka22.1. 2012, 22:50

Dobry den, chtela jsem se zeptat jak si otevrit maserky salon v recku,jake jsou podminky, mimo umeni jazyka a certifikatu dekuji

 

Obraťte se přímo na řecké velvyslanectví, kde by Vám tento dotaz měl být zodpovězen prostřednictvím oddělení obchodního rady.

Ivana18.1. 2012, 23:01

Dobý den, mám dotaz chtěla bych si udělat manikérský kurz, ale nemám žádné dokončené studium,pouze základní školu. Je možné i přes toto si kurz udělat? Děkuji

 

Bohužel o takové možnosti nevíme, ale to ještě neznamená, že takové kurzy některá rekvalifikační zařízení nenabízejí.

Zdeněk Tomášek18.1. 2012, 18:44

Dobrý den chtěl bych vědět jaké podmínky jsou udělat si instruktora na cyklotábor pro nepedagoga a jaké jsou pro učitele s pedagogickou fakultou. Děkuji Z.Tomášek

 

Absolvent pedagogické fakulty by měl mít dostatečnou kvalifikaci k pedagogické činnosti instruktora, resp. vedoucího na takovémto cyklotáboře, pokud se nejedná např. o specializovaný cyklotábor pro dospělé.

Radka Mašková17.1. 2012, 10:35

Dobrý den, mám vystudované gymnázium a obchodní akademii ( střední odborné vzdělání s maturitou . Chtěla jsem se zeptat, zda existují rekvalifikační kursy pro zdravotní sestru.

 

Obraťte se na Ministerstvo zdravotnictví ČR, do jehož kompetencí spadá i vzdělávání v oblasti zdravotnictví.

Dr. Zdenek Matejka9.1. 2012, 06:44

Vazeny pane magistre, prave jsem se prihlasil do Vaseho kurzu, ale pocitac mne zaradil do soucasneho programu, ktery zacal 7.ledna 2012.
Muzeme prosim posunout mou prihlsku do dalsiho behu?

Vas s uctou,
Dr. Zdenek Matejka
724 529 705

 

Bohužel do systému nemůžeme zasahovat, Vaší přihlášku lze pouze zrušit, z toho důvodu je potřeba se znovu přihlásit a před odesláním přihlášky dopúoručujeme si zkontrolovat správný termín zahájení kurzu.

David 3.1. 2012, 14:18

Dobrý den,Je mi 32 a jsem v inv.důchodu a nejsem vyučený a chtěl bych to změnit,je možné si udělat nějakou školu(dálkově)abych výuční list získal,poradíte mi? děkuji

 

Bohužel o takové možnosti nevíme, ale je možné, že některá z organizací, která se zaměřuje na podporu občanů se zdravotním postižením, takový program má ve své nabídce.

Zkuste hledat tímto směrem.

Karel11.12. 2011, 22:39

Dobrý den. Mám zájem účastnit se kurzu "Masér pro sportovní rekondiční masáže" jsem ročník 1952 a mám vyučný list v oboru zedník ptám se splňuji podmínku středoškolského vzdělání.Děkuji za odpověď

 

V rámci našeho rekvalifikačního centra je SOU vzdělání s dokladem "Výuční list" považováno za dostačující, pro možnost absolvovat vzdělávací program "Sportovní masér" .

michaela1.12. 2011, 20:45

dobry den,potrebuji zjistit jestly musim mit garanta na rok po absolvovani kadernickeho kurzu dekui

 

Ve Vašem případě záleží jaký rozsah měl Vámi absolvovaný rekvalifikační program. Přesnou informaci Vám podá příslušný živnostenský úřad.

Zuzana26.11. 2011, 00:33

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu zažádat o proplacení rekvalifikačního kurzu "Instruktor lyžování C" na pracovním úřadě, kde jsem zaregistrovaná. Vlastním licenci na výuku na snowboardu a s licencí na lyže bych mohla dostat celosezónní práci.

 

Dobrý den,

žádost o proplacení kurzu si můžete podat, ale mělo by se jednat o kurz s kvalifikačním rozsahem pro získání vlastního živnostenského oprávnění, nejlépe pro "Cvičitele lyžování" s akreditací MŠMT ČR.

Štefan1.11. 2011, 21:37

chtěl bych vědět jaké je časové období mezi kurzi od pracovního úřadu.Po jaké dobje se třeba můžu přihlásit na jinej když se mi naskytne lepší možnost

 

Tuto otázku Vám nejlépe zodpoví příslušný úřad práce, kde jste registrován, protože tato pravidla si nastavují regiony podle svých potřeb a možností.

Lenka Mišáková27.10. 2011, 16:32

Dobrý den,
mám dotaz ohledně rekvalifikačního kurzu kadeřnice, jestli někdo pořádá kurzy v odpoledních nebo večerních hodinách? Děkuji.

 

Obraťe se přímo na zařízení, která nabízejí rekvalifikační programy určené pro kadeřnice.

Eva Krizova26.10. 2011, 22:27

Dobry Den ,
rada bych se zeptala jake vzdelani potrebuji na to abych mohla oficialne byt prekladatelkou anglictiny do cestiny a opacne.dekuji

 

Nejčastěji se požaduje státní zkouška z cizího jazyka a ukončené SŠ vzdělání. Optimální je samozřejmě příslušné VŠ vzdělání zaměřené na tlumočnictví a překladatelství, které poskytuje například Filozofická fakulta UK Praha, ale i další vysoké školy u nás.

Michaela20.10. 2011, 13:14

Dobrý den,
před 12 lety jsem si dělala rekvalifikační kurz-pedikůra. Bohužel mi byl odcizen a já ted nemám žádný "papír", že jsem rekvalifikaci udělala. Firma, kde jsem osvědčení dostala se přestěhovala a já nevím kam. Je možné se nějak k mému osvědčení dostat? děkuji

 

k Vašemu dotazu je možné uvést pouze dvě možnosti obnovení ztraceného osvědčení.
1) dohledat firmu přes její název v obchodním rejstříku
2) v případě, že firma jako subjekt již neexistuje a vy jste se na základě jejího "Osvědčení" registrovala na příslušném živnostenském úřadě, pak tento by měl mít kopii Vašeho "Osvědčení"
V případě, že ani jedna varianta neplatí, pak Vám zřejmě nezbývá než si rekvalifikační kurz udělat znovu a nebo najít původní "Osvědčení".
 
Zuzana Veverková19.10. 2011, 09:27

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné získat nějakou dotaci na vzdělávání soukromé osoby. Pracuji jako asistentka, ale mo mě láká mzdové účetnictví. Ráda bych získala uplatnění právě v tomto oboru. Děkuji.

 

Možnost proplacení rekvalifikačního kurzu pro mzdové účetní ze strany úřadů práce existuje, pouze je potřeba získat konkrétní podmínky na místně příslušném ÚP.

Doporučujeme navštívit Váš úřad práce.

Jiřina Chárová19.10. 2011, 09:14

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda jako absolent vysoké školy pedagogické s aprobací tělesná výchova /1986-1991/ mám kvalifikaci instruktora lyžování / kurz lyžování jsem absolvovala samozřejmě na VŠ.Děkuji.

 

Kvalifikace "Instruktor lyžování - C" resp. instruktor školního lyžování by Vám měla být na základě VŠ diplomu přiznána.

Silvie15.10. 2011, 13:32

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jaká je vaše nabídka kursů( mimo masérského). Jsem absolventkou dvou SŠ humanitního směru a nemohu sehnat už více než rok žádnou práci. Měla bych zájem o nějakou odbornost, které je možné využít ve zdravotnických zařízeních (vodoléčba, laserová terapie atd.)
Děkuji.

 

V rámci Vašich představ nabízíme rekvalifokační kurz pro Cvičitele Nordic Walkingu, který je zaměřen na rekondici a rehabilitaci.

Šárka9.10. 2011, 15:34

dobrý den, mám dotaz:
1/ jaký je rozdíl mezi Cvičitelem lyžování a Instruktorem lyžování?
2/zvažuji rekvalifik. kurz MASÉR: jaký je rozdíl v uplatnění mezi Masérem pro sport. masáže a kurzem Masér získ. pod MZ?
Děkuji za odpověď

 

Odpověď:

1) cvičitel lyžování je kvalifikace opravňující k samostatnému působení, tedy i k založení vlastní lyžařské školy, což kvalifikace Instruktor neumožňuje.

Instruktor vede výuku, ale vždy v rámci nějaké instituce, která je garantem.

2) rozsah uplatnění je v oblasti zdravotnických zařízení, kde absolvent masérského kurzu s akreditací MZ získává statut nižšího zdravotnického zaměstnance. 

V reálu se však uplatnění ani odměňování příliš neliší.

Zuzana8.10. 2011, 12:59

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je možné absolvovat masérský kurz hot stones i když nemám střední školu a žádný jiný kurz masérství.Děkuji

 

Ano, tento seminář můžete absolvovat, bez nutnosti dokladovat SŠ vzdělání.

Madla16.9. 2011, 09:03

Dobrý den,
když si udělám rekvalifikační kurz o 150 hod., mohu si pak hned založit živnost nebo musím mít ještě nějaké hodiny praxe? A je certifikát platný v celé EU?

 

Po úspěšném zakončení našeho rekvalifikačního kurzu máte možnost ihned zažádat o vystavení Živnostenského listu a zahájit podníkání bez nutnosti odborného garanta nebo další praxe pod odborným dohledem.

jitkahavlickova15.9. 2011, 11:51

kurz na ošetřovatelku mam velki zajem to dělat nejsem viučena ti oborem mam jen pulku ročniku prvni ho tak si ji chci dodělat uvas třba i toun ptaksi tel je namě 737644712 mohli biste mi zasvolat třeba hned jak si to přečtete moc vam děkuji s pozdravem jitka havličkova

 
            Děkujeme Vám za Váš zájem, ale je nám líto že nepatříte do skupiny vhodných uchazečů. Naše rekvalifikační kurzy jsou určeny pouze zájemcům, kteří mají ukončené středoškolské vzdělání. Tedy maturitní vysvědčení nebo výuční list.
 
irina12.9. 2011, 22:03

Dobry den!jsem absolvovala kurz rekordicni massaz ale ja to na Ukrajine,muze to byt platny to osvedceni tady v Cechax? dekuji

 

O uznatelnosti dosaženého vzdělání, tzv. nostrifikaci, ve Vašem případě rekvalifikace masér, rozhoduje vždy příslušné ministerstvo, tedy buď Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR nebo Ministerstvo zdravotnictví ČR. Je potřeba se obrátit na příslušný odbor.

Jana12.9. 2011, 07:55

Zdravím , mám dotaz zda mohu použít několik certifikátů k otevření živnosti maséra a nebo je striktně nařízen uřadem pouze rekvalifikační kurz.Vlastně skoro u všech masáží je základ stejný-klasika co se týče zad a šíje,jen technika hmatů je jiná.Certifikáty vydá pouze akreditovaná škola ,tak usuzuji ,že by i uřad měl toto vzít v potaz.Děkuji za odpověď.Jana

 

Pro získání rekvalifikace masér je potřeba absolvovat základní rekvalifikační kurz, jehož nástavbou jsou pak další semináře a kurzy, které zmiňujete. Pouze osvědčení z tohoto kurzu Vám dává možnost získat živnostenské oprávnění k masérské praxi.

Lenka5.9. 2011, 10:55

Dobrý den, prosím poraďte, jaký kurz si musím udělat, když chci pracovat jako soc. pracovnice v azylovém domě pro matky a děti. Kurz "Pracovník v soc. službách" je rozdělen na - přímá obsluha, pečovatel, výchovná nepedagog.činnost a osobní asistent. Nechci vzhledem k občasným a letitým potížím s klouby a páteří pracovat v přímé obsluze a tam taková práce ani není třeba. Musím absolvovat tento kurz, nebo je možno vybrat jiný z nabídky, který souvisí s činností v tomto domově. Kurz je podmínkou. Díky Hana

  
      Ve Vašem případě byste se měla především informovat u vedení azylového domu, kterou kvalifikaci od Vás budou upřednostňovat. Následně si zvolíte svojí odbornost.
Romča29.8. 2011, 11:58

Dobry den ,chtela bych se zeptat budu si delat ted reklafikačni kurz na sanitařku od uřadu prace a chtěla bych se zeptat jak dlouho kurz trva ,a slyšela sem že osoba ktera dela kurz tak dostane ješte penize .predem dekuji za odpoved

 

Tyto informace Vám poskytne příslušný úřad práce.

Magda Vašulková4.8. 2011, 09:55

Dobrý den,jsem zdravotní sestra.Zajímám se o hydrocol terapii. Ráda bych se zeptala jaký kurz nebo jakou formu vzdělání mám absolvovat abych tuto činnost mohla vykonávat. Děkuji.

Tuto činnost můžete samostatně, bez odborného dohledu vykonávat se vzděláním fyzioterapeut, případně, pokud Vás odborně ( s příslušným certifikátem) zaškolí prodávající, máte možnost pracovat i s Vaším stávajícím vzděláním - zdravotní sestra - nejlépe s dosaženým stupněm vzdělání - Bc.

Další možností je absolvovat rekvalifikační masérský kurz - viz. nabídka našeho rekvalifikačního centra. 

 

Eva Kopecká28.6. 2011, 11:32

Dobrý den, chtěla bych se u Vás účastnit kurzu a ráda bych zeptala, zda certifikát z Hot Stones lze uplatnit při provozování další masérské praxe. Děkuji

 

Ano, naše odborné semináře mají celostátní platnost a jejich oprávnění se vztahuje vždy k některému z rekvalifikačních programů u nichž je vydáváno "Osvědčení o rekvalifikaci".

Soňa Holečková22.6. 2011, 20:55

Dobrý den,jsem na mateřské dovolené a studuji čtvrtým rokem stř.ped.školu v Praze. Ráda bych se přihlásila na masérský kurs-masér pro sportovní a rekondiční masáže, ale mám dvě malé děti a vyhovoval by mi individuální program, je to u Vás možné?  Děkuji moc.

 

Možnost využít individuelní studijní program je u nás možné. Frekventant dochází do lekcí v době, která mu vyhovuje. S ohledem na své časové možnosti si vytvoří svůj individuelní studijní plán. Předpokladem je, že absolvuje výuku v plném rozsahu osnov.

Valeriánová2.6. 2011, 12:51

Dobrý den,
moje maminka má masérskou praxi. Chtěla by ještě absolvovat rekvalifikační kurs fyzioterapeuta nebo chiropraktika. Můžete poradit? Děkuji Vám.

 

Bohužel Vás asi nepotěšíme, ale Vámi uváděné obory lze studovat pouze v denním studiu na SŠ nebo na VŠ v bakalářském, případně magisterském programu.

O jiných variantách nám není nic známo.

Jiří Mach24.5. 2011, 18:57

Dobrý den přátelé,já se moc omlouvám,že jsem nenapsal dříve,proto se hrozne stydím.Chtěl bych hrozně moc poděkovat za maserský kurz,který jsem absolovoval ve vašem školícím středisku.Kurz byl opravdu skvělý.Touto cestou ještě jednou děkuji.Každý kdo chce dělat maserský kurz,tak doporučuji Majdu a Jiřího Bartošíkovi.Ještě jednou děkuji,Jirka

Kateřina24.5. 2011, 11:41

Dobrý den,
ráda bych vystudovala obor fyzioterapeut jelikož bych se chtěla věnovat hipoterapii ale nikde na internetu jsem nenašla školu která by tento obor vyučovala,můžete mi prosím poradit na jaké škole je možné tento obor studovat.Předem děkuji

 

V současné době Vámi uváděné obory lze studovat v denním studiu na SŠ nebo na VŠ v bakalářském, případně magisterském programu. V tomto programu se obor fyzioterapie  vyučuje jednak na pražské FTVS UK, nebo na některých lékařských fakultách a to i mimo Prahu. Například v Hradci Králové nebo v Olomouci a v Brně. 

Barbora Tretina17.5. 2011, 17:39

Dobry den, vystudovala jsem "clinical massage therapy" v USA, mam i praxi u chiropractor. Je nejaky zpusob jak by mi moje vzdelani bylo uznano v CR? Studium bylo zhruba 800 hodin.
Predem dekuji za odpoved.
 

 

Vaše vzdělání v USA by mělo být "nostrifikováno", tedy uznáno příslušným státním úřadem, což je ve Vašem případě, buď Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy nebo Ministerstvo zdravotnictví. S ohledem na Vaše uplatnění ve zdravotnictví, bychom Vám doporučovali obrátit se na MZ ČR.

Michala12.4. 2011, 09:50

Dobrý den,
chtěla bych se přihlásit na kurz Masér - pro sportvoní masáže, ale už předem vím, že jeden den se nebudu moci zúčastnit. Bude mi ten den chybět? Popřípadě je možné si ten den nahradit v jiný den? Děkuji.

 

Absence, která nepřekročí 10% z celkového času výuky, tj. 1,5 dne, omlouváme a není problém v úspěšném dokončení kurzu. V případě, že Vaše absence by měla mít větší rozsah, tak doporučujeme individuelní studijní program, který Vám umožní rozložení docházky do více termínů kurzů.

Libuše9.4. 2011, 22:25

Dobrý den. Cchi se zeptat zda máte ještě volné místo na kurz-Kosmetická masáž obličeje a dekoltu dne 17.4.2011. Děkuji s pozdravem Líba. K

 

Na tento termín jsou ještě volná místa. Máte tedy možnost se přihlásit přes webové rozhraní: www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/formular.php?kurz=32
jana3.4. 2011, 12:14

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda se rekvalifikačního kurzu mohu zúčastnit s jakýmkoliv středoškolským vzděláním?děkuji za odpověď

 

Ano, je však toto vzdělání doložit buď maturitním vysvědčením nebo výučním listem.

Čarná26.3. 2011, 17:56

Dobrý den,chci se zeptat.Pokud si delší dobu nemohu najít práci a mám udělané kurzy 3 z toho 1 kadeřnictví od úřadu práce.Mám nárok na dotaci na začátek podnikání?Co k tomu potřebuji,a jaké jsou podmínky.Děkuji

 

Podmínky podpory začínajícím OSVČ se liší podle jednotlivých lokalit, jinak to má nastavené například ÚP v Lounech a jinak ÚP v Praze. Je potřeba se informovat na příslušném úřadu práce, kam spadáte svým trvalým bydlištěm.

jan20.3. 2011, 16:54

Dobrý den, mam zajem o rekvalifikacni kurz maser.. Zajíma me rozdil mezi sportovnim a rekondicnim maserem s pusobnosti MIMO zdravotnictví a maserem pusobici v oblasti Zdravotnictví..
Cim se ziskane cetifikaty lisi...plus omezení v budoucim podnikani ci praxi.pro koho je jaky kurz vhodny...
Nikde se mi tato informace nepodarila nalezt.. proto predem dekuji za odpoved. J.K.

 

K Vašemu dotazu lze stručně odpovědět, že sportovní a rekondiční maséři mohou provozovat samostatnou činnost pouze mimo zdravotnická zařízení a jejich vzdělání není kvalifikováno jako vzdělání zdravotnické. To neznamená, že by bylo vyloučeno, aby pracovali ve zdravotnickém zařízení jako maséři.

Podstata rozdílu je v hloubce nutných znalostí z anatomie a fyziologie člověka a z rozsahu používaných masážních technik.
Hodinová dotace rekvalifikačního kurzu pro sportovní maséry je 150 hodin a tyto kurzy mají akreditaci Ministersva školství, zatímco u masérských kurzů pro působnost ve zdravotnictví je v rozsahu cca 400 až 500 hodin a akreditovány jsou Ministerstvem zdravotnictví.
Kozíková14.3. 2011, 15:09

Dobrý den mám dotaz snad mě poradíte mám tříletou rodinnou školu chtěla bych si dodělat maturitu ale nevím kde a jak když tyto školy jsou již zrušeny. Děkuji mo za radu Kozíková

 

Ve Vašem případě je potřeba se obrátit na některý ze školských úřadů, kde Vám poskytnou veškeré potřebné informace s ohledem na Vámi poskytnuté doklady o dosaženém vzdělání.

Helena10.3. 2011, 14:01

Dobrý den,dočetla jsem se,že si mohu u Vás udšlat rekvalifikační kurz na maséra.Školu budu mít dokončenou tento rok.Jen mě zajímá jesti mohu zatím pracovat doma,nebo někde pod firmou než získám živnostenský list.Děkuji za odpověd.

 
Vaše uplatnění v době před obdržením Osvědčení o rekvalifikaci a tedy před možností zažádat o vystavení živnostenského listu je v neoficiální pozici.
Tedy bez možnosti být za činnost maséra oficiálně finančně odměňován. V opačném případě byste se vystavovala možným postihům za nedovolené podnikání.
O možnosti být zaměstnána regulérně firmou na pozici maséra je též obtížné spekulovat. 
Jana7.3. 2011, 16:16

Dobry den mam dotaz mam rekvalifikačni kurz všeobecneho sanytaře a pracovnika v socialnich službach a chtela bych si udelat kurz masersky ale nemam vyučni list lze si tedy kurz udelat. Dekuji za odpoved

 
Děkujeme Vám za Váš dotaz. Pokud máte úspěšně absolvovaný rekvalifikační kurz "Sanitář", pak je podle našeho mínění možné absolvovat úspěšně i kurz "Sportovní masér".
milena27.2. 2011, 17:31

dobry den, mam vystudovanou fyzioterapii a tudiz titul bc.,..momentalne se zivim jako instruktorka zumby a chtela bych ziskat zivnostensky list. kurz zumby neni rekvalifikacni,nevite jestli ziskam zivnostak diky memu vzdelani? docetla jsem se, ze ho mohou dostat ty, co maji vysokou skolu zamerenou na telovychovu a nejsem si uplne jista jestli do toho spada i obor fyzioterapie.predem diky za odpoved

 

Ve Vašem případě máte několik možností. Tou první je zjistit si informaci o možnosti vystavení živnostenského listu přímo na příslušném živnostenském úřadu. Budou po Vás chtít doklad o dosaženém vzdělání, na jehož základě budou rozhodovat. V případě, že Vaše specializace není spojena přímo s cvičitelskou činností, máte možnost získat rekvalifikaci cvičitele v jiné sportovní disciplíně, na základě níž Vám pak bude vystaven živnostenský list na cvičitelskou činnost, pod nějž pak lze "schovat" Vaši Zumbu.

Jaroslava Čechová28.1. 2011, 13:48

Dobrý den, jak může moje kamarádka trvale žijící v BRD uplatnit středoškolské vzdělání s maturitou, když její maturitní vysvědčení je psané v češtině a nikdy ho při hledání práce nepoužila. Jakým způsobem má postupovat. Pracovala celou dobu jako pomocná síla a nyní má zdravotní potíže a potřebuje si najít nějakou lehčí práci a to, že má středoškolské vzdělání by ji mohlo určitě ulehčit život. Děkuji za pomoc. Čechová

 

Pro uznání českého (československého) dokladu o vzdělání je potřeba získat překlad do úředního jazyku příslušné země od překladatele s úřední akterditací příslušného státu.
Následně si lze zažádat na ministerstvu školství, případně jiném pověřeném, o tzv. "nostrifikaci" neboli uznání tohoto vzdělání pro danou zemi.
V některých případech stačí zaměstnavatelům pouze úředně ověřený překlad originálu.
Jitka 26.1. 2011, 17:45

Dobry den, rada bych si otevrela studio s patentovanym pristrojem LPG, ktery spada do endermologie. Jde o neinvazivni, mechanickou masaz tela nebo obliceje, provadenou hlavicemi. Pristroj hlida veskere kroky pracovnika. Bylo mi receno, ze potrebuji mit kurz kosmeticky ac potrebuji jen velmi zakladni vedomosti co se tyce pleti. Prodejce pristroje provadi dukladne nekolikadenni proskoleni a predava certifikat k pristroji. Potrebovala bych znat Vas nazor, zda by mi stacil Seminar - kosmeticka masaz obliceje a dekoltu pro ziskani zivnostenskeho listu. Dekuji za odpoved.

 

Seminář, který je jednodenní Vám stačit zřejmě nebude. Pro obsluhu těchto přístrojů je potřeba absolvovat buď rekvalifikační kurz pro kosmetičky nebo pro maséry.

Lada Koutoučová4.1. 2011, 20:46

Dobrý den, chtěla bych uveřejnit že nejlepší masérský kurz než u tady bych nikde nenašla. S panem Bartošíkem jako učitelem kurz neměl chybu a všude doporučuju. A teším se na novou spolupráci .

 

Děkujeme za pochvalu :-))

VALERIA 31.12. 2010, 18:55

JA BYCH SE POTREBOVALA ZEPTAT JESTLI SE DA U VAS DODELAT MATURITA DALKOVE MAM VZDELANI 3 ROCNY OBOR MASER BEZ MATURITI VOPRED DEKUJI ZA ODPOVED

 

V rámci rekvalifikačního vzdělávání v našem centru lze pouze doplnit své původní vzdělání o další kvalifikaci. Dokončení úplného středoškolského vzdělání je možné pouze na některé ze středních nebo učňovských škol. 

kateřina18.10. 2010, 18:04

dobrý den chtěla jsem se zeptat kde se dá naučit nebo v jaké škole se učí obor fyzioterapeut ráda bych se mu věnovala

 

Možnost studia v oboru fyzioterapie je jednak na FTVS UK v Praze, více na www.ftvs.cuni.cz/katedry/fyzioter/studium.php,

případně na dalších fakultách UK (lékařské fakulty) nebo například na UP v Olomouci.

Více informací získáte na netu - stačí zadat heslo: studium fyzioterapie

Simona24.9. 2010, 11:43

Dobry den,

Muze te me rict kde v Praze se da studovat ITEC massage kurz?
Dekuji
Simona

V České republice ani v sousedních zemích není systém ITEC akreditován. Nejbližší možnost studia je v Maďarsku v Budapešti.

 

Gabriela18.9. 2010, 09:10

Nerozumím vypsání kurzu pro tento podzim 2010 pro lektor Nordic Walking. V přihlášce je k výběru celkem 5 termínů -znamená to, že mohu začít např. až 20. listopadu? Jak dlouho poté potom kurz trvá a ve které víkendové termíny? Děkuji za odpověď. Gabriela

Kurz pro cvičitele Nordic Walkingu je modulovým programem, do kterého můžete vstoupit ve kterém-koli termínu, tedy i 20. listopadu. Následující možnosti pokračování jsou jednak formou víkendových seminářů, nebo formou týdeního pobytového kurzu na Šumavě. Termíny jsou průběžně vyvěšovány na našem webu.

Renata9.9. 2010, 13:53

Dobrý den,
základní masérský rekvalifikační kurs mám již od roku 1994 u jiné masérské školy a u vás jsem přihlášená na nadstavbové kursy masáže lávovými kameny a Dornově metodě s Breussovou masáží,které jsou certifikované. Je možné od vás obdržet certifikát v českém i v anglickém jazyce? Uvažuji i o práci v zahraničí. Děkuji Renata

 

Děkujeme Vám za Váš zájem o naše vzdělávací programy. Vystavení certifikátu v cizím jazyce je nožné, ale je zpoplatněno částkou 200,- Kč u seminářů a rekvalifikačních kurzů 500,-Kč.

Eva25.8. 2010, 10:10

Dobrý den
Chtěla jsem se zeptat,jestli nemusim mít rekvalifikační kurz na medovou masáž..Moc mě to zajímá.Děkuji za odpověd Eva

Předpokladem pro provádění medové detoxikační masáže, případně jiné masážní techniky je jednak absolvování příslušného semináře nebo kurzu, ale hlavně absolvování základního masérského vzdělání, buď formou příslušné odborné střední školy, nebo rekvalifikačního masérského kurzu. To je prvotní podmínka.

Vlasta25.7. 2010, 12:54

Dobrý den, odeslala jsem si prihlášku na kurz terapie páteře . ale zarazil mě zdravotní stav.Pokud mám problémy se zády a nemám 100% ohybnost tak kurz není pro mne vhodný? Dekuji

Požadavek na dobrý zdravotní stav účastníků je dán obecně pravidly pro kontraindikace masáží a terapií. Tedy v tom smyslu, že každý z účastníků se cítí v pořádku a takové kondici, že je schopen daný kurz nebo seminář absolvovat v plném rozsahu. V žádném případě by se v dané době neměl léčit antibiotiky nebo antivirotiky, neměl by být v danou dobu v ošetření lékaře s nějakou akutní záležitostí, případně se léčit z nějakého zranění atd.

Alena23.7. 2010, 16:13

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsou ještě volná místa v intenzivním pobytovém masérském kurzu v termínu od 14. nebo 28.8.Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

 

Dobrý den,

místa v intenzivním pobytovém masérském kurzu v termínu od 14. nebo 28.8.jsou ještě volná. Máte stále možnost se přihlásit.

Romana14.7. 2010, 23:27

Měla bych zájem o individuální kurz maserský během měsíce červenec a srpen, pokud by to bylo možné.Následně živnostenký list a provoz centra s přístroji typu US2A...je to reálné?Děkuji Romana V.

 

Provoz Centra je v letních měsících omezen, ale zkuste kontaktovat naší lektorku na telefonu 777 265 430.

MARCELA 14.7. 2010, 15:43

DOBRY DEN,RADA BYCH SI UDĚLALA MASERSKY KURZ,BEZ ZDRAVOTNICTVÍ,JAKÉ JSOU K TOMU PODKLADY,ZAJÍMAJÍ MĚ PŘEDEVŠÍM ZKOUŠKY CO TO OBNÁŠÍ.DĚKUJI

 

Tento kurz je určen zájemcům s ukončeným středoškolským vzděláním, čímž se dnes má na mysli už i výuční list.
Kurzy pořádáme jednak standardní třítýdenní, které poběží od začátku podzimního semestru (začátek října 2010), jednak intenzivní patnáctidenní pobytové, jež se konají přes prázdniny až do půlky září a nebo máme individuelní studijní program, kde je docházka upravena podle možností frekventanta.
Všechny kurzy mají totožnou náplň: masérskou praxi, základy anatomie člověka, psychologie, marketing, zdravověda a první pomoc. Celkový časový rozsah je 152 vyučovacích hodin.
Zkoušky jsou formou písemného testu, ústního přezkoušení a praktické masáže.
Absolventi obdrží na závěr Osvědčení o rekvalifikaci maséra pro sportovní masáže, na jehož základě si mohou zřídit vlastní živnostenské oprávnění - živnostenský list a sami podnikat v tomto oboru.
 
 
Míša6.7. 2010, 23:51

Dobrý den, chtěla byh se zeptat, zda s certifikátem instruktor na lyže, můžu učit, ikdyž nejsem zaměstnaná u žádné ski school a jestli ne, tak jestli si můžu u vás udělat cvičitele a jaké jsou pro to podmínky(mám na mysli třeba odučené hodiny).

 

S certifikátem "Instruktor lyžování" samostaně vést výuku nelze, ale máte možnost učit například v rámci školních lyžařských zájezdů a nebo se nechat zaměstnat v nějaké lyžařské škole. V případě Vašeho zájmu o rekvalifikační kurz "Cvičitel lyžování" v našem rekvalifikačním centru jsou stanoveny následující podmínky:

-velmi dobrá úroveň lyžařských dovedností

-středoškolské vzdělání (dostačuje výuční list)

-věk nad 18 let

-absolvování pobytového kurzu v rozsahu 15 dnů spojeného se stáží v naší lyžařské škole na Šumavě

-úspěšné zakončení kurzu složením předepsaných zkoušek z teorie a praxe

Následně získáte "Osvědčení o rekvalifikaci Cvičitel lyžování" a budete mít možnost si s tímto osvědčením zažádat o Živnostenský list, se kterým lze samostatně podnikat v tomto oboru, tedy vyučovat lyžování. 

Michaela20.6. 2010, 17:40

Dobrý den,
zajímalo by mne, zda učitel tělocviku (FTVS UK) je automaticky také instruktor lyžování a pokud ano, zda je instruktorem na neomezenou dobu nebo musí procházet rekvalifikací. Děkuji za odpověď.

 

Obecně by mělo platit, že absolventi FTVS UK, pokud mají absolvované kurzy lyžování na katedře Sportu a pobytu v přírodě v plném rozsahu, získávají kvalifikaci "Lyžařský instruktor". V případě, že absolvují specializaci Lyžování, pak by jim měl být přiznán statut Cvičitele nebo Trenéra lyžování. Následně by měli po pěti letech procházet doškolovacími kurzy, aby si prodloužili svojí kvalifikaci. Nicméně, doporučuji Vám, obrátit se na příslušnou katedru FTVS UK a informovat se přímo tam. Případně na studijním odddělení fakulty.

 

Dagmar20.6. 2010, 12:38

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jestli ten,kdo má vystudovanou střední školu s maturitou v oboru rehabilitační pracovník(fyzioterapeut)může pracovat bez odborného dohledu. Předem děkuji

 

Problematiku Vašeho dotazu upravují směrnice MZ ČR, které přesně stanovují požadavky na fyzioterapeutické pracovníky a podmínky jejich zodpovědnosti. K samostatnému výkonu bez odborného dohledu je potřeba určitá doba praxe nebo absolvování VŠ vzdělání v oboru fyzioterapeut. Pro získání přesné odpovědi Vám doporučuji se obrátit přímo na Unii fyzioterapeutů ČR. kONTAKT - unify-cr@unify-cr.cz

Maruš14.6. 2010, 18:58

Dobrý den,
chtěla bych se zepta. Měla bych zájem studovat dalkově fysioterapeut nebo rehab.pracovnik. Mam ukončenou středni skolu s maturitou.Existuje nejaka škola? Děkuji předem za odpověď.
 

 

Váš dotaz bohužel nedokážeme uspokojivě zodpovědět, týká se totiž odborných vyšších a vysokých škol, na něž se budete muset s tímto dotazem obrátit přímo, viz. FTVS UK a další.
Renata Ručková21.5. 2010, 11:12

Dobrý den chtěla bych se zeptat? Jestli by bylo možné si dodělat kurz fizioterapeuta nebo rehabilitační kurz. Když mám ukončený kurk osobního asistenta s přímou obslužnou péčí. Co je k tomu potřeba a kde by se mohli kurzy konat? Jsem z okresu Svitavy děkuji za odpovědˇ.

 
Velice nás to mrzí, ale na Váš dotaz bohužel neznáme odpověď. Pokud můžeme doporučit, obraťte se přímo na ministerstvo školství nebo zdravotnictví.
Naše rekvalifikační centrum školí maséry a cvičitele.
Milada Pšurná12.5. 2010, 08:33

Dobrý den,
měla bych zájem absolvovat některé vaše semináře. Musím mít základní znalosti o energetických dráhách,anatomii,apod..Jsem úplný laik.
Děkuji za odpověď.Milada

 
K Vašemu dotazu není zcela jednoduché odpovědět, protože záleží s jakým cílem chcete tyto semináře absolvovat.
Samozřejmě je pro Vás přínosnější, pokud již nějaké základní znalosti spojené s prací maséra máte.
Ale obecně lze říci, že jejich neznalost nikterak nebrání v účasti na těchto seminářích.
Klára6.5. 2010, 13:56

Dobrý den,
mám dotaz ohledně medové masáže. Pokud budu tuto masáž vykonávat v praxi, zda je na ní nutné mít certifikát nebo ne.
Děkuji.

Pokud se zabýváte masážemi výdělečně a máte v úmyslu začlenit i tuto masáž do své nabídky, pak se předpokládá, že budete mít pro tuto masáž osvědčení o absolvování příslušného vzdělání.

Jana23.4. 2010, 09:59

Dobrý den,
studovala jsem na SZŠ 2letý obor ošetřovatelka ukončený závěrečnou zkouškou s papírem osvědčení o závěrečné zkoušce. Můžu absolovat masérský kurz? Děkuji Jana

Omlouváme se, ale z Vašeho dotazu není jasné, zda lze typ Vašeho vzdělání považovat za ukončené středoškolské, tedy alespoň na úrovni výučního listu. Doporučujeme se s tímto dotazem obrátit na školský odbor ve Vašem bydlišti.

Burdová13.4. 2010, 11:51

Dobrý den zajímalo by mě, zda jsou vaše kurzy ohodnoceny kredity v systému Celoživotního vzdělávání.Děkuji za odpověď.

Nikoli, naše programy kreditní ohodnocení nemají.

Alena Brito Roubalová12.4. 2010, 22:17

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké jsou podmínky k získání ŽL v oboru masáží, kromě absolvování kurzu, je potřeba nějaká praxe? Děkuji velice za odpověď, s pozdravem Alena Brito R.

K vystavení živnostenského listu, tedy vydání oprávnění k výkonu masérských služeb Vám v současné době stačí "Osvědčení" o absolvování rekvalifikačníhi programu pro maséry. Praxe ani odborný garant se již nevyžaduje.

Kateřina7.4. 2010, 18:14

Dobrý den, chci se zeptat co potřebuji na první zahajovací den Masérského kurzu - intenzivní 15ti denní a jak dlouho trvá (úvodní seminář).

 

První den je zahájení a seznámení s nápní celého rekvalifikačního programu a obdržíte studijní materiály. Budete potřebovat přezůvky, bílé pracovní oblečení, dva ručníky nebo osušky. Trvání výuky je zpravidla do 16:00 hodin.
Kateřina7.4. 2010, 08:30

Dobrý den,

chci se zeptat, co potřebuji konkrétně na zahajovací seminář masérského kurzu. Na první den.
Díky

 
První den je zahájení a seznámení s nápní celého rekvalifikačního programu a obdržíte studijní materiály. Budete potřebovat přezůvky, bílé pracovní oblečení, dva ručníky nebo osušky. Trvání výuky je zpravidla do 16:00 hodin.
katka28.3. 2010, 15:53

Dobry den,rada bych se zeptala jestli je mozne studovat dalkove obor rehabilitacni pracovnik a kde?Moc dekuji za odpoved

 

Bohužel Vám nemůžeme dát na Váš dotaz uspokojivou odpověď, o žádném dálkovém studiu oboru fyzioterapeut nevíme. Doporučujeme se obrátit přímo na ministerstvo školství nebo zdravotnictví.

Martina23.1. 2010, 14:07

Dobrý den,

chci se zeptat v kolik hodin odhadem končí víkendové semináře. Máte uvedný jen začátek - v 10 hod. Moc děkuji

Semináře končí zpravidla mezi 15:00 h a 16:00 h. Záleží na počtu účastníků a jak jim to jde "od ruky".

 

Lucie14.1. 2010, 14:01

Hezký den, mám kurz pro sportovní a regenerační masáže. Chci si přivydělat jako cestovní masér.Je potřeba mít živn.list?A jaké podmínky musím splňovat?Děkuji za odpověď.

 

    Děkujeme za Váš dotaz ohledně rekvalifikačních masérských kurzů, které jsou základním předpokladem pro kvalifikovanou profesionální činnost maséra. Pokud se rozhodnete podnikat, pak je podmínkou i vlastní živnostenské oprávnění, které Vám bude vystaveno, mimo jiné i na základě Osvědčení o absolvování rekvalifikačního kurzu.
Pro zápis do rekvalifikačního kurzu masérů musíte mít absolvované středoškolské vzdělání zakončené maturitou nebo alespoň výučním listem. Dále dobrý zdravotní stav a chuť se učit nové věci.
Katka4.12. 2009, 14:03

Hezký den, jsem diplomovaný fyzioterapeut a momentálně jsem na rodičovské dovolené a chci si přivydělávat masážemi na živnostenský list. Stačí mi doklad o vystudování nebo musím mít rekvalifikační kurz? Děkuji

 

Podle dosaženého vzdělání - máte-li ukončené SŠ vzdělání s maturitou s uvedením daného oboru na maturitním vysvědčení, pak by Vám měl příslušný ŽÚ toto vzdělání uznat a živnostenský list vydat.
Stávají se však i případy, že toto vzdělání není uznáno jako dostačující a pak by Vám nezbylo, než si dodělat rekvalifikační kurz pro sportovní maséry.
Doufám, že to nebude Váš případ a živnostenský úřad Vám bez problémů živnostenské oprávnění vystaví.
Držíme palce.
Veronika3.12. 2009, 16:45

Dobry den.Chci se Vás zeptat s rekvalifikačním kurzem maser sportovní a bankováni.Mám čanci si najít práci v lázenských městech? nebo mám si udělat více kurzů ohledně masíží ?
Děkuji moc.

 

Děkujeme Vám za Váš zájem o kurz sportovní a regenerační masáže. Ohledně uplatnění masérů v lázeňských městech Vám určitě více řeknou v příslušných zařízeních lázeňských komplexů, hotelů fitnessech a relaxcentrech. Nicméně naše zkušenost je taková, že dobře masírující masér si práci najde vždy a to i v zahraničí. Máme vícero absolventů, kteří pracují například v hotelových centrech v Řecku, na Kypru, ve Španělsku nebo na zaoceánských výletních lodích. Více viz.: www.rekvalifikace-kurzy.cz/aktuality.php - nabídka práce.
 

 

Ivča29.10. 2009, 19:14

Dobrý den, přečetla jsem si, že radíte paní v 6.měsíci těhotenství, že by neměla vůbec navštěvovat masérský kurz. Jak je tomu v začátku těhotenství? Jsem na začátku, cca 5.týden. Je pro mě reálné kurz absolvovat? Děkuji za odpověď. I.B.

 

Dobrý den,
děkujeme Vám za Váš dotaz. Osobně bych Vám v současné době absolvování masérského kurzu příliš nedoporučoval. V těhotenství je organizmus ženy poměrně citlivý a masáže, které by mohly být prováděny neodborně a bez zkušeností, nejsou vhodné.
S přátelským pozdravem za RVC
Jiří Bartošík
Simona Baranová 11.10. 2009, 17:50

Dobrý den .Ráda bych se v budoucno stala fyzioterapeutem ,ale mám dotaz. chtěla jsem se zeptat jestli před vysokoškolským studiem potřebuji nějaké konkretní středoškolské studium nebo to není vůbec podstatné předem děkuji za váš čas a odpověď

 

Ke studiu v oboru Fyzioterapie máte možnost přistoupit již na střední zdravotnické škole, se zaměřením  na VŠ, je pak optimální opět buď střední zdravotnická škola nebo gymnázium, ale obecně je to dnes jedno, rozhodují přijímací zkoušky  a SŠ ukončené maturitou.

Jana Matternová7.10. 2009, 09:19

Dobrý den,jsem vyučená prodavačka a měla bych zájem udělat si rekvalifikaci na ošetřovatelku.Ale nikde jsem nenašla kde probíhá.Děkuji.

 

Bohužel k této otázce Vám nejsme schopni podat uspokojivou odpověď.

Informujte se na úřadu práce.

Tomáš5.10. 2009, 03:09

Dobrý den, rád bych absolvoval kurz pro sportovní a rekondiční masáže, bohužel nemám ukončené středoškolské vzdělání, chodil jsem rok a půl na zdravotnickou školu obor zdravotnický asistent, mám vysvědčení pouze z prváku. Studium jsem musel z rodinných důvodů přerušit. Mohu se zůčastnit kurzu u Vás a jaké doklady tedy budou potřeba?? Díky za odpověď

 

Našeho kurzu pro maséry se můžete zúčastnit, ale předpokladem pro vystavení "Osvědčení o rekvalifiakci" je nutné ukončené středoškolské vzdělání, za něž je dnes možné považovat i výuční list. Doporučujeme Vám ještě se informovat na úřadu práce.

Zdeňka 18.9. 2009, 12:53

Dobrý den jsem nevyučena a ráda bych se vyučila prodavačkou.Mám několik rekv.kurzů ale to je na uplatnění málo.Zajímalo by mě kde a jak se dá vyučit,jak dlouho to trvá a kolik to stojí.Předem moc děkuji Zdeňka.

 

Zkuste se obrátit na některé střední odborné učiliště, které má program - prodavač/ka, tam by Vám měli poradit. Ideální by pro Vás asi byl večerní studijní program pro studium při zaměstnání.

Pavlína8.9. 2009, 21:55

Dobrý den, ráda bych sem se zeptala na rozvrh výuky a zda pořádáte i večerní či víkendové kurzy... Děkuji Chadimová

 

Výuku pořádáme v pracovní dny od 9:00 do 17:00 hodin. Večerní ani víkendové kurzy nepořádáme. Můžeme Vám však nabídnout
tzv. Individuelní studijní program, kdy docházíte do standardních kurzů v době, která Vám vyhovuje.
 

Tomáš 17.8. 2009, 18:37

Dobrý den,
absolovoval jsem základný kurz sportovní a regenerační masaže,klasické masáže a rád bych se vzdělával více a zajímá mě obor fyzioterapeut. Můžete mi poradit nějakou školu.Děkuji s pozdravem Culek

 

Studijní programy pro fyzioterapeuty mají např. na FTVS UK Praha nebo na FTK UP v Olomouci.

Marcela7.8. 2009, 12:07

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda "osvědčení o rekvalifikaci" (po absolvování masérského kurzu) je platné i kdekoli ve světě, popř. zda je možné tento certifikát vystavit i v angličtině? Děkuji

 

Osvědčení o rekvalifikaci má akreditaci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a to zda je uznáno nebo není je z velké míry závislé na mezinárodních smlouvách o nostrifikaci vzdělání mezi ČR a dalšími státy. Certifikát v anglické jazyce vystavujeme na vyžádání za poplatek.

Kadlecová28.7. 2009, 09:46

Dobrý den ráda bych se zeptala jaká jsou kritéria pro to abych si udělala masérský kurz?jestli je nutnost mít ukončené středoškolské vzdělání? děkuji za odpověd´

 

Obecně je dnes považován i výuční list za splnění tohoto kritéria, jinak pro vlastní absolvování našeho rekvalifikačního programu to není nezbytnou podmínkou, pokud si ovšem následně nechcete zřídit vlastní Živnostenské oprávnění pro výkon masérské praxe. Zde pak tato podmínka platí a je nezbytné toto vzdělání doložit.

 

Zoltán24.7. 2009, 11:25

Dobrý den,měl bych zájem o kurz havajský masáže,neplánujete ho zahájit dřív?

 

Bohužel neplánujeme, nejbližší termín je až  26.-27. září 2009.

Věra18.7. 2009, 18:57

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat kdy bude další kurz shiatsu. Dekuji

 

Semináře Shiatsu jsou plánovány na 3.-4.10. a na 7.-8.11. 2009.

Věra17.7. 2009, 12:36

Dobrý den,jestliže bych měla zájem o kurz hot stones,musim mít nejprve masérský kurz?

Ne, není to nezbytně nutné, ale je to samozřejmě pro Vás výhoda.

Věra14.7. 2009, 21:39

Zaujal mne Váš seminář Dornovy metody. Máte ještě volná místa na termín 11.10.2009?
Jak je dlouhý tento seminář, do kolika hodin, cca?
Je nějaké zdravotní omezení pro absolvování kursu?(Mám problémy tenis.lokte, sníženou použitelnost pravé ruky= po operaci krční páteře v r.2000) Děkuji za odpověď. Věra

Volná místa  na tento termín ještě máme. Seminář trvá od 10:00 hod do cca 16:00 hod. Zdravotní omezení není definováno, ale předpokládá se dobrý zdravotní stav posluchačů, který je nijak neomezuje pro předpokládanou masérskou činnost.

mirka13.7. 2009, 21:20

Dobrý den , chtěla jsem se zaptat jestli po absolvování Vašeho kurzu obdržím nějaký certifikát? Děkuji

 

Děkujeme za Váš dotaz, ke kterému pouze stručně: ano, na základě úspěšného absolvování rekvalifikačního kurzu obdrží všichni účastníci "Osvědčení o rekvalifikaci", které jim dává i možnost získat Živnostenské oprávnění v daném oboru.
Kateřina3.7. 2009, 18:52

Dobrý den, měla bych zájem o masérský rekvalifikační kurz. Ale jako zaměstnaná nemám tolik možností se přihlásit.Mám pouze dva volné víkendy v měsíci.Zajímalo by mne jestli máte nějaký víkendový kuzy.
Děkuji Kateřina

Bohužel, v současné době víkendové kurzy nepořádáme.

Erika30.6. 2009, 19:29

Dobrý den,

přemýšlím o kursu masáží. Zajímala by mě varianta individuálního kursu především jaké je minimum hodin jdoucích za sebou. Např. zda by bylo možné docházet častěji ale jen na 2 hodiny.
Děkuji za odpověď

Rozsah výuky u idividuelního programu je stejný jako u standardního kurzu, tj.vyučovacích 152 hodin. Docházka na dvě hodiny denně není efektivní, minimum je půlden, tedy 4 hodiny. 

Lucie 29.6. 2009, 11:21

Dobrý den.Je možnost přihlásit se ještě do kuzru dříve než 21.9,třeba hned? :o)

 

Ano, ale vždy na termín, který je vypsaný v nabídce kurzů. :-))

Zuzana 28.6. 2009, 20:15

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda jsou ještě volná místa v intenzivním pobytovém kurzu na Šumavě v termínu od 8.8. Děkuji

Ano, několik míst je zde ještě volných.

Ivča26.6. 2009, 19:21

Dobrý den, ráda bych absolvovala rekvalifikační masérský kurz pro následné získání živnostenského listu v oboru. Zajímalo by mě, zda pořádáte také večerní kurzy (cca od 17:00 hod.). Ty by mně vyhovovaly nejvíce, jelikož jsem přes den v práci. Děkuji za odpověď. S pozdravem Benediktová

 

Bohužel, večerní kurzy nepořádáme. Jako výhodnější a efektivnější variantu považujeme pro naše frekventanty účast na intenzivních pobytových kurzech, které trvají dva týdny od soboty do soboty. Odnáší si z nich ucelené dovednosti, vědomost i zážitky.

Pilna Kateřina16.6. 2009, 18:27

Dobrý den,měla bych zájem o kurz s lávovými kameny.Nebydlím v Praze tak bych prosila upřesnění času kdy kurz končí.Základní masérský kurz jsem již absolvovala.Děkuji s pozdravem Pilná.

Odborné semináře končí zpravidla okolo 16:00 hodin.

Jiří Leider15.6. 2009, 17:41

Plánuje se na letošní sezónu otevření rekvalifikačního kurzu na instruktora lyžování? Pokud ano jaký je zhruba časový harmonogram. Jedná se o víkendovou výuku popř. ve všední dny? Děkuji za odpověď s pozdravem Jiří Leider

Kurz je organizován jako pobytový se stáží v naší lyžařské škole v Lyžařském areálu Kubova Huť na Šumavě. Rozsah je podle nových pravidel vydaných MŠMT ČR týdení pro kvalifikaci "Instruktor lyžování" a dvojtýdení pro kvalifikaci "Cvičitel lyžování".

petra pechackova10.6. 2009, 11:12

Dobrý den, ráda bych se zúčastnila vaseho kursu medove masaze, zajimaly by me podrobnejsi informace, nez se zavazne prihlasim,jak dlouho kurs trva, delaji se zaverecne zkousky?Jsem studentka aromaterapie a chtela bych si rozsirit sve znalosti.Dekuji

 

    Tento seminář je jednodenní, zahájení je v 10:00 hodin. Ukončení je zpravidla okolo 16:00 hodiny a do určité míry závisí na počtu a zdatnosti účastníků. Je tedy možné, že konec bude o něco dříve nebo později.
Všichni účastníci dostávají jednu z nejobsažnějších publikací o této technice, od známého odborníka Dr. G.Harnische.
Samozřejmostí je, že si také všichni vyzkouší být masírovaným i masérem. A to v plném rozsahu, od A do Z. :-))

 

Hanka6.6. 2009, 16:51

Dobrý den, zajímalo by mne, zda je možné objednávku kurzu zrušit a jak to je s vracením kurzovného. Díky Hanka

 

 

Odstoupení od smlouvy a změna smlouvy ze strany účastníka vzdělávacího programu nebo akce, pořádané nebo organizované RVC – MGR s.r.o.:


Účastník má právo před započetím vzdělávacího programu nebo akce od smlouvy odstoupit nebo požádat o změnu smlouvy – myšlen termín zahájení, rozsah programu, případně účast v jiném vzdělávacím programu nebo akci. Odstoupení nebo změnu může účastník provést osobně nebo písemně. Pokud je odstoupení zasláno písemným sdělením, je vztah zrušen a účast ve vzdělávacím programu nebo na akci stornována ke dni, kdy je RVC – MGR s.r.o. doručeno písemné oznámení s jednoznačným požadavkem na odstoupení od smlouvy nebo změnu smlouvy. Za odstoupení od smlouvy je považováno také nedodržení stanovené lhůty platby za vzdělávací program nebo akci, stejně jako nenastoupení do programu nebo na akci v termínu uvedeném v propozicích.


Odstoupí-li zákazník od smlouvy, je povinen uhradit RVC – MGR s.r.o. odstupné ve výši:
plné ceny poskytnutých studijních materiálů a vybavení, bylo-li účastníkovi zasláno předem a dále 10% z ceny vzdělávacího programu nebo akce, odstoupí-li v době před stanoveným termínem začátku vzdělávacího programu nebo akce, jako manipulační poplatek. 
100% ceny odstoupí-li v době pozdější, tedy po termínu zahájení vzdělávacího programu nebo akce.

V případě změny smlouvy - zrušení některých objednaných služeb nebo snížení jejich počtu, je zákazník povinen uhradit uvedená procenta z ceny takto zrušených služeb nebo snížení počtu služeb.

Odstoupení od smlouvy a změna smlouvy ze strany RVC-MGR s.r.o.:
RVC-MGR s.r.o. je oprávněna od smlouvy odstoupit nebo změnit podmínky smlouvy v případě malého zájmu o vzdělávací program nebo akci, tj. je-li na vzdělávací program nebo akci,  přihlášeno méně účastníků než je nezbytné z organizačních důvodů, pro zdárný a efektivní průběh vzdělávacího  programu nebo akce. Nejpozději 10 dnů před stanoveným termínem zahájení vzdělávacího  programu nebo akce. Odstoupení oznámí neprodleně a prokazatelně všem přihlášeným účastníkům. RVC-MGR s.r.o. vrátí úhradu za vzdělávací program nebo akci  bez jakýchkoliv dalších náhrad. RVC-MGR s.r.o. může z objektivních důvodů změnit podmínky smlouvy a navrhnout změnu smlouvy. Nesouhlasí-li účastník s těmito změnami, je oprávněn od smlouvy odstoupit bez zbytečného odkladu nejpozději do 5 dnů od doručení návrhu změn.
Za změnu smlouvy není považována změna místa konání, budou-li splněny všechny další parametry vzdělávacího programu nebo akce.
RVC-MGR s.r.o. je oprávněna do 14. dne před stanoveným termínem začátku vzdělávacího  programu nebo akce jednostranným úkonem zvýšit cenu  v případě, že dojde ke zvýšení:
- ceny za dopravu včetně cen pohon. hmot o více než 5%,
- směnného kurzu (poměru) CZK/EUR použitého pro stanovení ceny o více než 10%.
U poplatků odpovídá zvýšení cen rozdílu původní a nové výše. U dopravy odpovídá procentu zvýšení cen za dopravu včetně pohonných hmot, u služeb v zahraničí odpovídá procentu zvýšení poměru CZK/EUR. Vše vzhledem k úrovni platné ke dni kalkulace cen.

Ceny:
Ceny uvedené v nabídce jsou konečné. Vždy je přesně uvedeno výčtem, co cena zahrnuje. Všechny ostatní neuvedené služby cena nezahrnuje. Pokud organizace  vzdělávacího  programu nebo akce předpokládá čerpání služeb (např. návštěva muzeí a jiných objektů, výlety lodí, lanovkou a pod.), které nejsou zahrnuty ve výčtu zahrnutém v ceně vzdělávacího  programu nebo akce,  platí tyto služby zákazník na místě v místní měně. Informace o těchto cenách dostane účastník s podrobnějšími informacemi o programu nebo na vyžádání. Slevy uvedené v % jsou pouze informativní a slouží pro obecnou informaci o poskytovaných slevách.


REKLAMAČNÍ ŘÁD:
V případě nespokojenosti s kvalitou a rozsahem poskytnutých služeb v rámci vzdělávacího programu nebo akce,  je nutné vadu uplatnit bez prodlení u pracovníka RVC-MGR s.r.o. nebo se účastník obrací přímo na poskytovatele služby nebo na agenturu, která RVC-MGR s.r.o. zastupuje. Je-li závada odstraněna v přiměřené lhůtě, má se za to, že služba je bez vady. Není-li závada odstraněna, vyhotoví se zápis o neodstraněné závadě. Pokud není v místě přítomen zástupce RVC-MGR s.r.o., nelze garantovat možnost uplatnění vady nebo vyhotovení zápisu o neodstraněné závadě na místě; toto však není důvodem k prodlení uplatnění vady po ukončení vzdělávacího programu nebo akce. Za škodu nebo újmu, která účastníkovi vznikne z prodlení mezi časem projevení vady a jejím uplatnění nenese RVC-MGR s.r.o. odpovědnost.
Nečerpá-li účastník služby v plném rozsahu z vlastní vůle, nemá nárok na náhradu takto nečerpaných služeb. Pokud je tak nucen okolnostmi na straně RVC-MGR s.r.o. přímo v místě pobytu, má nárok na náhradu nečerpaných služeb. Na prošetření reklamace si RVC-MGR s.r.o. vyhrazuje 30 dnů. RVC-MGR s.r.o. si vyhrazuje nevyhovět reklamaci v tom případě, že účastník uvede v reklamaci nepravdivé nebo neúplné skutečnosti, byť by faktický stav právo na reklamaci zakládal. RVC-MGR s.r.o. si vyhrazuje toleranci 5% časového rozsahu naplnění vzdělávacího programu nebo akce z rozsahu stanoveném v nabídce. Za podklad pro reklamaci nemohou sloužit materiály a informace, u kterých je uvedena jejich nezávaznost nebo orientační charakter.

kristina3.6. 2009, 17:04

Dobry den jsem nevyucena a chtela bych si udelat masersky kurz, zjistila jsem, ze si potom asi nemuzu udelat zivnostensky list, ale muzu pracovat s timto kurzem pro nejakou firmu, dekuji Klacikova

 

Ano, Vaše informace je správná. Pokud nemáte středoškolské vzdělání, za které je dnes považováno i odborné vyučení, pak Vám živnostenský úřad nemůže vystavit živnostenský list.
Zuzka3.6. 2009, 15:22

Dobry den, rada bych se zeptala, zda mate jeste nejaka mista v pobytovem maserskem kurzu, ktery zacina 27.6.2009 Dekuji. S pozdravem Zuzka Blakalova

 

K dnešnímu dni (3.6. 2009)  máme ještě tři místa volná 

Zdeňka 29.5. 2009, 14:14

je mi 59 roků zaujal mě maserský kurz, vzdělání středoškolské, jsem zaměstnaná,uvažuji pracovat na ŽL, zdrav. stav dobrý - mám ještě šanci?

 

Děkujeme Vám za Váš dotaz ohledně rekvalifikačního kurzu pro maséry.
Podle Vámi uvedeného splňujete všechny požadavky, které jsou předpokladem pro zápis do tohoto programu.
Na věku až tolik nezáleží, důležitá je aktuální psychická a fyzická kondice člověka a ta může být paradoxně daleko lepší u lidí středního věku, než u těch mladých. Taková je alespoň naše zkušenost z posledního období. Opravdu záleží vždy na konkrétním jedinci.
Pokud máte chuť a čas absolvovat masérský kurz, tak jste vítána.
 
sara22.5. 2009, 23:13

dobry večer zajímá mě váš kurz......bydlím v kraji zlínském a dostala jsem nabídku na práci masérky ..ale jsem vyučená prodavačka a nemám maturitu ,pokud bych měla kurz od vas je možné provozovat masérku jako zaměstnání??věnuji se tomu jako hobby přes známé........a baví mne to moc chci znát podrobnosti.........co dal.

 

   Pokud máte výuční list, je na Vás pohlíženo z naší strany, jako na člověka se středoškolským vzděláním. V případě, že si budete chtít nechat vystavit Živnostenský list, pak Vám doporučujeme zastavit se na příslušném živnostenském úřadě a informovat se přímo tam.
Šárka22.5. 2009, 14:32

Dobrý den, našla jsem si Vaši nabídku na intenzivní pobytový kurz.Chtěla jsem se zeptat, zda je ještě v kurzech volno, vyhovoval by mi nejvíce kurz v termínu 25.7.-8.8.09 popřípadě ten předchozí. Dále jsem se chtěla zeptat, zda by stačilo, pokud bych si to teď rezervovala, zaplatit zálohu a cca týden před kurzem bych vše doplatila. Díky za Vaši odpověď.

 
Vámi zmiňované termíny mají ještě volná místa. S ohledem na naší omezenou ubytovací kapacitu, dáváme přednost zájemcům, kteří provedou plnou úhradu ceny kurzovného najednou. Prvním osmi platícím frekventantům nabízíme jako bonus ubytování zdarma. V případě, že se budete chtít kurzu zúčastnit, ale zajistíte si vlastní ubytování, pak stačí úhrada až na místě, v den zahájení školení.
Karolína Křížková21.5. 2009, 08:37

Dobrý den ,
zaujala mě Vaše nabídka masérských kurzů s individuálním studijním plánem.Ráda bych této nabídky využila , ale cca za 3.týdny očekáváme narození prvního potomka a proto bych se ráda zeptala , po jaké době od porodu lze navštěvovat masérské kurzy.Rozpisy kurzů máte uvedeny až do podzimu 2009 , ale doufám , že budou probíhat i nadále , jelikož bych jich ráda v budoucnu využila.Předem děkuji za můj dotaz.
S pozdravem
Karolína Křížková

 

Dobrý den paní Křížková,
děkujeme Vám za Váš dotaz ohledně individuelního studijního programu masérských kurzů. Tyto kurzy organizujeme průběžne a určitě si vhodný termín ve správný čas sama vyberete. Po porodu, až se budete cítit v kondici a v pohodě, tak se sama rozhodněte, kdy začít. Není žádný důvod něco uspěchat :-))
Přejeme klidný průběh porodu a narození zdravého potomka !!!
S přátelským pozdravem za RVC
Jiří Bartošík
Krejčiříková19.5. 2009, 12:30

Dobry den,muzete mi prosim poradit,co je potreba resp.jake vzdelani k moznosti vedeni kurzu pro tehotne?
Dekuji za odpoved

Bohužel Vám nedokážeme odpovědět, neboť neuvádíte jakého kurzu pro těhotné, čeho se Vámi myšlený kurz týká.

maruska18.5. 2009, 22:44

dobry den, mam dotaz ke kurzu nordic walking - pisete, ze je 100 hodinovy - organizovany jako vicestupnove seminare a zakonceny na sumave. Mate vypsane pouze terminy kurzu na Sumave, nikoliv tech predchozich seminaru. Jak to tedy je? Kdy a kde jsou nebo jak to tedy funguje?
A jeste jeden dotaz - kterou instituci je udelena akreditace na kurz nordic walking?
Diky moc, krasne dny, M.

Rekvalifikační program "CVIČITEL NORDIC WALKINGU" je určen pro zájemce starší 18 let, s ukončeným SŠ vzděláním, s dobrým zdravotním stavem. Rozsah je 100 hodin presenční formou. Výuka je organizována jako vícestupňové semináře, zakončená několikadenním soustředěním v našem Nordic Walking Centru na Šumavě.

 

Váš dotaz vychází z informace, která se týká standardních víkendových kurzů, které běží v průběhu roku. Na léto jsou vypsány termíny "Intenzivních pobytových kurzů", jež jsou organizovány jako týdení na Šumavě - od soboty do soboty. Hlavní část výuky je formou praxe v terénu, část výuky je organizována formou samostudia. Ubytování je pro omezený počet frekventantů zajištěno zdarma v našem objektu.

Rekvalifikační program je akreditovám Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR. Dotace hodin, které zmiňujete, je myšlena ve vyučovacích hodinách, tedy v délce 45 minut, jako ve škole.

lenka16.5. 2009, 22:40

mam ukončeny třetí ročnik strední zdrav.školy,pracuji jako ošetřovatelka,mohu se přihlasit u vas do maserského kurzu?

 

Ano, přihlásit se můžete. Pracujete-li v oboru, bude to pro Vás velké PLUS :-)

Věra25.4. 2009, 10:29

Dobrý den, mám zájem o kurz Nordic walking.Jsem z Kuřimi, a proto preferuji týdenní pobyt na Šumavě. Můžete mi sdělit celkovou sumu včetně ubytování?
děkuji s pozdravem Deutscherová

Týdenní pobytový kurz na Šumavě stojí 9.700,- Kč stejně jako standardní, pro prvních sedm platících frekventantů jsme schopni zajistit ubytování zdarma v našem objektu.

dana24.4. 2009, 16:48

Dobrý den,mohli by jste mi napst kde je v Brně opravna holi Nordic walking?Děkuji Dopitová

Bohužel konkrétní opravnu neznáme, ideální je se obrátit s problémem na prodejce vašich holí.

Jarka24.4. 2009, 09:12

Dobrý den.Má klientka ze zdravotních důvodů přerušila studium SOU těsně před závěrečnými zkouškami.Dnes jí je 50 a ráda by si tzv."vzděláni" doplnila o instruktora NORDIC WALKING.Dostala by certifikát z Ministerstva školství nebo zdravotnictví? Údajně je to potřeby k poskytování služeb instruktora v podnikání.Pracovala jako mistr plavčík a má vztah k alternativním postupům ke zdraví.Děkuji za odpověď.

Obecně lze odpovědět, že je pro tuto formu činnosti absolvovat rekvalifikační kurz pro "Cvičitele Nordic  Walkingu". Vzhledem k nejasnosti o uznání vzdělání doporučujeme se ještě informovat na příslušné Živnostenském úřadě.

Jarka23.4. 2009, 12:51

Krásný den, ráda bych získala živnostenský list pro možnost provádět pro veřejnost kursy Nordic Walking. Který ze seminářů mi umožní tohoto dosáhnout. Děkuji. Jarka

Pro získání ŽL tedy oprávnění podnikat v tomto oboru je potřeba absolvovat rekvalifikační kurz "Cvičitel Nordic Walkingu".

jan23.4. 2009, 11:21

Umožňuje absolvování rekvalifikačního masérského kurzu získání živnostenského listu, nebo potřebuji garanta?

Absolvování rekvalifikačního kurzu a ukončené SŠ vzdělání Vám dávají možnost samostatně podnikat bez nutnosti mít svého garanta.

Marie23.4. 2009, 07:30

Dobrý den,měla bych jeden konkrétní dotaz.Ještě budu absolvovat během měsíce dva kurzy(čokoládovou a Havajskou),budu si pak zřizovat živnostenský list,ale poté bych se chtěla zaměřit i na to,že bych moc ráda učila základní rekvalifikační kurz,moje anatomické znalosti jsou výborné,proto bych je chtěla využít.Můžete mi poradit na koho se obrátit a na co se konkrétně zaměřit,abych mohla základní kurz vyučovat.Moc děkuji předem za informace.

Pokud máte ambice vyučovat v nějakém kurzu maséry, pak je nejlépe se obrátit přímo na masérskou školu, kde jste svůj kurz absolvovala.

Dita12.4. 2009, 09:32

Dobrý den, ráda bych se zúčastnila Vašeho rekvalifikačního masérského kurzu v létě na Šumavě. V době jeho konání budu v 6.měsíci těhotenství. Nebude můj stav překážkou ve složení závěrečné zkoušky?

Váš aktuální stav pokročilého těhotenství nebude dovolovat nejen účast na zkouškách, ale vůbec na masérském kurzu. V tomto období není vhodné podobné aktivity, masérské kurzy nebo semináře navštěvovat.

 

Tereza10.4. 2009, 17:57

Dobrý den,zajímalo by mě,zda bude možnost začít chodit do kursu "masér pro sportovní a rekondiční masáže" i na počátku září tohoto roku? Rozpis s termíny kurzů je pouze do května. Předem děkuji za odpověď!

Termíny na podzimní semestr budou vypsány do konce dubna 2009.

Darina7.4. 2009, 15:50

Dobrý den,chtěla bych se zeptat kolik hodin denně probíhá intezivní výuka v rekvalifikačním kurzu sportovní masér? Děkuji

Intenzivní kurzy organizujeme jako pobytové a výuka je zde organizována jako dopolední a večerní v celkovém rozsahu 152 hodin včetně samostudia a konzultací.

Denně tedy 10 vyučovacích hodin po 45 minutách.

Eva7.4. 2009, 11:49

je mi 41 let,jsem nevyučená,mám šanci udělat si masérský kurz? V době mého dospívání nebyl výuční list až tak důležitý.

 

Masérský kurz u nás máte možnost absolvovat, ale podmínky pro vystavení vlastního živnostenského oprávnění nesplňujete.

Předpokládá se minimálně výuční list.

Jarmila4.4. 2009, 17:11

Dobrý den, zajímalo by mě, jak probíhá masérský kurz s individuálním studijním plánem a jak se na něj přihlásit.
Děkuji

 
Individuelní studijní plán spočívá v tom, že docházíte do standardního kurzu, ale podle svých časových možností. Máte možnost samostudia a konzultací k probíranému učivu. Termín zkoušky si volíte podle svého uvážení a máte tedy možnost studovat tři týdny nebo tři měsíce. Navíc máte jeden opravný termín zkoušky v ceně. U standartních kurzů je opravný termín zpoplatněn.
Přihláška je stejná jako do standardního kurzu, tedy termín zahájení je společný. Pouze do poznámky uvedete "Individuální program".
Viz. www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/formular.php?kurz=1
Ester3.4. 2009, 18:58

Dobrý podvečer, chtěla bych se jen zeptat, zda je ještě volné místo v akreditovaném masérském kurzu, termín od 20. 4., zda by bylo možné se ještě přihlásit a zda chápu dobře, že se jedná a 15 dní v kuse, s ubytováním zdarma, pokud zaplatím celou cenu kurzovného předem?Děkuji za brzkou odpověď, s pozdravem Tereza. 26 let, původem zdravotní sestra.

 

Termín 20.4. 2009 je ještě otevřený, máte možnost se přihlásit. Tento masérský kurz trvá tři týdny s pěti dny vyučování, vždy od 9:00 do cca 16:00 hodin. Ubytování u těcto standardních kurzů v Praze nezajišťujeme. Tyto intenzivní pobytové kurzy s ubytováním organizujeme v letních a zimních měsících na Šumavě. Více informací a přihlášku najdete na  www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/kurz.php?id=25

Marie30.3. 2009, 11:22

Dobrý den zajímal by mě nejbližší možný volný termín intenzivního pobytového masérského kurzu a jestli je možné provést platbu až v den nástupu?Zašlete mi i přes nezaplacenou částku vše potřebné k zahájení kurzu? Děkuji Chomátová

 
Dobrý den, stručně k Vašemu dotazu.V současné době jsou ještě volná místa ve všech termínech intenzivních pobytových kurzů. Vzhledem k naší ubytovací kapacitě je počet míst omezen. Pokud byste se chtěla kurzu zúčastnit a provést úhradu až na místě, je to možné, ale nebude Vám zajištěno z naší strany ubytování. 
Pavel29.3. 2009, 15:01

Dobry den, chtel bych se prihlasit na masersky kurz v terminu 27.6-11.7.2009 v Kubove Huti. Mam moznost vlastniho ubytovani - je v tomto pripade poskytovana sleva ceny kurzovneho nebo je spolecne ubytovani nutnosti (vyhodou) ke studiu? Dekuji

 

Tento termín má ještě volnou kapacitu míst, tedy se můžete přihlásit. Společné ubytování má samozřejmě své výhody i nevýhody. Z naší strany je poskytováno frekventantům jako bonus bezúplatně, tudíž neposkytujeme žádné další slevy.

lucie25.3. 2009, 16:13

Dobrý den,

mám zájem o rekvalifikační masérský kurs od 6. 4.2009. Na stránkách se mi nepodařilo zjistit od kdy do kdy probíhá, kolik bývá maximálně účastníků a výše platby.Děkuji Vám předem za tyto předběžné informace na moji mailovou adresu. S pozdravem Lucie

 

Vámi dotazovaný masérský kurz, začíná 6.4 2009 v 9:00 hodin na adrese Moravanů 81, Praha 6 - Bílá Hora.

Veškeré informace,  včetně ceny a dalších termínů i začátků kurzů jsou na  www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/maser.php v dolní části stránky.  Pro Vaši informaci, cena kurzu je 5.800,- Kč u standardního programu a u individuelního programu pak   7.980,- Kč.  

Sergiy24.3. 2009, 17:09

Dobry den,mam zajem o rekvalifikacni kurz Maser jaký začina 6.04.2009.jsem cizinec mam v čéchach dlouhodobý pobyt a chtel bych znát mohl bych zatim pracovat jako maser na Ž.L.v Prazé.V čechach mam uznání vysokoškolského vzdělani "Odeskou státní univerzitou ekonomickou" na Ukrajině.Omluvam se za muj českiý děkuji za pochopení,a čekam na vašu odpověd jsem s pozdravem Konstantynopolskyy
 

     
Domníváme se, že splňujete předpoklady pro absolvování našeho programu.
Po jeho úspěšném zakončení obdržíte Osvědčení o rekvalifikaci, které Vám dá možnost získat na příslušném Živnostenském úřadě živnostenský list v oboru - masér pro sportovní masáže a následně podnikat nebo se nechat zaměsnat v tomto oboru. Do kurzu se, prosím, přihlašte prostřednictvím webu na internetu, zvolte příslušné datum zahájení kurzu a odešlete kliknutím.
Lenka18.3. 2009, 18:58

Dobrý večer jsem fyzioterapeut pracující v tomto oborua ráda bych absolvovala bakalářské studium,ale bohužel mohu jen dálkovou formou je zde vůbec nějaká možnost? díky

Pokud je nám známo, žádná VŠ program dálkového studia v oboru Fyzioterapie neotvírá. 

Tomáš18.3. 2009, 15:30

jaký konkrétní předpis (vyhláška, směrnice, zákon)mi ukládá povinnost mít "kurz lyžařského instruktora" pro výcvik žáků na LVVK? Nestačí pedagogická způsobilost a lyžařská dovednost?

Nestačí. Činnost lyžařského instruktora na školních LVVZ upravuje řada předpisů a právních norem, které se vztahují k této činnosti. Doporučujeme vám prostudovat si například obsáhlejší materiál na

www.ucitelskenoviny.cz/obsah_clanku.php?vydani=2425&rok=04&odkaz=bozppriloha.htm

Šárka17.3. 2009, 18:57

Dobrý den, je po zakončení kurzu,,Pro sportovní a regenerační masáže"certifikát? Můžu absolvovat tento kurz i když nemám základní kurz masérský? Vzhledem k tomu,že jsem ze Zlína a dojíždění je pro mne nemožné.Je možnost tento patnáctidenní kurz absolvovat? Jedná se o termín 13.6.2009-27.6.2009 Děkuji

    Tento kurz je určen všem zájemcům, kteří chtějí získat profesní vzdělání "sportovní masér".
Kurz je akreditovám Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy, což znamená, že po jeho absolvování obdržíte Osvědčení, díky kterému máte možnost získat živnostenský list v oboru "masér pro sportovní a regenerační masáže".
V rámci tohoto kurzu máte z naší strany zajištěno i ubytování, podmínkou je včasná rezervace a úhrada kurzovného, protože naše ubytovací kapacita je omezená.
Dana Lejsková15.3. 2009, 22:13

Dobrý den
Chtěla bych vědět, zda kurz lávových kamenů má certifikát MČMT děkuji Dana

Seminář "Lávové kameny" sám o sobě není akreditován u MŠMT ČR, akreditaci mají pouze rekvalifikační programy. Tento seminář je určen jako nadstavbový vzdělávací program právě pro účastníky s kvalifiakací - masér.

E.Vencová13.3. 2009, 14:40

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli po absolvování semináře medová detoxikační masáž a čokoládová a Hot Stones dostanu ně+jaký cetifikát a jestli potom na tyto masáže mohu získat živnostenský list.Jak dlouho trvají semináře na tyto masáže?Jaká je jejich cena?Už mám certifikát na sportovně rekondiční masáže.Děkuji za odpověď

Všecny naše semináře a kurzy jsou certifikovány, každý z účastníků obdrží na závěr po úspěšném absolvování "certifikát" a v případě rekvalifikačního programu "Osvědčení".

Na základě absolvování pouze doplňkových vzdělávacích seminářů nelze získaz živnostenský list. O ten si máte možnost zažádat v případě absolvování celého rekvalifikačního kurzu. Podle Vašeho dotazu jste však již tento kurz absolvovala, tudíž již nyní máte možnost žádat o vystavení ŽL.

Lenka 8.3. 2009, 18:56

Dobrý den!
Ráda bych se stala dětskou fyzioterapeutickou sestrou. Můžete mi poradit, jakým způsobem bych měla postupovat? Mám dvě střední školy mimo obor a je mi 32 let. Děkuji

Možnosti studovat obor fyzioterapie jsou pro Vás otevřené především formou vysokoškolského studia buď v bakalářském (tříletém) nebo magisterském (pětiletém) programu na některých lékařských fakultách a nebo na Fakultě tělesné výchovy a sportu University Karlovy v Praze, případně na Fakultě tělesné kultury UP v Olomouci. Je zde i možnost studia na SZŠ a Vyšší odborné škole zdravotnické například v Teplicích.

Věra4.3. 2009, 21:52

Dobrý den, ráda bych se přihlásila na rekvalifikační kurz Cvičitel Nordic Walkingu. Bohužel z rodinných důvodů musím počkat, až na vypsání ev. dalších termínů od září 2009. Mohla bych se zúčastnit semináře Nordic Walking Terapie chůzí s holemi 1.-3.5.2009 na Šumavě i když nepatřím k veřejné odbornosti a nejsem pracovník ve zdravotnictví? Děkuji předem za informaci. S pozdravem Vrňatová

Jednoduchá odpověď - samozřejmě mohla, jste vítána. V případě následného studia v rekvalifikačním programu pro cvičitele Nordic Walkingu, pak budete mít náskok a účast na tomto semináři Vám bude zohledněna.

Michaela2.3. 2009, 21:27

Dobrý den, zajímá mne rekvalifikace na instruktora lyžování. Píšete, že je to 152hodin. Kolik dnů stráví zájemce tímto kurzem? Děkuji, Míša P.

Kurz je organizován jako pobytový s týdení stáží ve veřejné lyžařské škole Ski areálu Kubova Huť na Šumavě. Část výuky probíhá formou samostudia z odborné literatury, kterou od nás obržíte.

Renáta Volková23.2. 2009, 17:16

Dobrý den, prosím o sdělení, co je zahrnuto v ceně 3-denního semináře Nordic Walking na Šumavě? (ubytování, strava, pojištění apod.) Měla bych zájem zúčastnit se s partnerem v termínu 8.-10.5.2009. Děkuji, Volková

V ceně je vlastní školící program, jeden pár instruktorských holí na NW a ubytování v místě.

Eva Darsová23.2. 2009, 16:35

Dobrý den mám zájem o rekv.kurz cvičitel NORDIC WALKINGU.Sdělte mi prosím jak dlouho trvá.Děkuji E.D.

Kurz je organizován buď jako víkendový - tři víkendy nebo jako týdenní pobytový, a to na Šumavě.

Jarka19.2. 2009, 13:48

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda po absolvování semináře : Medová detoxikační masáž a Čokoládová a Hot Stones masáž získám certifikát na jehož základě budu moci získat vlastní Živnostenský list?

 

Nikoli, tyto semináře jsou nástavbové. Živnostenský list můžete získat pouze po absolvování rekvalifikačního kurzu -  masér pro sportovní a regenerační masáže - viz. www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/maser.php
Eva18.2. 2009, 15:28

Dobrý den, zajímal by mě průběh semináře nordic walking. Děkuji

 

Děkujeme Vám za Váš zájem o seminář Nordic Walkingu. Semináře mají praktický průběh, což obnáší nácvik techniky chůze s holemi, seznámení se s principy a uzlovými body tohoto lokomočního pohybu, praktické vyzkoušení měření fyziologické zátěže organizmu sportestrem, analýza a metodické pokyny pro nácvik NW a zodpovězení konkrétních dotazů ze strany účastníků.
Petr30.1. 2009, 10:22

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je platnost certifikátu u Instruktora lyžování časově omezen?

Platnost je pět let a po pěti letech je potřeba absolvovat doškolovací kurz v rozsahu dvou dnů.

Tomáš30.1. 2009, 09:34

Mám pouze základní vzdělání a měl bych zájem o máserský kurz.
Jaké mám prosím další možnosti ho získat?
Pěkný den.Tomáš.

 

Masérský kurz máte možnost u nás absolvovat i s ukončeným základním vzděláním, nicméně pro získání samostatného Živnostenského oprávnění je předpokladem ukončené středoškolské vzdělání.

Jindra Čelikovská26.1. 2009, 17:49

Kdy bude v roce 2009 nordic wolking seznámení pro začátečníky? Děkuji za odpověď

 

První lekce plánujeme na duben.

Pavla14.1. 2009, 15:01

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, kdy bude vyhlášen nejbližší kurz - medová masáž, děkuju Pavla

 

Viz. předchozí dotaz a odpověď.

Pavla13.1. 2009, 21:33

Dobrý den, měla bych zájem o kurz - medové masáže, můžete mi prosím sdělit, kdy bude vyhlášen nejbližší termín, děkuju s pozdravem Pavla

 

Nejbližší možný termín-mimořádný se koná tento týden 22.ledna od 17:00 na Kubově Huti. Další termíny jsou vyvěšeny na webu v sekci "další vzdělávací akce" www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/kurz.php?id=11

 

Konkrétně:

4.4. 2009 v 10:00h Praha

23.5.2009 v 10:00h Praha 

19.9.2009 v 10:00h Praha 

10.10.2009 v 10:00h Praha 

Jiřina12.1. 2009, 20:24

Dobrý den,mám SZŠ a mám zájem o Váš masérský kurz.Chci se zeptat jak funguje individuální studijní program,zda si mohu dohodnout termíny podle toho,kdy mám své osobní volno,jelikož jsem zaměstnaná na HPP.Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

 

Individuelní studijní program je forma studia, kdy docházíte do kurzu podle svých časových možností a stejně tak si můžete domluvit i konzultace. Délka studia je vázána na nutnost absolvovat praktické lekce v plném rozsahu. Je tedy na Vás, zda ukončíte kurz za měsíc nebo za čtvrt roku.

honza7.1. 2009, 14:59

dobrý den, mám vážný zájem o kurz maséra. můžete mi prosím sdělit kdy bude vyhlášen nový termín v roce 2009? děkuji.

Kurzy během zimy (leden - březen) jsou organizovány pouze jako Intentenzivní pobytové. Standardní a individuální kurzy poběží od dubna v Praze a naleznete je v nabídce na webu www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/maser.php

 

Iva28.12. 2008, 16:00

Dobrý den jsem vyučená prodavačka,nejvyšší mé vzdělání je výuční list,mohu si také udělat rekvalif.maserský kurz?

 

Ano, můžete. Úspěšné absolvování SOU považujeme za ukončené středoškolské vzdělání. V případě, že budete chtít samostatně podnikat a získat Živnostenský list, doporučujeme se informovat i na příslušném živnostenském úřadě.

Martina8.12. 2008, 22:43

Dobrý den, chci se zeptat, zda mi bude Váš certifikát, který získám po absolvování kurzu, platit i pro práci v zahraničí například v Anglii. Děkuji a jsem s pozdravem Zemanová

Uznání platnosti certifikátu v zahraničí je záležitostí vždy konkrétní země a okolností jeho uplatnění.  Doporučujeme si ověřit jeho "nostrifikaci" - uznání, předem. Pro tyto případy vystavujeme Certifikát v anglickém, případně i jiném cizím jazyce.

ruzena3.12. 2008, 11:05

Prosim vas jak dlouho trva kurz masaz cokoladou
ruzena
 

Seminář "Čokoládová masáž se zábalem" začíná v neděli 7.12. v 10:00 hod  a předpokládaný konec je okolo 15:00 hodin. Organizace je uzpůsobena tomu, aby se každý účastník nejen naučil tuto techniku praktikovat, ale aby si ji i sám na sobě hezky užíl :-)

Hanka23.11. 2008, 22:14

Dobrý den,budou v roce 2009 i další termíny, kromě uvedených, na masérský intenzivní prázdninový kurz na Šumavě?
Děkuji za odpověď. Mitická

Další termíny intenzivních pobytových kurzů na Šumavě, kromě těch zimních, budou probíhat i přes léto. Zřejmě od druhé poloviny června 2009. Vše bude vyvěšeno na našem webu minimálně dva měsíce předem.

stehlikova19.11. 2008, 09:05

dobrý den ráda bych se zeptala na nejbližší volný termín a místo konání standartního maserského kurzu a případně jak bych měla postupovat s přihlášením. Děkuji.

Nejbližší standardní rekvalifikační kurzy pro sportovní maséry se budou konat v příštím roce, zhruba od druhé poloviny března, resp. začátku dubna. Oficiálně budou zveřejněny na webu v průběhu prosince.

fulerr10.11. 2008, 13:51

Je možno kurzy čokoládové masáže dělat o víkendech?děkuji

 

Ano, nejbližší termín je stanoven na neděli 7.12.2008.

fulerr10.11. 2008, 13:50

Dobrý den, měl bych zájem o kurz čokoládové masáže,ale jako dárek,je možné obdržet nějaký dárkový poukaz,platba by byla samozřejmě předem.A jak dlouho trvá termín tohoto kurzu, cena kurzu a kdy je nebližší termín?děkuji za odpověď....

 

Seminář Čokoládové masáže se zábalem je jednodenní, lze jej zakoupit i formou dárkového certifikátu. Cena kurzu je 1.990,- Kč a nejbližší termín je v neděli 7.12. t.r. od 10:00 hodin na Praze 6. Více viz. naše webové stránky - sekce "další semináře a akce".

fulerr10.11. 2008, 13:49

Dobrý den, měl bych zájem o kurz čokoládové masáže,ale jako dárek,je možné obdržet nějaký dárkový poukaz,platba by byla samozřejmě předem.A jak dlouho trvá termín tohoto kurzu, cena kurzu a kdy je nebližší termín?děkuji za odpověď....

 
Dděkujemei Vám za Váš zájem o seminář Čokoládové masáže se zábalem. Tento seminář lze poskytnout i formou dárkového poukazu, tak jak zmiňujete. Nejbližší termín je stanoven na neděli 7.12. 2008. 
Více informací viz. web:  www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/kurz.php?id=23
S přátelským pozdravem za RVC
Jiří Bartošík
Olina9.11. 2008, 23:10

Dobrý den,
měla bych zájem absolvovat seminář HOT STONES. Prosim o sdilení termínu v roce 2009.
Děkuji za informace.
S pozdravem
Olina.

 

Termíny na rok 2009 nejsou zatím stanoveny, mělo by tak býti do konce měsíce listopadu.

Jitka9.11. 2008, 19:13

Dobrý den,
chtěla bych se zetat na kurz lávové kameny,který se má konat 06.12.08.Je možné si u vás tyto kameny zakoupit nebo objednat a za jakou cenu po dokončení vašeho kurzu?
Děkuji

 

Seminář Hot Stones - Masáž lávovými kameny se koná v sobotu 6.12. t.r. od 10:00 hodin. Kameny si můžete u nás objednat jednak prostřednictvím e-shopu nebo telefonicky a nebo přímo na semináři. Frekventanti našeho centra mají automaticky slevu na veškeré zboží, které nabízíme.

Natty4.11. 2008, 16:02

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na rekvalifikační kurz kadeřnice. Dočetla jsem se, že si ho mohu udělat za 3 měsíce a dostat na konci kurzu osvědčení. Zjistila jsem však, že existují i kurzy, které jsou na rok a na konci mám ale výuční list. Nejsem si jistá jak moc velký rozdíl to je. Nebudu mít problémy se scháněním místa, kdybych si udělala jen kurz na 3 měsíce? Rada bych si později otevřela svůj vlastní kadeřnický salón, ale mohu to udělat jen s osvědčením? Jsem právě vedená na úřadě práce, tak mam s tím veliké problémy a chtěla bych od ledna začít. většina kurzů je ale otevřenych od září. Nevíte o nějakem na rok od ledna nejlépe v Praze? Děkuji Vám. Natty

 

Omlouváme se, ale rekvalifikační kurz pro kadeřníky a kadeřnice neorganizujeme, tudíž Vám nejsme ani schopni poskytnout požadované informace. Děkujeme za pochopení.

Lucie Steinerová31.10. 2008, 17:16

Dobry den , chtela bych se zeptat , zda-li bych k Vam mohla nastoupit 24.11. do kurzu masér pro sportovní rekondiční masáže a odborné regenerační masáže s působností mimo oblast zdravotnictví.Mam ukoncene 4 roky na stredni zdravotnicke skole , nikoli jeste maturitni zkousku.Dekuji za odpoved.Hezky vecer.

 

Odpověď je jednoduchá, ano můžete. Absolventský certifikát, který u nás obdržíte na konci rekvalifikačního kurzu není časově omezen a určitě jej spolu se svými vědomostmi uplatníte i po maturitě.

Martin 30.10. 2008, 18:24

Zdravím!!!chtel bych jse zeptat na kdy vychází kurz inst. lyz.,myslím samotný týdení kurz!?viz minulé roky,obsazenost,sněh.podmínky apod.
Díky

Termíny praktických stáží v naší lyžařské škole probíhají po celou dobu lyžařské sezóny a jsou stanoveny na základě optimálních podmínek.

Jako nejvhodnější termín zpravidla doporučujeme druhou polovinu ledna až únor. Vždy však záleží na dohodě s frekventantem a na jeho časových možnostech.

Jitka24.10. 2008, 09:46

Dobrý den,dnes jsem se závazně přihlásila již na tuto neděli 26.10.na seminář-čokomasáže.Mohu zaplatit hotově přímo na místě nebo to lelze a mám peníze odeslat na č.ů.
Děkuji a těším se na neděli,JiPec.

Úhradu kurzu nebo semináře můžete provést i na místě v den zahájení.

Helena22.10. 2008, 18:35

Dobrý den, chtěla bych se přihlásit na kurz "masér" začínající 3.11., mám 2 týdny, a pak si třetí týden dochodit v některém z dalších termínů, jak bych měla čas. Kde v Praze se kurzy konajÍ? děkuji za odpověď.

Ano i tato varianta je možná, pokud si zvolíte individuelní studijní plán.

Ludmila10.10. 2008, 11:19

Dobrý den, prosím o informaci, zda, pokud nejsem masérka, dostanu po případném absolvování kurzu hot stones certifikát o absolvování tohoto kurzu. Děkuji Vám.

Jednoduchá odpověď - samozřejmě dostanete stejně jako všichni účastníci semináře.

Fousova Renata6.10. 2008, 13:00

Dobrý den, měla bych vážný zájem o vámi pořádané kurzy. Chtěla bych se zeptat, zda je zde možný individualní rozvrh učebních hodin. Pracuji krátký / dlouhý týden. Děkuji za odpověď Fousová

 

Individuální studijní plán je možné domluvit podle Vašich časových možností.

Alena2.10. 2008, 17:21

Dobrý den!
Měla bych zájem o kurz-Masáž čokoládou.Zajímalo by mě,jestli musím mít alespoň základní maserský kurz,nebo jestli ne.Já totiž o masáži vůbec nic nevím.:o(
Děkuji za odpověď

Pro absolvování nástavbových seminářů není nezbytně nutné mít absolvovánu masérskou kvalifikaci. Můžete se přihlásit na termín, který Vám vyhovuje přes naše webové stránky elektronickou přihláškou.

lenka26.9. 2008, 21:38

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, v kterých dnech a jak dlouho probíhá masérský kurz Masér pro sportovní rekondiční masáže, který začíná 29.9.08
Děkuji, s pozdravem Vorlová

- masérský kurz trvá 152 vyučovacích hodin, přičemž je rozložen do cca tří týdnů, kdy minimálně ve dvou týdnech probíhá praktická výuka a to denně od 9:00 do cca 16:00 hodin. Zbylá část kurzu je teoretická - anatomie, první pomoc, managment OSVČ atd.

karel10.9. 2008, 22:43

Dobrý den.Zajímal by mě seminář Hot Stones,jak dlouho probíhá a zda je ještě volný termín - 19.října v neděli od 10 hod.v Praze.Případně prosím uveďte i další termín.Moc děkuji. K.B

     Seminář Hot Stones je jednodenní, začátek zpravidla v 10:00 a ukončení v cca 16:00 hodin. V termínu neděle 19.10. jsou zatím volná místa. Doporučujeme se přihlásit přes webové rozhraní: www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/formular.php?kurz=24.
 
Pavel10.9. 2008, 14:17

Dobrý den! Rád bych se zeptal, zda pořádáte nějaké kurzy, semináře k Pěti Tibeťanům, relaxaci a autogennímu tréninku. Mým cílem je absolvovat studium tak, abych mohl posléze působit jako akreditovaný cvičitel a lektor.
Děkuji. Pavel

      Děkujeme za Váš dotaz, bohužel v tomto rozsahu samostatně kurzy nepořádáme. V rámci našich programů by bylo možné realizovat Vaší představu absolvováním některé z cvičitelských nebo masérských rekvalifikací a následně si rozšířit vzdělání příslušnými odbornými semináři.
Tomáš Vašíček28.8. 2008, 19:39

Dobrý den, mám dotaz. Jakou licenci získám po složení kurzu lyžařský instruktor, jedná se o APUL C?

Po absolvování kurzu pro lyžařské cvičitele získáváte Osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností, které má akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělelovýchovy ČR, což Vám umožńuje uplatnění nejen ve veřejných lyžařských školách, ale i na lyžařských výcvikových zájezdech základních a středních škol.

evisek27.8. 2008, 10:31

Hezky den preji chtela bych se zeptat jestli v nejblizsi dobe nebudete poradat kurz cokoladove masaze...dekuji za odpoved...

Nejbližší termín je 26.října 2008 v neděli v Praze od 10:00 hod.

Věra Chocholoušková20.8. 2008, 18:08

měla bych zájem o seminář Hot Stones,ale mohu pouze o víkendu a na vašich stránkách jsem se nedověděla žádný termín. Děkuji za odpověď

Tento seminář se bude konat 19.října v neděli v Praze od 10:00 hod.

Kamila 19.8. 2008, 16:22

Dobrý den, ráda bych se zeptala na průběh kurzu "lyžařský intruktor". V popisu kurzu se uvádí 152 hodin presenční formou, nicméně ráda bych věděla - předtím než se přihlásím - jak je celý kurz rozvržen na dny v týdnu, jelikož jsem pracující. Velice děkuji za Vaši odpověď.

Kurz probíhá jednak formou víkendových seminářů jež jsou završeny týdení praxí v naší lyžařské škole v průběhu sezony. Termín si zvolíte sama dle Vašich možností.

i.heldová12.8. 2008, 17:08

Dobrý den,chodím Nordic Walking tři roky.Prodělala jsem krátký dvouhodinový kurz v Německu.Už jsem naučila na chalupě,asi 6 lidí chodit.O seznamovací kurz bych zájem neměla,ale o ten 100 h.ano.Kde se dovím víc? Děkuji H.

Základní informace jsou na webu, máte-li konkrétní dotazy, pak je stačí zaslat e-mail na mgr@iol.cz nebo nás kontaktovat na telefon 777 327 490 nebo 601 321 621.

Martin Vyoral29.6. 2008, 14:18

Dobrý den. Měl bych zájem o Váš intenzivní pobytový prázdninový masérský kurz. Před tím, než ho objednám, bych rád znal odpovědi na několik dotazů. Z několika odpovědí na dotazy jsem vyvodil, že podmínkou absolvování kurzu je úspěšné složení zkoušky. O ní se ovšem ve všeobecných informacích o kurzech nepíše. Zajímalo by mě, jakým způsobem je zkouška řešená právě na pobytovém kurzu. Je to tak, že na závěr kurzu jí účastníci složí? Jakým způsobem probíhá?
Jsem studentem LF a v jedné odpovědi na dotaz bylo zmíněno, že existují nějaká zvýhodnění právě pro studenty zdravotnických oborů. Jaká?
Děkuji za odpověď. Přeji Hezký den

      Děkujeme Vám za Váš zájem o náš rekvalifikační program pro sportovní maséry.
K Vaším dotazům stručné odpovědi:
- zkouška je podmínkou úspěšného zakončení tohoto rekvalifikačního programu, má tři části - písemnou, ústní a praktickou a je součástí Vámi zmiňovaných pobytových kurzů, skládá se vždy na konci,
- zvýhodnění pro frekventanty našich kurzů, kteří mají vzdělání v oblasti zdravotnictví nebo jsou studenty škol s tímto zaměřením je předevšíém ve formě slevy z ceny ve výší 20%.
Petra28.6. 2008, 13:35

Prosim vás budete pořádat kurz bowenova technika děkuji.

V současné době, ani v nejbližší budoucnosti o tom neuvažujeme.

Hanka26.6. 2008, 09:41

Dobrý den
budete pořádat další intenzivní víkendový seminář-Medová, Čokoládová a Hot Stones masáž?
Dále mě zaujal intenzivní nástavbový kurz I. pro maséry. Není možné tento kurz spojit i s rodinnou dovolenou 2 dospělý a 3 děti, kdy pouze jeden se účastní rekvalifikace?
Děkuji

      Tento víkendový seminář byl mimořádný, v současné době ani v horizontu nejbližších měsíců jej opakovat nebudeme, protože máme naplánovány právě Vámi zmiňované "Intenzivní nástavbové kurzy" jejichž součástí jsou i tyto techniky.
Váš nápad spojit rodinnou dovolenou se studiem je určitě bezvadný, bohužel nedisponujeme takovou ubytovací kapacitou, abychom to mohli zabezpečit. 
V případě, že máte představu o termínu, bylo by možné se poptat po místních penzionech a hotelích.
Petra22.6. 2008, 19:58

Dobrý den, mám zájem o 100 hodinový kurz na cvičitele NW. Rozumím dobře, že víkend na Šumavě je pouze začátek? Ale jaké je rozložení dalších učebních hodin( od 2. - 7.7. jsem mimo ČR)
Děkuji moc Krištofová

         Celý kurz  "Cvičitel Nordic Walkingu" je koncipován jako kombinace tří pracovních resp. pobytových seminářů a vašeho samostudia, včetně vypracování seminární práce, jejíž téma i obsah můžete s námi konzultovat a můžete samozřejmě počítat i s naší pomocí.
Tyto tři stupně probíhají celoročně a je na Vás, jak rychle a intenzivně budete kurzem procházet. Termínů je vždy více, takže je možné zvolit ten, který Vám bude časově nejlépe vyhovovat. Tolik v krátkosti.
zuzana20.6. 2008, 21:52

dobryden chci se zeptat jestli bych se mohla prihlasit na kurzi masera kdyz mam vyucny list je potreba mit maturitu nebo to staci dekuji za odpoved.

Stručně k vašemu dotazu: výuční list je dokladem o středoškolském vzdělání, maturita není podmínkou.
Svatava12.6. 2008, 15:40

Je 55 let, jsem lékařka. NW provozuji zatím jako samouk.Chtěla bych se stát cvičitelem NW.Kde je zahajovací kurz NW 27.6. v Praze a jak dlouho trvá, kdy a kde je pak seminář na Šumavě. Chtěla bych vědět podrobnosti o kurzu,pokud bych se přihlásila na 27.6.08

     Dobrý den paní doktorko, děkuji Vám za Váš zájem o vzdělávací program Nordic walkingu.
Termín semináře na Šumavě So - Ne 28.-29.6. 2008 je ještě k dispozici.
Je zaměřen jako úvod do problematiky NW a je určen tzv. odborné veřejnosti.
Pokud byste chtěla získat Osvědčení "Cvičitel Nordic Walkingu", pak by na tento seminář ještě navazoval další vzdělávací program v podobě praktického semináře, na němž bychom se domluvili společně.
Obecně má kurz 100 hodinovou dotaci, jejíž součástí jsou např. i základy anatomie, fyziologie zátěže a další předměty, které ve vašem případě je možné zredukovat, nebo přímo vynechat. Toto by bylo vhodnější případně domluvit osobně.
Daniela 10.6. 2008, 17:23

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se stává, že někdo neprojde kurzem Instruktora lyžování a proč? Děkuji

 

Děkujeme za Váš dotaz, na který je v současné době jednoduchá odpověď: zatím se nám nestalo, že by někdo z frekventantů kurz neukončil úspěšně. Nicméně předpokladem je velmi dobrá úroveň lyžařských dovedností, se kterými do kurzu nastupujete. Ostatní Vás naučíme v praxi naší lyžařské školy.
Lucie5.6. 2008, 14:56

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda rekvalifikační kurz masér, je možný pouze o víkendech?
Děkuji a přeji hezký den

Bohužel, v současné době víkendové kurzy neběží.

Erik2.6. 2008, 14:19

Přeji dobrý den.
Prosím o informaci, zda cena intenzívního masérského kurzu v Kubově Huti je cenou konečnou, nebo je nutno ještě připlácet např. za stravu a jakým způsobem je zde strava organizována?
Děkuji. E.G.

Cena Intenzivního kurzu je bez stravy. Účastníci mají možnost využívat kuchyňku, vybavenou vařičem a ledničkou, nebo se stravovat v jedné ze čtyř místních restaurací, které nabízí jídla i za velmi příznivé ceny.

Eliška22.5. 2008, 03:11

dobry den, rada bych se prihlasila na kurz masera. vim, ze kurz trva 152 hodin, problem je v tom, ze ziju v zahranici, takze bych rada kurz zvladla co nejdrive, tak by me zajimalo, da se li to vmistnat do rekneme dvou tydnu, nebo dokonce i mene, nebo jak to funguje. dekuji za odpoved

 

K Vašemu dotazu stručně, pokud máte zájem o intenzivní masérský kurz, pak Vám mohu doporučit prázdninový termín 12.7. - 26.7. 2008, který se bude konat internátní formou na Šumavě.   Více na: www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/kurz.php?id=25 . Toto je nejkratší možná varianta, kterou děláme.
Podhorníková Věra21.5. 2008, 13:04

Přeji Krásný den,
Chtěla bych se zučastnit rekvalifikačního masérského kurzu. Pracuji v nepřetržitém provozu a nevím jak bych skloubila vyuku s prací . je možné, že bych docházela individualně, tak jak by mi dovolovalo volno nebo jsou pevně stanovené termíny?Jako další termím uvádíte 30.5.2008, jedná se o víkendový kurz nebo je to jen pouze den , kdy se sejdou zájemcia pak se domlouvají individualně?
děkuji Podhorníková

 

       Nejrychlejší variantou našeho proramu pro sportovní maséry intenzivní pobytový kurz. Pokud spěcháte, pak Vám mohu doporučit prázdninový termín 12.7. - 26.7. 2008, který se bude konat internátní formou na Šumavě. Více na: www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/kurz.php?id=25 .
     Ostatní termíny jsou možné v režimu tzv. individuelního studijního plánu, kdy docházíte do výuky tak, jak vám vaše pracovní nebo jiné zaneprázdnění dovoluje. Termín uváděný v nabídce kurzu je termínem úvodní schůzky, kde jsou frekventanti seznámeni s organizací a průběhem celého kurzu včetně možností našeho "individuelního studijního plánu". Dostávají zde učebnice a další materiály a domlouvá se i rozvrh výuky. Více na www.rekvalifikace-kurzy.cz/aktuality.php , kde na čtvrté pozici je i aktuální ROZPIS LEKCÍ - MASÉRSKÝ KURZ - individuelní studijní plán. Zde můžete nahlédnout na současnou frekvenci a časy výuky.
S přátelským pozdravem za RVC
Jiří Bartošík
Vladiíra19.5. 2008, 13:50

Zaujal mne kurz Nordicwalking.Jsem bývala učitelka v důchodu / 60let/,ale ne tělesné výchovy.Mé pohybové zdravotní důvody mne nutí hledat cestu,jak si sama pomoci.Chci vědět,zda bych mohla i v tomto věku absolvovat kurz a dále pak pracovat jako školitel.Lidí,kteří by přijali pomoc a radu je myslím dost i na malém městě.Mám však problém,jsem po endoprotéze kyčle,tak nevím zda bych se vešla do Vašich kritérií a kurz mohu absolvovat,případně si pořídit živnostenský list.Děkuji za informaci.

 

Děkuji Vám za Váš zájem o rekvalifikační kurz Nordic Walkingu pro cvičitele. Obecně lze říci, že endoprotéza není v případě zdravotního pojetí Nordic Walkingu znevýhodněním. Naopak, řada pacientů se díky holím dostala i po této operaci rychle zpět do formy. Samozřejmě je to individuelní a hodně záleží i na celkové fyzické kondici zájemce. Váš věk také není překážkou získat Živnostenské oprávnění. Bude záležet na Vašem rozhodnutí a iniciativě.
S pozdravem za RVC   Jiří Bartošík
KArel7.5. 2008, 14:05

Dobrý den, chci se zeptat zda a jak se prokazuje zdravotní stav při zájmu o rekvalifikační program :masér.Jseem v současnosti v plném inv.důchodu a právě znalosti a snaha pomáhat mě vedou k zájmu o uvedený kurs.Dále se chci zeptat zda je kurs plně hrazen zájemcem nebo zda je možno spolupracovat při hrazení se st. úřady . Děkuji za odpověď. Karel

           K Vašemu dotazu mohu uvést pouze tolik, zdravotní stav frekventantů musí odpovídat náročnosti povolání maséra a je na uvážení každého z frekventantů, nakolik se sám cítí. V současné době studuje v kurzu jeden padesátiletý muž se ZPS, má jednostranné ohluchnutí ucha. I přes určité bariéry je úspěšným studentem. Proto doporučuji, před přihlášením do kurzu navštívit ošetřujícího lékaře a poradit se s ním na toto téma.
Ohledně úhrady kurzovného Vám mohu pouze doporučit konzultaci na Vašem příslušném pracovišti Úřadu práce. Některé regiony, při splnění daných kritérií, poskytují dotaci na rekvalifikaci nebo ji zcela hradí, ale liší se to místo od místa.
Za RVC Jiří Bartošík
Zdenka2.5. 2008, 22:02

Dobry den,zasilala jsem vam postou podepsanou prihlasku na masersky kurz v terminu od 16.5.Zatim mi nedosly zadne pokyny,mam to brat tak,ze jsem automaticky do kurzu prijata?Dekuji Zdenka

             Vážená paní / slečno Zdenko, děkujeme Vám za přihlášku do rekvalifikačního kurzu. Bohužel jste ji nevygenerovala prostřednictvím webového rozhraní a opoměla jste v ní uvést Váš e-mail, z tohoto důvodu Vám nebyla zaslána automatické odpovědní informace. Mohu-li Vás požádat, pokuste se zaslat Vaší přihlášku ještě jednou prostřednictvím internetu. Odpovědní informaci k Vámi uvedenému masérskému kurzu Vám zašleme obratem.
Marie Larišová21.4. 2008, 21:58

Mám zájem o masérský kurs zajímaly by měbliší informace o kursu 16.5. v 17.00h jak dlouho trvá? Data dní a čas hodin výuky včetně závěrečných zkoušek děkuji

 

Obecně je kurz plánován na 152 hodin výuky. Na úvodní schůzce, která zpravidla netrvá déle než cca 2 hodiny jsou frekventanti seznámeni s jeho organizací a mohou si zvolit individuelní školící program. Následně je domluven rozvrh praktických seminářů a konzultací.

Závěrečné zkoušky jsou organizovány před odbornou komisí a frekventanti si mají možnost termín sami vybrat, tak aby jim časově vyhovoval. 

Zdenka9.4. 2008, 21:51

Prosim je mozne nekde pobliz vaseho skoliciho strediska zaparkovat auto? Vaham se zaslanim prihlasky,protoze budu s ohledem na cas odkazana na vlastni dopravu.Dekuji za odoved.Z.

Ano, parkování v naší lokalitě není obecně problém a je možné i na našem privátním místě.

Libor Havránek8.4. 2008, 16:57

Dobrý den, zaujala mne možnost maserského rekval kurzu...ale mám dotaz dalkově studuji Obchodní akademii a nemám ještě ukončenou SŠ..kurz mne velice zajímá už ztoho důvodu že hraji 12let závodně basketbal a uvědomuji si důležitost regenerace a výživy zatím studuji jako samouk ale chtěl bych udělat krok dopředu a dozvědět jse více informací v tomto odvětví regenerace,výživy a maseřiny.Protože do budoucna vím určitě že se tomu chci věnovat...Tak bych se rád zeptal jestli je ta možnost kurz jsi u vás udělat.
S pozdravem
Libor Havránek

    Kurz si u nás máte možnost udělat, podmínka SŠ vzdělání je dána možností Vašeho dalšího profesního uplatnění, tj. získání např. živnostenského oprávnění samostatně podnikat nebo nechat se zaměstnat jako plně kvalifikovaná síla. V případě, že v dohledné době získáte úplné SŠ vzdělání, bude to pro Vás pouze výhodou. V rámci našich kurzů máte možnost programu s individuelním studijním plánem, který zohledňuje časové možnosti našich frekventantů.
Jana Cuřínová4.4. 2008, 22:59

Dobrý den,mám velký zájem o rekval.kurz masáží.Chtěla jsem se zeptat jest-li bude nějaký i o prázdninách?Dále mě zajímá jak je to časově,manžel chodí na směny raní-odpolední a proto je to pro mě časově složitější.Děkuji za info Jana

     Masérské kurzy přes prázdniny poběží, jejich program však bude poněkud prázdninově upraven. V současné době, na základě podnětů našich studentů, připravujeme kombinované rozšířené kurzy. Tyto kurzy budou rozšířeny o některé masérské techniky a jejich průběh bude spojovat možnosti individuálního studijního plánu s týdenním pobytovým soustředěním v našem školícím středisku na Šumavě.
Monika 3.4. 2008, 10:53

Dobrý den,velice se omlouvám,ale potřebovala bych prosím pěkně poradit jak se k Vám nejlépe dostat z Kobylis.Autem je to pro mne velice časově náročné. Pokud Vám zbude chvilinka,zdělte mi prosím nějaké nejrychlejší spojení. Moc Vám děkuji za odpověd a těším se na další spolupráci-vlastně již zítra. Přeji hezký den Monika Sieberová

     
Nejlepší možnost jak si zjistit opimální spoje najdete na webu:  
                                                                            www.dp-praha.cz/idos/connform.aspx
Zde si zadejte název Vaší zastávky MHD a jako cílovou stanici - Bílá Hora a čas, kdy chcete do cíle dorazit. Vyhledávač Vám navrhne spoje, které by Vám mohly vyhovovat.
Katka1.4. 2008, 13:12

Dobrý den,
zajímám se o Vaše rekvalifikační kurzy, konkrétně o masérský a další s ním související. Chci se Vás zeptat, jaké máte zkušenosti např. s lidmi, kteří ze začátku evidentně nejsou "manuálně zruční"? Myslím tím, že ne každý má takový cit v rukou a není tím od přírody "vybavený", jestli mi rozumíte. Dá se tedy říci, že i tomu se u Vás může člověk naučit? Děkuji za odpověď, Katka

 

Váš dotaz není neobvyklý, řada z nás se někdy domnívá, že k něčemu nemá dispozice, ale teprve když to má možnost opravdu vyzkoušet zjistí, že jejich obavy byly zbytečné. Osobně se domnívám, že rozhoduje zájem a touha se něco nové naučit. V rámci našeho programu nabízíme individuální přístup a nácvik praxe v malých skupinkách, což dává předpoklad naučit se veškeré dovednosti maséra co nejlépe.
Tereza11.3. 2008, 18:37

Dobrý de, chtěla bych se zeptat, zda mohu absolvovat seminář o medové masáži bez masérských zkušeností? Děkuji za odpověď, s pozdravem Tereza K.

     Odpověď je jednoduchá - samozřejmě můžete, protože detoxikační masáž medem je osobitý postup podle staré čínské medicíny a s naší klasickou masáží toho má poměrně málo společného, tento postup může praktikovat i laik, pokud je kvalitně zaškolený . 
Kamila5.3. 2008, 13:06

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli budete seminář autotrakční terapie pořádat během léta popř. v příštím školním roce.
Děkuji Češková

seminář pro Autotrakční terapii páteře bude naplánován i na období červen - srpen a dále nakonec roku. A to buď samostatně nebo jako součást týdenních letních tématických pobytových školení na Šumavě. Tato školení budou zaměřena na komplexní přístup a aplikaci méně známých rehabilitačních a fyzioterapeutických postupů při řešení akutních, ale i dlouhodobějších problémů s bolestivostí kloubů, páteře a svalstva našeho těla. 

Termíny na léto budou vypsány a zveřejněny koncem března.

Pavla5.3. 2008, 08:24

Dobrý den, s kolegyní bychom měly zájem o kurz autotrakční terapie páteře, ale bohužel nám nevyhovuje ani jeden stanovený termín. Budete ještě nějaké termíny pro letošní rok vypisovat? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem Pavla Banašová

Tento je plánován i na léto a to samostatně nebo jako součást týdenních pobytových školení. Stejně tak bude vypsán termín i na podzim.
V případě Vašeho zájmu by mohl být zorganizován v mimořádném termínu 17. nebo 31. května t.r. Pokud by Vám některý z těchto dvou termínů vyhovoval, pak bychom jej mohli dodatečně zařadit do plánu. Předpokladem je závazná přihláška a úhrada účastnického poplatku z Vaší strany do 14.3. t.r.

Pavla Lepšíková4.3. 2008, 12:29

Dobrý den pane Bartošík,mam prozbu - zda nechystáte rozšířený seminář k dornově metodě.Po vašem semináři mně tato metoda docela zaujala a chtěla bych se vic seznámit s cviky a celkovou metodou. Děkuji Pavla

Zdravím Vás Pavlo,

rozšiřující seminář pro Dornovu metodu bude naplánován na období červen - srpen a dále nakonec roku. A to buď samostatně nebo jako součást týdenních letních tématických pobytových školení na Šumavě. Tato školení budou zaměřena na komplexní přístup a aplikaci méně známých rehabilitačních a fyzioterapeutických postupů při řešení akutních, ale i dlouhodobějších problémů s bolestivostí kloubů, páteře a svalstva našeho těla. 

Termíny na léto budou vypsány a zveřejněny koncem března.

Těším se na viděnou Jirka Bartošík

Jana Malíková1.3. 2008, 00:06

Dobrý den ,měla bych dotaz,zda-li je možné u vás absolvovat masérský kurz.Nemám z tehdejších zdrav.důvodů dokončenou sš,nyní ale zvažuji dálkové studium. Absolvovala jsem již rekval.kurz kadeřnice s osvědčením..Děkuji Malíková

  

Rekvalifikační kurz u nás můžete absolvovat, Vaše neukončené SŠ vzdělání není překážkou, ale dle současných pracovně-právních předpisů a příslušných norem Živnostenského zákona, bude záležet na Vašem budoucím zaměstnavateli, případně na příslušném živnostenském úřadě, zda Vám kvalifikaci uzná v plném rozsahu.

V současné době je připravena ke schválení změna zákona o uznávání praxe, která bude v tomto směru benevolentnější.

Eva29.2. 2008, 18:50

Dobrý den,ráda bych se zeptala, jestli plánujete masérské kurzy i v červnu.

Děkuji za odpověď.

Ano kurzy budou probíhat i v měsíci červnu, ale zatím nejsou stanoveny termíny zahájení.

 

Pavlína28.2. 2008, 12:53

Dobrý den, měla bych zájem o váš masérský rekvalifikační kurz, ale ráda bych se zeptala jestli platí to že se dá rozvržení hodin tak trochu naplánovat taky podle toho aby mi to nezasahovalo do práce. Předem Moc děkuji.

Program docházky a vlastního studia lze po dohodě přispůsobit Vaším časovým možnostem. Tento individuelní studijní plán je stejně jako standardní kurz v rozsahu 152 hodin, ale část teorie si osvojujete formou samostudia, které je doplněno konzultacemi.

Jitka25.2. 2008, 20:35

Dobrý den. Mám zájem o váš rekvalifikační kurz maséra, ale nevím, jak by to bylo s termíny. Jediný volný den mám sobotu a tak bych se chtěla zeptat, jestli by bylo možné jezdit pouze v sobotu na kurz. Nebo je podmínkou ještě jeden den? Děkuji.Jitka

Zdravím Vás Jitko,
k Vašemu dotazu pouze tolik, že Vaše představa je teoreticky možná, záleží ovšem na časových možnostech dalších účastníků kurzu, což lze dopředu obtížně předvídat.  Klasické víkendové kurzy nemáme v současné době naplánovány, bude záležet kolik studentů projeví zájem o individuelní studijní plán se sobotní docházkou.
Milan 5.2. 2008, 12:02

Dobrý den,měl bych zájem o masérský kurz ale mám pouze střední odborné učiliště jako elektromechanik.Vy píšete,že každý musí mít minimálně SŠ.chtěl jsem se zeptat,jestli se v tomto případě můžu u Vás přihlásit? Děkuji za odpověď

    K Vašemu dotazu pouze tolik, že Vaše vzdělání je z našeho pohledu středoškolské a tudíž dostačující pro absolvování našeho rekvalifikačního programu. Přihlásit se tedy můžete.
Markéta31.1. 2008, 00:36

Dobrý den.Chci se jen zeptat,zda-li se na Vaše kurzy vztahuje i úřad práce.Děkuji

Máte zřejmě na mysli možnost finanční spoluúčasti nebo plného proplacení kurzovného za rekvalifikační program ze strany příslušného úřadu práce. Tato možnost zde je, ale vždy záleží na konkrétních podmínkách daného Úřadu práce. Dosti se to liší. Doporučujeme předem se informovat v místě, kde jste jako nezaměstnaná, resp. jako uchazeč o zaměstnání registrována.

Michaela28.1. 2008, 15:27

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda po ukončení kurzu obdržíme kromě certifikátu také průkaz maséra? Děkuji

Absolventi našeho rekvalifikačního programu obdrží Osvědčení s celostátní platností na jehož základě mají možnost získat vlastní Živnostenský list. Našim absolventům vycházíme vstříc tím, že na základě jejich žádosti  vystavíme osvědčení o absolvování i v anglickém jazyce, což má pro ně význam při výjezdu za prací do ciziny. Průkaz maséra nevystavujeme, vzhledem k malému praktickému uplatnění.

Ola28.1. 2008, 10:51

Vážení, ráda bych se zeptala na nejbližší masérský kurz, který budete pořádat. Jediné termíny, co jsem zde našla byly loňské... A dále by mne zajímalo, jak se na tyto kurzy dochází (jsem pracující). Děkuji

 

Nové termíny kurzu pro sportovní maséry budou zveřejněny v první půlce února a počítáme s nejbližším na konec března. Pak již budou otvírány víceméně pravidelně zhruba jednou za tři týdny.  Co se týká docházky do kurzu, pak máte možnost zvolit si tzv. individuální studijní plán, kdy si sama určujete frekvenci a fakticky délku studia. Vše záleží na Vašich časových možnostech. Vzhledem k tomu, že od nás dostanete studijní materiály, je ve Vašich silách osvojit si podstatnou část teorie samostudiem. Tímto způsobem zvládá kurz většina frekventantů, kteří jsou časově omezeni prací nebo rodinou, případně větší vzdáleností bydliště od Prahy.

Dáša 27.1. 2008, 21:53

Dobrý den,
mám vážný zájem o absolvování rekvalifikačního kurzu instruktor lyžování. Chci se zeptat, zda-li budou další termíny v tomto roce , kdy je možno se na tento kurz přihlásit a jaké je přesné rozvržení vyučovacích hodin, jelikož pracuji a je otřeba si dopředu zajistit volno.
Děkuji Vám za odpověď.

Termíny rekvalifikačního kurzu jsou uvedeny na www.rekvalifikace-kurzy.cz/kurzy/instruktor_lyzovani.php v dolní části, jako termíny úvodního semináře. Přihlášku lze odtud zaslat přímo, prostřednictvím webového rozhrani. Po úvodním semináři si vyberete termín týdenní praxe v lyžařské škole na Kubově Huti - viz termíny na stejné stránce.

Martin21.1. 2008, 22:30

Dobrý den. Máte v nabídce také kurz pro instruktora snovboardingu? děkuji MK

  Ne, bohužel, v současné době tento kurz v naší nabídce není.

Jan Pavlíček14.1. 2008, 18:06

Dobrý den,
chtěl bych se dovědět něco víc o semináři Nordic Walking který pořádáte.
Jestli mi to můžete zaslat na email liberta.jan@seznam.cz tak bych byl rád. Místo čas a co budu o tom vědět a jestli to např. budu moct vyučovat hosty na pensionu. www.liberta.ceskehory.cz

Dvojdenní seminář NW-terapie chůzí je určen odborné veřejnosti - zdravotníkům, fyzioterapeutům, tělovýchovným pedagogům a trenérům. V případě, že do této kategorie nepatříte, pak máte možnost absolvovat celý rekvalifikační kurz pro cvičitele Nordic Walkingu, jehož absolvování vám umožní získat i živnostenské oprávnění k provozování cvičitelské činnosti.

Jan Pavlíček14.1. 2008, 17:31

Dobrý den, potřeboval bych vědět podrobnosti o semináři Nordic Walking.
datum , místo a co budu znát.

Tento seminář Vás seznámí s metodikou a praktickým zvládnutím Nordic Walkingu v rozsahu potřebném pro odbornou veřejnost, tak aby ji bylo možno implementovat do vlastní praxe, např. rehabilitačních pracovníků, tělovýchovných pedagogů, trenérů atd.

michaela14.1. 2008, 10:39

lze se ještě přihlásit na kurz "lyžařský instruktor", když jsem neabsolvovala úvodní seminář?

Ano, protože jsou vypsány další termíny úvodních seminářů, pouze se již konají přímo na Šumavě, na Kubově Huti.

patricie6.1. 2008, 14:15

Dobrý den
dotaz na seminář: Medová detoxikační masáž - jaký máte nejbližší termín teď v roce 2008. Děkuji za odpověď. patricie.

 

Děkujeme za Váš zájem o seminář Medové detoxikační masáže. Termíny, které se uskuteční v Praze, budou vypsány na duben 2008.

V současné době se konají tzv. mimořádné termíny a to na Kubově Huti na Šumavě. Bližší informace je možné získat na tel.: 777 327 490.

Radka Šurýová2.1. 2008, 14:25

Hezký den, měla bych zájem absolvovat seminář "Medová detoxikační masáž".Prosím o sdělení termínu v roce 2008. Děkuji a s pozdravem Radka

 

Děkujeme za Váš zájem o seminář Medové detoxikační masáže. Termíny, které se uskuteční v Praze, budou vypsány na duben 2008.

V současné době se konají tzv. mimořádné termíny a to na Kubově Huti na Šumavě. Bližší informace je možné získat na tel.: 777 327 490.

Zdenka Čápová2.1. 2008, 14:05

chtěla bych se v roce 2008 přihlásit na kurz autotrakční metoda a proto vás prosím o zaslání prvního termínu kurzu který se bude konat na můj email.Děkuji předem p.ČÁPOVÁ

 

Děkujeme za Váš zájem o seminář Autotrakční terapie. Termíny, které se uskuteční v Praze, budou vypsány na duben 2008.

Mimořádné termíny v průběhu zimy se konají na Šumavě, na Kubově Huti nad Vimperkem, kdy je program účastníků možno spojit se zimní rekreací v tomto horském středisku pod Boubínem.

Vlastní seminář se koná v úterý 22.1. 2008 od 16,30 hod. na adrese Lyžařské školy - Kubova Huť 11.

V průběhu týdne se účastníci seznámí nejen s Autotrakční terapií, ale i s Medovou detoxikační masáží. Ubytování je možné v objektu Lyžařské školy. Týdenní pobyt včetně dvou seminářů je v ceně 2450,- Kč.

Objednávky je možné zasílat e-mailem: mgr@iol.cz nebo telefonicky 777 327 490.

Srankotova Elena14.12. 2007, 08:51

Dobry den Vam prajem.
prave sme na vasich strankach, a je nam teraz luto, ze moj manzel kvoli inym pracam si tento kurz neurobil uz pred 10 - timi rokmi, ked sme o tom uvazovali.
Teraz je mu 52 rokov, a chcem sa opytat, ci v tomto veku sa vobec na takyto kurz niekto prihlasi.Boli by sme radi, keby to bolo aj u vas, v CZ, on totiz pochadza od Prahy.
Do uvahy by v pripade moznosti prtipadal aj kurz v termine zaciatkom roka 2008.

dakujem, Srankotova Elena

 

Dobrý den paní Eleno,

děkuji Vám za Váš zájem onaše rekvalifikační programy, bohužel z Vašeho dotazu není zřejmé o který z nich máte zájem. Zda Cvičitel lyžování, Nordic Walkingu nebo Masérský kurz. Ale obecně je to jedno, protože nikdy není pozdě, že ?!?

S pozdravem Jirka Bartošík  

Lenka13.12. 2007, 10:01

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli už víte, kdy bude pokračovat masérský kurz v roce 2008?  Proběhne nějaký hned na začátku roku?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Lenka

Ohledně termínů masérských kurzů Vám mohu poskytnout v současné době pouze rámcovou informaci. Předběžně počítáme s novými kurzy na konec března, začátek dubna 2008.

S pozdravem za RVC  Jiří Bartošík

literka26.11. 2007, 22:48

Dobrý den,chci se zúčasnit vašich kurzú,ale mám jen zakladní vzdělání. Mám u vás nějakou naději? Děkuji za odpověd

Děkujeme Vám za Váš zájem o naše rekvalifikační programy a semináře.

Obecně lze k vašemu dotazu říci, že absolvovat kurzy můžete u nás i bez SŠ vzdělání, stejně jako jiní získáte Osvědčení nebo Certifikát absolventa, ale otázkou je možnost získání Živnostenského oprávnění pro daný obor. Živnostenský zákon počítá pouze s uchazeči, kteří mají ukončený střední stupeň vzdělání. Nicméně, v současné době je připravena novela tohoto zákona, která by měla být v určitém směru volnější a ve svých požadavcích na uchazeče benevolentnější. Přijetí této novely a její platnost je uvažována na polovinu příštího roku.  Z tohoto pohledu má určitě význam přemýšlet o svém dalším vzdělávání.

Olina22.11. 2007, 12:37

Dobrý den,
zajímalo by mě co všechno je v ceně rekvalifikačního lyžařského kurzu? Předem děkujiza odpověď.

V ceně rekvalifikačního kurzu pro lyžařské cvičitele je kromě vlastního vzdělávacího programu, který sestává z teoretické a praktické části, zajištění možnosti praktického zapojení a účasti při výuce v lyžařské škole, vleky zdarma a k tomu kvalitní studijní  literatura, plus psací potřeby pro každého frekventanta kurzu. 

Bartáková Martina5.11. 2007, 08:43

Dobrý den,
moc ráda bych se přihlásila do kurzu "Masér pro sportovní rekondiční masáže a odborné regenerační masáže", nevím ale,zda splňuji podmínku minimálního vzdělání: Střední školu mám vychozenou ( mám pololetní vysvědčení i vysvědčení z konce roku) ale maturitní zkoušku budu skládat až na jaře příštího roku...
S pozdravem a přáním krásného dne Bartáková

Také přeji dobrý den , a ve stručnosti k Vašemu dotazu:

Náš kurz rozhodně  absolvovat můžete, maturitní vysvědčení je dokladem, který možná bude zajímat Živnostenský úřad, při vystavování Vašeho nového Živnostenského listu (zde záleží na přístupu konkrétního úřadu). Pro nás jste ukončením SŠ docházky splnila podmínky pro přijetí.

S přátelským pozdravem Jiří Bartošík

Bára1.11. 2007, 20:18

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat ohledně instruktora lyžování. Na jaké úrovni bych měla umět lyžovat? Lyžování je můj koníček, ale nevím, zda mé lyžařské dovednosti jsou dostačující.
Děkuji.
S pozdravem Barča.

Předpokladem pro úspěšné absolvování rekvalufikačního kurzu cvičitel lyžování-lyžařský instruktor, je velmi dobrá úroveň lyžařských dovedností, čímž se má na mysli schopnost bezpečného ovládání lyží i ve velmi obtížném terénu, zvládnutí prvků rychlé a dynamické jízdy mezi brankami a samozřejmě velmi dobrá celková fyzická kondice uchazeče. 

lenka31.10. 2007, 09:31

Mám dotaz ohledně kurzu lyžování: Jakou formou probíhá, zda po víkendech (kolik víkendů) či několikadenní soustředění (jak dlouho). Děkuji Lenka

děkujeme Vám za zájem o rekvalifikační program: Cvičitel lyžování - Lyžařský
instruktor.
Úvodní zahájení kurzu je dne 5.12. 2007 v 17,00 h v Praze, kde začne teoretická výuka. Praktická část bude probíhat v týdenních kurzech v Lyžařské škole Ski areálu
Kubova Huť na Šumavě. Termíny těchto kurzů budou upřesněny, podle
sněhových podmínek v místě konání a s ohledem na Vaše časové možnosti.

Hanka29.10. 2007, 06:23

Dobrý den,
velice ráda bych u Vás absolvovala kurz masér, ale bydlím v Ledči nad Sázavou-100km od Prahy a mám velmi špatné spojení. Ve všední dny jsem v Praze ráno mezi 7-7,30 a autobus mi jede zpět ve 14h z Florence. Šlo by u vás kurz takto individuálně přizpůsobit? Jak rychle se dá tento kurz, dle mé časové možnosti, absolvovat?      S pozdravem Hanka Hrubantová

 

K Vašemu dotazu:

zahájení kurzu je možné po dohodě s dalšími frekventanty posunout na 9,00 hod. Odchod z výuky je dán Vašimi časovými možnostmi. Celková náplň výuky je v rozsahu 152 vyučovacích hodin s tím, že určitou část teorie si je možno v rámci individuálního studijního plánu osvojit samostudiem. Naopak praktickou část  je potřeba absolvovat presenční formou. Ke zkouškám není zpravidla nikdo připuštěn, aniž je zcela odborně připraven. Záleží vždy na konkrétním jedinci. Obecně lze říci, že při intenzivní docházce máte možnost ukončit kurz během tří až čtyř týdnů.
Fanda28.10. 2007, 13:59

Dobrý den, zaujal mě kurz maséra. Rád bych absolvoval tento kurz, ale bohužel mám velice časově náročnou práci, proto bych se chtěl zeptat, zda kurz maséra bude pokračovat i v roce 2008. Můj druhý dotaz se týka mého zdravotního postižení. Jsem silně nedoslýchavý, ale výborně odezírám a mluvím. Můj zdravotní stav je dobrý kromě sluchu. Je tento kurz vhodný i pro mě? Děkuji za odpověd Fous

 

k Vašemu dotazu:
- masérský kurz je naším nejžádanějším rekvalifikačním kurzem, proto bude jistě na programu i v příštím roce s krátkou přestávkou v zimních měsících,
- Vaše zdravotní oslabení sluchu není rozhodně překážkou pro úspěšné absolvování masérské kvalifikace a následnou odbornou praxi, proto se domnívám, že kurz je vhodný i pro Vás.
Gabriela26.10. 2007, 17:31

Dobrý den
Chtěla bych se přihlásit do vašeho masérského kurzu,ale bohužel mi nevyhovují termíny přihlášky v listopadu. Pracuji jako zdr.sestra a bohužel se musím řídit podle služeb, šlo by se nějak individualně se přihlásit? děkuji za odpověď. Gabriela

     Děkujeme Vám za Váš zájem o rekvalifikační program pro maséry.
Přihlásit se můžete i individuelně, nicméně k určitému vypsanému termínu, následně nás můžete kontaktovat e-mailem mgr@iol.cz nebo telefonicky  777 327 490 a domluvit si termín návštěvy v čase, který Vám bude vyhovovat.
Lukáš25.10. 2007, 12:38

Dobrý den
chtěl jsem se zeptat za jakou nejkratší dobu se dá stihnout Váš masérský kurz. Předem děkuji za odpověď.

 

Masérský kurz lze zvládnout intenzivní formou studia za 14 dnů, ale vyžaduje to opravdu 100% nasazení, zájem a manuální zručnost.

Věra22.10. 2007, 23:21

Dobrý den,
měla bych zájem o Váš masérský kurz, ale mám i po pečlivém prostudování webových stránek dotaz na časový rozvrh kurzu: v informacích o organizaci a průběhu výuky stojí, že výuka je organizována skupinově s denním rozvrhem, závazným pro všechny účastníky programu, nicméně se mi tento rozvrh nepovedlo najít: můžete mi ho proto prosím poslat?(pokud je na program ještě volno) Dále by mne zajímalo, jestli máte nějaké zvýhodnění pro studenty VŠ. Děkuji,

k Vašim dotazům lze uvést:
denní výuka probíhá v pracovní dny od 10,00 hodin. Jedná se především o praxi, doplněnou tématy z odborných předmětů (Anatomie,
Zdravověda, Právní minimum podnikání atd.), kdy se účastníte dle svých časových možností. Dále jsou konzultace, domlouvané individuelně v
závislosti na Vašem uvážení. Část teorie lze nastudovat domácím samostudiem. Při zápisu do kurzu je možné domluvit individuální studijní plán, s ohledem na možnosti studenta. Výhodou programu je, že vstupujete do rozjetého vlaku, kdy se řadu věcí učíte mimoděk, sledováním činnosti zkušenějších kolegů, kteří již mají nějakou praxi za sebou. Zkoušky jsou organizovány cca 2 x měsíčně a je na Vás, na který termín se budete chtít přihlásit. Máte možnost volby, jak dlouho budete kurz navštěvovat, zda dva týdny nebo dva měsíce. Pro studenty VŠ bohužel žádná zvýhodnění nemáme, vyjma těch, kteří studují medicínské nebo sportovně-rehabilitační obory, tedy Lékařské fakulty nebo Tělovýchovné fakulty.

Michail15.10. 2007, 23:47

Dobry den, prave jsem vylnil prihlasku na kurz Spotovni masaze, zacinajici 5.11 a uvedomil jsem si, ze vlastne netusim jaky je casovy rozvrh chodin. Jelikoz v tydnu chodim do prace predpokladal jsem, ze se spise jedna o vikendovy, nebo vecerni kurz, kdybych vlastne mel jedine cas. Prosim o upresneni. S pozdravem.

 

K Vašemu dotazu lze uvést, že průběh praktické části kurzu probíhá v současné době především v dopoledních hodinách všedních dnů (10-14hod). Na víkendy, resp. večerní hodiny lze domluvit individuální výuku a konzultace, ale nejedná se o standardní časy, které by byly denně a pravidelně. Podmínky idividuální docházky lze případně domluvit osobně při nástupu do kurzu, při úvodním pohovoru.

Radek15.10. 2007, 15:35

Dobry den,mel bych zajem o rekvalifikacni kurz Maser pro sportovni a regeneracni masaze,ale postradam zde nejake detily..Kurz zacinajici 22.10.2007 je kurz vikendovy nebo intenzivni???Jsou jeste volna mista??Dekuji za odpoved Radek.

 

Kurz, který bude zahájen 22.10. je kurz s denní docházkou u kterého je možné po dohodě domluvit individuální studijní plán. V současné době probíhá výuka v dopoledních hodinách. O víkendu lze domluvit konzultace. Celkový rozsah kurzu je stanoven na 152 hodin, s tím, že s ohledem na Vaše dosavadní vzdělání může být určitá část učiva probrána formou domácího samostudia. Týká se to například zájemců se zdravotnickým vzděláním, absolventů trenérských kurzů a podobně. Volná místa v v současné době v tomto termínu ještě jsou.

Lucie9.10. 2007, 14:47

Dobrý den, také mám dotaz ohledně kurzu lyžování. V ceně kurzu je zahrnuto i ubytování a permanentky v době praktické výuky na Šumavě? děkuji za odpověď L.N.

 

V ceně kurzu je školné za rekvaliční kurz, všechny studijní materiály a psací potřeby a také samozřejmě zahrnuje i náklady za využívání vleků v celém Ski areálu Kubova Huť. Ubytování si zajišťuje a hradí každý z účastníků individuelně, nicméně jsme schopni ubytování zajistit. Váš požadavek na zajištění ubytování však musíte sdělit již při nástupu do kurzu na úvodním semináři v Praze. (Cena je podle úrovně od 120,- Kč po 450,- Kč za noc) 

Kolínová Jaroslava24.9. 2007, 11:05

Zapsala jsem se závazně do kursu maséra na termín 22.10. ale je to pondělí odpoledne v 16h což je pro mne velmi obtížné stihnout vzhledem k tomu že jsem na mateřské dovolené s dvojčaty prosím o individuální plán konzultací moc vám děkuji a těším se na spolupráci Kolínová

 

Zdravím Vás paní Kolínová,
děkuji Vám za přihlášku do masérského kurzu s individuálním studijním programem. Z Vašeho dotazu není zřejmé, která denní doba je pro Vás nejvýhodnější, zašlete návrh časového prostoru v průběhu týdne, tak jak by Vám vyhovovaly termíny konzultací a praktického školení.
Renda20.9. 2007, 21:14

Mám dotazy ohledně kurzu lyžování: Termín konání je od 5.12.týden? Je více termínů? Co je zahrnuto v ceně kurzu? Jsou potřeba běžky? Děkuji za odpověď.Renda

 

Termínů bude více. Tento je první a je to termín Vstupního teoretického semináře, který se bude konat v Praze. Zde frekventanti obdrží studijní materiály a potřeby k předběžnému samostudiu, získají informace k realizaci praktické části kurzu a zúčastní se úvodních přednášek na téma Základů sportovní pedagogiky a psychologie, Anatomie člověka a Právního rámce činnosti Cvičitelů lyžování. Vlastní praxe s další výukou teorie proběhne v lyžařské škole Ski areálu Kubova Huť na Šumavě v termínech, které budou upřesněny později, dle sněhových podmínek, jak nám je nabídne nastávající zimní sezóna 2007 - 8.

Běžky si můžete vzít sebou, na Kubově Huti jsou běžecké stopy velmi dobře udržované po celou sezónu, ale výuka na nich neprobíhá.

Martina19.9. 2007, 20:39

Dobrý den, zajímám se o kurz instruktora školního lyžování. Našla jsem na
Vašich www. stránkách. Zajímá mě zda existuje nějaký rozdíl mezi 
instruktorem školního lyžování a instruktorem lyžování např. v lyžařských 
školách na horách a pokud ano, zda pořádáte i tento kurz. Předem děkuji za 
informace. Martina

 

K Vašemu dotazu lze říci, že z našeho pohledu není rozdíl. Program má
akreditaci v rozsahu uplatnění jak v rámci výuky ve veřejných lyžařských
školách, tak na školních lyžařských zájezdech ZŠ a SŠ, bez rozdílu.

Blanka8.9. 2007, 11:44

Dobrý den, chtěla bych znát časový harmonogram na kurz masér. Děkuji.

 

Časový program kurzu vychází z požadavků akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Má rozsah 152 hodin. Část této hodinové datace je věnována teoretické přípravě, rozhodující je ovšem praxe, tedy vlastní činnost maséra. Výuka probíhá formou přednášek, samostudia, konzultací a praktických seminářů. Vzhledem k současnému trendu, kdy řada frekventantů studuje masérské, ale i jiné rekvalifikační kurzy při zaměstnání, nabízíme možnost postavit si vlastní časový plán a s tím související rozvrh, podle svých časových možností. Je to vlastně forma individuálního studijního plánu, kdy máte možnost výrazně ovlivnit časový průběh svého studia. Záleží jen na Vás, zda chcete mít kurz rychle za sebou a zvolíte intenzivní způsob docházky, nebo jste časově limitována jinými aktivitami-prací, rodinou atd. Pak můžete studovat v kurzu třeba tři měsíce. Naše výuka je organizována tak, aby Vám vyšla vstříc. Běží v dopoledních i odpoledních hodinách ve všední dny a podle předem stanovených plánů i o víkendech.

Sarka28.8. 2007, 10:07

Dobrý den,
také prosím o časové termíny kurzu masér. Lze si zvolit den v týdnu? A jak dlouho kurz trvá? A kde se vyučuje? Jenom v Chuchli? Děkuji.S.B.

 

Termíny zahájení Rekvalifikačních kurzů, tedy i pro sportovní maséry jsou na našem webu, vždy u konkrétní nabídky vzdělávacího programu v dolní části stránky, nad odkazem "přihláška".

Rozvrh své docházky si po dohodě s vyučujícím domluvíte podle svých možností. Lze postavit i tak zvaný individuelní studijní plán. Podle toho trvá pak i Váš kurz. (Celkový rozsah je 152 hodin).

V současné době probíhá výuka na Praze 6 - Břevnově, s tím, že některé praktické semináře mohou být organizovány na Praze 5 v Chuchli. 

Srpova Katerina20.8. 2007, 17:57

Dobry den .Zaujal me vas kurz masera,ale nepisete tu detaily o studiu.Jsem zamestnana a ma 12ti hodinove deni a nocni smeny,tak navim zda by pro me byla moznost nejakeho studia.V zamestnani me jen tak nepusti.S pozdravem Srpova

 

V rámci rekvalifikačního studia lze domluvit i individuální studijní plán, který bude reflektovat Vaše časové možnosti. Podmínkou je ovšem absolvovat předepsaný plán učiva v rozsahu 152 hodin.

Jaroslava Kolínová5.8. 2007, 11:51

Dobrý den zaujala mne možnost nabídky kursu maséra ,velmi ráda bych tento kurs absolvovala ,ale nevím zda mohu když mám jen výuční list nikoliv SŠ ...moc děkuji s pozdravem Kolínová

 

Výuční list je dle současných kritérií dokladem o ukončení středního stupně vzdělání, tudíž Vám nic nebrání v zápisu do tohoto rekvalifikačního programu.

jitka15.7. 2007, 22:14

Dobrý den, zaujal mě pro mě neznámí název "autotrakční terapie páteře". Proto jsem se chtěla zeptat, o jakou techniku se jedná, a případně kdy máte na ní vypsané termíny, je-li to to co si myslím. Dostávají se u Vás i po jednodenních seminářích osvědčení o jejich absolvování? Děkuji a jsem s pozdravem Bičíová

 

ATT - autotrakční terapie  resp. ATTP - autotrakční terapie páteře je staronová technika zaměřená na uvolnění kosterního skeletu a svalstva. Využívá se především v rehabilitaci. Prošla však v poslední době poměrně zásadní proměnou. Stala se díky nové metodice bezpečnou a příjemnou formou stimulace celého organizmu, nejen pohybového aparátu - (proto dnes začínáme používat zkrácený název ATT).

Nejbližší termín je vypsaný na 16.9.2007 

Přes nabídku "Seminře a akce" se můžete případně přihlásit.

komentáře jsou řazeny od nejnovějšího